REDAKČNÍ TESTOVÁNÍ: Dětská obuv. Výběr a nákup bez křiku a chaosu nezajistí každý obchod. Kotě v botě ano!

05.03.2020 | Testování

První krůčky dítěte mění svět jemu i jeho rodičům. Žádají si pevnou oporu v podobě těžkých a stabilních bot, nebo je lepší, když svoji ratolest necháte běhat bosky? Nepodléhejte mýtům!


Celkové hodnocení: 96%

Hodnocení: 23 testerek


Chůze je nepřirozenějším pohybem člověka. I proto z ní nejmenší ratolesti mají takovou radost! Čím jim sladké nadšení můžete z pozice rodiče zkazit? Nesprávnými návyky! Ortopedi apelují, že se již dávno nedoporučují komerčně vyráběné boty s příliš tvrdou podešví, která neposiluje kotníky a svaly chodidel. První botičky by určitě měly mít pevnou patu fixující kotník, nicméně ke správnému a přirozenému vývoji dětské nohy přispívá hlavně možnost chodit naboso, a to u dětí všech věkových skupin.

Na čem skutečně záleží?

Tím nejlepším povrchem je přitom členitý a travnatý terén s dostatkem podnětů. Dlažby, plovoucí podlahy nebo beton z dlouhodobého hlediska vhodné nejsou, ale i tak si je dítko musí prozkoumat! Co se týče venkovních prostor, tak naštěstí existují určité možnosti, jež jsou sympatické i dospělým. Znáte třeba barefoot boty?

Anglické slovo „barefoot“ znamená v překladu „bosý“ nebo „naboso“. Jedná se o botky věrně napodobující právě chůzi naboso. Je to vlastně takový skvělý kompromis. Ve flexibilních, prodyšných, lehkých, pružných, ale současně odolných barefoot botách mají všechny prsty svobodný pohyb, jsou zapojené svaly, šlachy i kosti chodidel, noha se pohybuje naprosto přirozeně a navíc citelně vnímá povrch, se kterým přichází do kontaktu.

Žádná omezení, maximum výhod, zdravý vývoj nohy a opravdu velký výběr obuvi určené do každého počasí, dávají tomuto stylu zelenou, navzdory tomu, že se mu ještě některé maminky brání. Na druhou stranu ty, které už někdy pořizovaly svým dětem vhodné obutí, vědí, že to není žádná legrace. K čemu je nutné přihlížet a jak zajistit, aby nákup proběhl v naprostém klidu?  

Když bota, tak kvalitní

Dětská noha za pouhý jeden rok povyroste zhruba o 18 milimetrů a její potřeby i vývoj je třeba sledovat, neboť hlavně v nižším věku rozhoduje typ obuvi, kterou dítě nosí, ale také velikost, jež by měla být tak akorát. (Nikdy nekupujte boty větší než o jednu velikost!) Zatím jste nenarazili na místo, kde by vám se vším fundovaně poradili? Tak stejný problém měla i jedna aktivní maminka, jenž pro své dítě nemohla najít kvalitní a především zdravotně nezávadnou obuv. Proto otevřela vlastní obchod Kotě v botě, který tak trochu vybočuje z řady.

      

Bez křiku a slziček? V obchůdku Kotě v botě to jde!  

„Na trhu mi skutečně chyběl dostatečný výběr, dostupná nabídka velikostí skladem, které bychom především mohli vyzkoušet osobně, v lepším případě s odbornou konzultací,“ uvádí majitelka obchodu Kotě v botě, která nabízí boty renomovaných značek, k nimž patří Superfit, Primigi, Richter, Froddo, Ricosta, Protetika či Keen. Říká se, že kdo je jednou vyzkouší, už nechce jinak.

Jelikož je v tomto případě k dispozici dětský koutek, výběr celoroční obuvi, ale třeba i bačkůrek, bývá mnohem pohodlnější. A to oceňují především vytížené maminky, jako jedna z našich testerek Pavla: „Již při vstupu nás vítala usměvavá paní prodavačka. Je to skvělý obchod se zdravou a kvalitní obuví pro děti. Milý a znalý personál, který vám ochotně se vším poradí, dětem klidně vyzkouší několik párů bot dokud se nenajdou ty pravé. Rádi odpovědí na každou vaši otázku. Děti si mohou pohrát s hračkami. Jako bonus si náš syn odnesl domů balonek.“

Odborný personál zároveň každou dětskou nožičku změří, z čehož byla příjemně překvapená další naše spokojená testerka Jana: „Byla jsem v šoku, že měří velikost nožičky, s tím jsem se doposud nesetkala.“ Dále chválila dětský koutek, čistotu, příjemné prostředí a lokalitu kousek od tramvaje. Vybraný pár botiček si každý malý zákazník může vyzkoušet na skákacím panáku, což uvítala poslední naše testerka Veronika: „Botky jsme vyzkoušeli na skákacím panáku, tak bylo krásně vidět, zda malého nožka v botičce tlačí nebo ne. Druhé botky vyzkoušené na prodejně pravděpodobně koupíme přes e-shop, který mají také velmi přehledný.“

Nákup dětských botiček tedy nikdy nebyl pohodovější! Navíc odcházíte s vědomím, že své ratolesti poskytujete to nejlepší. Nesprávné boty totiž přispívají k deformacím prstů, špatnému krevnímu oběhu, potížím s páteří, opotřebením kloubů a kostí, ale také k nevysvětlitelné únavě. Skutečně to chcete riskovat?

Naše testerky si tak vedle příjemného zážitku odnesly také tři páry botek na vyzkoušení. Na výsledky si určitě počkejte!Zdarma produkt k testování!

Ohodnoťte tento produkt

Reklama

Vaše oblíbené testování se nyní přesouvá na novou platformu TryIn.

Vaše oblíbené testování se nyní přesouvá na novou platformu TryIn. Nic se pro Vás z hlediska testování nemění. Stále budete mít možnost testovat, jako doposud. Jelikož Váš email je již na platformě Tryin.cz zaregistrován, prosíme, propojte si účty na základě informačního emailu, který Vám odešleme na Vámi zaregistrovaný email. Věříme, že budete s novým uživatelským prostředím spokojeni.

Propojit s TryIn.cz

Právě Vám odesíláme email, ve kterém naleznete odkaz k propojení Vašich testovacích účtů.

Email dorazil do Vaší emailové schránky. Prosím zkontrolujte ji a postupujte dle instrukcí.

Vaše oblíbené testování se nyní přesouvá na novou platformu TryIn. Nic se pro Vás z hlediska testování nemění. Stále budete mít možnost testovat, jako doposud. Pouze potvrďte, prosím, vytvoření Vaší registrace v platformě Tryin. Vaše osobní informace uvedené v profilu Vám budou přeneseny do nové platformy. Věříme, že budete s novým uživatelským prostředím spokojeni.

Přejít na TryIn.cz

Vaše registrace do platformy TryIn se právě vytváří. Za okamžik budete přesměrován/a do svého nového účtu.

Vaše oblíbené testování se nyní přesouvá na novou platformu TryIn. Nic se pro Vás z hlediska testování nemění. Stále budete mít možnost testovat, jako doposud. Věříme, že budete s novým uživatelským prostředím spokojeni.

Přejít na TryIn.cz

Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

Pamatujte, že tak jako má – podle českého přísloví – každá mince dvě strany, tak i za každým problémem stojí více vysvětlení a více motivů. Občas máte tendenci na věci nahlížet jen svým okem, aplikujete na ně své postoje. A to je ... Více

Vybrat znamení

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Diskuze

80 Příspěvků
Poslední příspěvek 13:46
278 Příspěvků
Poslední příspěvek 10:54
60 Příspěvků
Poslední příspěvek 8:41

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat