SOUTĚŽ: Společenská desková hra DIXIT

Máte rádi pohádky? Vyžíváte se v hádankách? Pak vyzkoušejte Dixit – hru, kterou si okamžitě zamilujete. A nejenom vy, ale celá vaše rodina. Zahrajte si s námi o 4 balíčky, které obsahují hru Dixit a její dvě rozšíření (Anniversary a Mirrors).

Dixit je společenskou hrou pro 3–8 hráčů bez rozdílu věku. Díky poetickým ilustracím plným fantazie z pohádkového světa, jednoduchým pravidlům a inovativnímu konceptu hry je možné hrát Dixit prakticky s kýmkoli. Zaručuje skutečně vytříbenou zábavu, při níž se nejen pobavíte a více poznáte, ale rozšíříte si slovní zásobu a hlavně, podnítíte svoji fantazii a kreativitu. Hra přichází se zcela ojedinělým konceptem – ilustrovanými kartami bez textu a výrazně většího formátu, než jsme u karet zvyklí.

Tajemné, vtipné i netradičně zpracované ilustrace vás zavedou do míst, kde rozvinete svoji fantazii naplno. Pobavíte se tím, jak jednoduše a zábavně lze danou kartu popsat. A zažijete horké chvilky při zjišťování, co vám chtěl vypravěč sdělit.

Na začátku hry dostane každý hráč do ruky několik obrázkových karet. Jeden z hráčů se stane vypravěčem – vybere si tajně jednu kartu z ruky a na základě jejího obrázku řekne nějaký příběh, nebo jen jednu větu, jedno slovo nebo zvuk, které se pojí k této kartě. Ostatní hráči se pokusí najít mezi svými kartami tu, která nejlépe vystihuje vypravěčův popis (příběh). Poté všichni hráči včetně vypravěče dají karty lícem dolů na hromádku na stůl, karty se zamíchají a vyrovnají lícem nahoru do řady. Hráči pak skrytě tipují, která karta je vypravěčova a nejlépe tak vystihuje řečený příběh. Hráči, kteří správně tipovali, a vypravěč obdrží za každé správné určení karty body. Správné odpovědi jsou hodnoceny posunováním dřevěných králíčků – figurek po bodovací stupnici. Vypravěčem se pak stává další hráč v pořadí a kolo se opakuje. Vítězem se stává ten hráč, který má na konci hry nejvíce bodů.

Smyslem hry Dixit je co nejdůmyslněji popsat vybranou kartu, aby ji hráči uhádli. Avšak ne tak jednoduše, aby ji uhádli všichni. A zároveň se nesmí popsat moc složitě, aby ji neuhádl nikdo. Body se získávají za dobrý popis i za uhádnutí správné karty.

Dixit je neuvěřitelně zajímavá hra, která nadchne všechny – dospělé i děti od 8 let. Je ideální pro rodiny s dětmi, ale své místo si určitě najde i na akcích s vašimi přáteli. Hra podporuje komunikaci mezi lidmi tím, že uvolňuje jejich představivost. Každá jednotlivá karta je jako malé okno otevírající a podporující u každého jeho fantazii a kreativitu. Karty Dixit jsou často používané i lékaři, psychology a psychiatry při práci s jejich pacienty, v rehabilitačních a terapeutických centrech pro děti a dospívající mládež, jež podporují k jejich lepšímu vyjadřování a popsání problémů, které následně pomáhají řešit.

Její jednoduchá pravidla a zábavné příběhy z ní dělají jednu z nejoblíbenějších her posledních let.

Aktuálně na trhu najdete základní hru Dixit, Dixit Odyssey určenou pro více hráčů (až pro 12) a ještě 9 různých rozšíření, která vaši hru obohatí o nové karty nebo nahradí ty stávající.

Inspirovali jsme vás? Neváhejte a zahrajte si! Samotná hra je rozhodně zábavnější, než krátký popis uvedený na těchto řádcích. 

Více informací a nápovědu k soutěžní otázce najdete ZDE.

Výherní balíček obsahuje 1x hru DIXIT a 2 poslední rozšíření (Anniversary a Mirrors).

Zapojte se do soutěže a vyhrajte 1 ze 4 herních balíčků Dixit!

Soutěž probíhá od 1.12. do 11.12.2021.

Vyhrává 50., 80., 120. a 150. správná odpověď.

Pravidla soutěže najdete zde

Soutěž již byla ukončena

Zdarma produkt k testování!

Staň se testerkou!

Reklama


Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

Vaše pohostinnost je až neuvěřitelná. Pro své blízké a přátele byste tento týden udělali první poslední. A můžete si být jisti, že si vaší ochoty a laskavosti všimnou! Dočkáte se proto mnoha pochval a ocenění. To bude působit jako pohlazen&ia... Více

Vybrat znamení

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Diskuze

31 Příspěvků
Poslední příspěvek 16:14
8 Příspěvků
Poslední příspěvek 16:13
14 Příspěvků
Poslední příspěvek 16:12

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat