Úpadek manželského sexu: Kdy se začneme milování vyhýbat?!

Sex je jednou z podstatných stránek manželského života. Když tedy začne upadat, většinou dochází ke zhoršení kvality soužití dvojice. A úpadek sexuálního života se nevyhne většině párů, přitom k němu dochází nejčastěji po čtyřech letech soužití. Tehdy se začnou partneři sexu vyhýbat a vzájemná přitažlivost slábne.

„Sex může být někdy dokonce až na posledním místě priorit manželů. Jednatřicet procent můžu a osmnáct procent žen pak otevřeně přiznává, že jsou ve vztahu sexuálně neuspokojení,“ uvedl doktor Peter Saddington v rozhovoru pro britský deník The Star.

Na libido partnerů působí negativně řada věcí. Především stres v práci při budování kariéry, péče o děti, zdravotní potíže či deprese.

Z průzkumu společnosti Relate vyplývá, že z pěti tisíc dotázaných byla se svým sexuálním životem po pěti letech vztahu spokojena jen polovina.

A největší chybou, kterou páry dělají, je, že srovnávají sex po letech s tím, který zažívali, když se s partnerem poznali. Párová sexualita se vyvíjí a zraje jako vztah, jako vše v životě. Co je mladé a svěží, není stejně plné energie po letech. Ale není také tak kvalitní a zralé, jako když se na tom mnoho let pracuje. Krach vztahu a sexuálního soužití čeká všechny, kdo očekávají, že vše bude klapat samo bez snahy a úsilí.


Zdarma produkt k testování!

Staň se testerkou!

Reklama


Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

Tento týden budete mít tendenci věnovat veškerou svou pozornost své práci a kariéře obecně. Jenže to se nesetká s přílišným pochopením ze strany vašich nejbližších, kteří se budou cítit, jako byste je zanedbávali. Vy naopak budete bojovat s pocitem, že se vaši pozornost snaží odpoutat od něčeho, co je pro vás aktuálně velmi důležité, a tak příle... Více

Vybrat znamení

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Diskuze

9 Příspěvků
Poslední příspěvek včera
6 Příspěvků
Poslední příspěvek včera
25 Příspěvků
Poslední příspěvek včera

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat