REDAKČNÍ TESTOVÁNÍ: Dětská obuv. Výběr a nákup bez křiku a chaosu nezajistí každý obchod. Kotě v botě ano!

05.03.2020 | Testování

První krůčky dítěte mění svět jemu i jeho rodičům. Žádají si pevnou oporu v podobě těžkých a stabilních bot, nebo je lepší, když svoji ratolest necháte běhat bosky? Nepodléhejte mýtům!


Celkové hodnocení: 96%

Hodnocení: 31 testerek


Chůze je nepřirozenějším pohybem člověka. I proto z ní nejmenší ratolesti mají takovou radost! Čím jim sladké nadšení můžete z pozice rodiče zkazit? Nesprávnými návyky! Ortopedi apelují, že se již dávno nedoporučují komerčně vyráběné boty s příliš tvrdou podešví, která neposiluje kotníky a svaly chodidel. První botičky by určitě měly mít pevnou patu fixující kotník, nicméně ke správnému a přirozenému vývoji dětské nohy přispívá hlavně možnost chodit naboso, a to u dětí všech věkových skupin.

Na čem skutečně záleží?

Tím nejlepším povrchem je přitom členitý a travnatý terén s dostatkem podnětů. Dlažby, plovoucí podlahy nebo beton z dlouhodobého hlediska vhodné nejsou, ale i tak si je dítko musí prozkoumat! Co se týče venkovních prostor, tak naštěstí existují určité možnosti, jež jsou sympatické i dospělým. Znáte třeba barefoot boty?

Anglické slovo „barefoot“ znamená v překladu „bosý“ nebo „naboso“. Jedná se o botky věrně napodobující právě chůzi naboso. Je to vlastně takový skvělý kompromis. Ve flexibilních, prodyšných, lehkých, pružných, ale současně odolných barefoot botách mají všechny prsty svobodný pohyb, jsou zapojené svaly, šlachy i kosti chodidel, noha se pohybuje naprosto přirozeně a navíc citelně vnímá povrch, se kterým přichází do kontaktu.

Žádná omezení, maximum výhod, zdravý vývoj nohy a opravdu velký výběr obuvi určené do každého počasí, dávají tomuto stylu zelenou, navzdory tomu, že se mu ještě některé maminky brání. Na druhou stranu ty, které už někdy pořizovaly svým dětem vhodné obutí, vědí, že to není žádná legrace. K čemu je nutné přihlížet a jak zajistit, aby nákup proběhl v naprostém klidu?  

Když bota, tak kvalitní

Dětská noha za pouhý jeden rok povyroste zhruba o 18 milimetrů a její potřeby i vývoj je třeba sledovat, neboť hlavně v nižším věku rozhoduje typ obuvi, kterou dítě nosí, ale také velikost, jež by měla být tak akorát. (Nikdy nekupujte boty větší než o jednu velikost!) Zatím jste nenarazili na místo, kde by vám se vším fundovaně poradili? Tak stejný problém měla i jedna aktivní maminka, jenž pro své dítě nemohla najít kvalitní a především zdravotně nezávadnou obuv. Proto otevřela vlastní obchod Kotě v botě, který tak trochu vybočuje z řady.

      

Bez křiku a slziček? V obchůdku Kotě v botě to jde!  

„Na trhu mi skutečně chyběl dostatečný výběr, dostupná nabídka velikostí skladem, které bychom především mohli vyzkoušet osobně, v lepším případě s odbornou konzultací,“ uvádí majitelka obchodu Kotě v botě, která nabízí boty renomovaných značek, k nimž patří Superfit, Primigi, Richter, Froddo, Ricosta, Protetika či Keen. Říká se, že kdo je jednou vyzkouší, už nechce jinak.

Jelikož je v tomto případě k dispozici dětský koutek, výběr celoroční obuvi, ale třeba i bačkůrek, bývá mnohem pohodlnější. A to oceňují především vytížené maminky, jako jedna z našich testerek Pavla: „Již při vstupu nás vítala usměvavá paní prodavačka. Je to skvělý obchod se zdravou a kvalitní obuví pro děti. Milý a znalý personál, který vám ochotně se vším poradí, dětem klidně vyzkouší několik párů bot dokud se nenajdou ty pravé. Rádi odpovědí na každou vaši otázku. Děti si mohou pohrát s hračkami. Jako bonus si náš syn odnesl domů balonek.“

Odborný personál zároveň každou dětskou nožičku změří, z čehož byla příjemně překvapená další naše spokojená testerka Jana: „Byla jsem v šoku, že měří velikost nožičky, s tím jsem se doposud nesetkala.“ Dále chválila dětský koutek, čistotu, příjemné prostředí a lokalitu kousek od tramvaje. Vybraný pár botiček si každý malý zákazník může vyzkoušet na skákacím panáku, což uvítala poslední naše testerka Veronika: „Botky jsme vyzkoušeli na skákacím panáku, tak bylo krásně vidět, zda malého nožka v botičce tlačí nebo ne. Druhé botky vyzkoušené na prodejně pravděpodobně koupíme přes e-shop, který mají také velmi přehledný.“

Nákup dětských botiček tedy nikdy nebyl pohodovější! Navíc odcházíte s vědomím, že své ratolesti poskytujete to nejlepší. Nesprávné boty totiž přispívají k deformacím prstů, špatnému krevnímu oběhu, potížím s páteří, opotřebením kloubů a kostí, ale také k nevysvětlitelné únavě. Skutečně to chcete riskovat?

Naše testerky si tak vedle příjemného zážitku odnesly také tři páry botek na vyzkoušení. Na výsledky si určitě počkejte!

19.01.2023

Botky jsou super. Bezvadně sedí a jsou pohodlné.Doporučuji

27.11.2022

Velmi šikovné a kvalitní boty pro děti. Tyto boty hodně vydrží a za kvalitu se vyplatí. Navíc vypadají moc krásně a zároveň moderně.

20.11.2022

kvalitní a krásná značka, mohu doporučit určitě tu najdete co hledáte

16.11.2022

Fajn, děti ve školce to mají rádi, slušivý, pohodlný

15.11.2022

Moje sestra kupuje pouze tyto boty pro své malé děťátko

05.11.2022

Návštěva kamenného obchůdku Kotě v botě byla velice příjemná

28.10.2022

Výborný obchod s dětskou obuví .

Bohužel je v Praze.

20.12.2021

S obchůdkem jsme velmi spokojení, velmi kvalitní výrobky

16.10.2021

kotě v botě je jednak super název a taky mají kvalitní produkty

08.06.2020

Vyborny obchod s detskou obuvi. Kde nakoupite botky uplne v klidu. Dite v prubehu zkouseni ma moznost si pohrat, coz zvysuje kvalitu vyberu botek. Doporucuju vsem maminkam!

08.05.2020

Kladně hodnotím skvělý přístup k zákazníkům. Se vším poradí, pomůžou, změří dítěti nohu a v neposlední řadě si může i dítě v obchůdku pohrát. Jsem velice spokojený. Mají velký výběr.

Trošku vyšší cena

20.04.2020

Hodně mi zleží, jaké boty syn nosí. Jsou hlavně pohodlné a navíc i stylové. Kvalitní materál je samozřejmostí.

16.04.2020

Velmi kvalitni boty, obě děti chodi od narozeni v bare nebo kompromisnich botech, ocenuju osobity pristuo k zakaznikum :)

16.04.2020

Velmi kvalitní obuv, moje dvě vnoučata mají tyto botky a moc se jim líbí a krásně se v nich chodí. Je to opravdu kvalita za super cenu. Určitě doporučuji.

14.04.2020

Velice fandím tomuto obchůdku. Změřit správně nožičku malému dítěti a zvolit vhodnou obuv není jednoduché. Ráda si nechám poradit odborníkem :-)

05.04.2020

Skvělý obchůdek, kvalitní obuv, příjemné prostředí. Rozhodně stojí za návštěvu.

19.03.2020

Obchůdek nás mile všechny překvapil. Sice jsme botky nevybraly (nebyla naše velikost), ale celý proces zkoušení proběhl naprosto bezproblémově. Výběr byl opravdu velký a přístup personálu také chválím. Až bude možnost, zase se zastavíme a snad nákup tentokrát vyjde :)

19.03.2020

Vnučce od malička nakupujeme pouze tyto boty. Líbí se mi, že jsou široké a mohou se tak dobře vyvíjet jejich malé prstíčky. Nejsou v dospělosti zdeformované, jako je máme my starší generace. Kdyby taková obuv existovala, když jsem já měla děti malé, určitě bych nekupovala nic jiného.

19.03.2020

V barefoot obuvi už jedeme od narození našich dětí. Z capáčků už ale vyrostly, takže co půl roku sháníme nové botky. Dříve jsem dávala vždy na doporučení kamarádek a botky kupovala přes internet. S profi přístupem jsem se totiž v kamenném obchůdku nesetkala. Takže i Kotě v botě jsem dala na doporučení kamarádky. A volba to byla správná! Příjemná obsluha, profi přístup a dětský koutek. Jedno dítko botky zkoušelo, druhé si hrálo. Pak střídání. Za nás tedy velká spokojenost a na další půl rok máme s botkami vystaráno :)

18.03.2020

Návštěva kamenného obchůdku Kotě v botě byla velice příjemná a především užitečná. Při příchodu jsme byly s dcerkami mile přivítány a dcerky se ihned rozutekly směrem k hracím prvkům volně umístěným v prodejně. Pani prodavačka byla velice vstřícná a naslouchala mým požadavkům na barefoot obuv (což ne vždy je kladně přijímáno v běžných obchodech s obuví). Mé dcerky nevydrží posedět, takže jsem byla vděčná za trpělivost při důkladném a opakovaném měření nožky, spolu s doporučeným nadměrkem pro konkrétní obuv, společně s tvarem obuvi. Velice mě překvapilo, že byl dáván důraz i na tvar svrchní části obuvi ve smyslu toho, aby přímo seděl na nožku, co se týče nártu a pohybu kotníku či prstů. Při zkoušení jsme, jak je u nás běžné, narazily na pravidelný problém "ukaž jak se ti v tom chodí" ... Skákací panák nakreslený na zemi ale naštěstí zaujal a díky dalším hračkám to tentokrát nebyl téměř žádný problém. Nakonec jsme si nechaly hned druhé navrhované botky, přestože jsem osobně donutila dcerku vyzkoušet ještě další troje. Nejvíce mě ale zaujala ochota ukázat, nechat vyzkoušet a poradit s botičkami pro roční dcerku, přestože jsem boty v daném okamžiku koupit nechtěla a dala jsem to najevo. Samozřejmě jsem dané boty koupila o týden později. :-)Oboje botky jsou super a děti je rády nosí (nafukovací balónky dosud zdobí dětský pokojík).

16.03.2020

Kvalitní boty jsou velmi důležité jak pro děti,tak pro dospělé.Obchod Kotě v botě zaručuje kvalitu obuvi.Malé děti potřebují pevnou ,neklouzavou obuv.Tento obchod má široký výběr.Prodavačky poradí,a pomohou vybrat.Doporučuji všem.

Žádný.

15.03.2020

S tímto obchůdkem jsme byli moc spokojení. Našli jsme ho úplnou náhodou. Personál a prostředí neskutečně příjemný. Mladší syn si hrál v dětském koutku a my tak měli čas se starším synem na zkoušení. A že ho bylo :) Vybrat boty s dětmi není žádná sranda, ale tady to šlo jako po másle :)

Obchůdek je až v Praze :)

15.03.2020

Je to výborný obchůdek se širokým sortimentem botiček.Jsou tu příjemné prodavačky, nožičku dítěti změří. Je možno vyzkoušet mnoho párů bot, dokud není výběr v pořádku. Mají tam dětský koutek a skákacího panáka, na kterém se botičky dají vyzkoušet a je vidět, kde tlačí. Mají i e-shop. Je to obchod se zdravou a kvalitní obuví pro děti.

12.03.2020

Známe už déle a super . Boty jsou kvalitní a pohodlné.

Cena je vyšší

12.03.2020

Uvedení nového obchůdku pro nejmenší jsem opravdu uvítala! Sama nosím barefoot botky a za ten rok vnímám obrovský rozdíl v kvalitě chůze. Proto je pro mne velice důležité, aby také náš malý nosil správnou a zdravotně prospěšnou obuv a sehnat jí není vůbec lehké, když každé nohy jsou jiné a zvlášť u dětí… Obchůdek má opravdu slušný výběr různých typů botiček (nejen barefoot) a s pomocí ochotné a hlavně trpělivé prodavačky jsme vybrali hned dvoje 😊 Vše mi hezky vysvětlila a přínosem byla možnost proměřit synovi nožku na místě a botky pořádně odzkoušet, předci jen to není malá investice. Takový malý bonus – v obchůdku je dětský koutek takže to šlo hravě 😃 Vřele doporučuji, mají i e-shop.

12.03.2020

Konečně je tady obchůdek se širokým sortimentem dětských kvalitních botiček a hlavně s dostatkem času na zákazníky:-). Oba mí synové mají problém s širší klenbou na nožce. Když nastane čas na koupi nových botiček, vždy mi vstávají vlasy na hlavě hrůzou, protože jen představa nákupu bot s dvěma velmi živými kluky je někdy opravdu velmi vyčerpávající. Navíc najít obchod, kde je větší výběr bot, různých značek a kde mi ochotně poradí, je nadlidský výkon. Proto jsem velmi ráda do tohoto obchůdku zavítala. Kluci byli při příchodu nadšení. Hned se hrnuli ke skákacímu panákovi na zemi a já si mohla v klidu popovídat s milým personálem, který mi ochotně poradil, vybrali jsme boty a začali zkoušet. Když už toho bylo na kluky hodně, tak si chvilku zase pohráli. Botičky jsme vybrali skvělé. Kluci měli dostatek času je v prodejně odzkoušet. Nikdo na nás netlačil. Za mě prostě paráda a no stres:-)

10.03.2020

Již podle názvu Kotě v botě předvídám, že bude jednat o hravý obchůdek ten nejlepší pro správný výběr botiček. A ten je pro dítka důležitý, aby se v něm cítila dobře a usnadnilo to výběru těch nejsprávnějších botiček.

10.03.2020

Skvely tip na obchudek s detskou obuvi. Libi se mi ze jsou k sehnani i boty barefoot. Urcite navstivime.

09.03.2020

Obchůdek Kotě v botě jsem navštívila se svým synem a opravdu musim uznat, že za tím stojí banda profíků. 🤗Milý personál, velký výběr dětských botek a především vhodných pro nejmenší. Doporučuji všem maminkám, které mají problém sehnat kvalitní botky bez křiku pro své děti. Dětský koutek beru jako velký přínos, jelikož díky němu jsme zvládli vyzkoušet několik párů.👍🏼

05.03.2020

Obchod nabízí široký sortiment výrobků.Me nejvíc zaujaly Barefoot boty, které napodobují bosou chůzi.Ale na tyto boty je třeba si zvyknout.Jelikoz chůze v nich je náročná, protože jsme zvyklí nosit běžné boty..

05.03.2020

Tento obchůdek mohu jedině doporučit. Byla jsem tam zatím pouze jednou ale ráda se vrátím. Moc příjemné prostředí 😊

Další hodnocení


Zdarma produkt k testování!

Ohodnoťte tento produkt

Reklama

Vaše oblíbené testování se nyní přesouvá na novou platformu TryIn.

Vaše oblíbené testování se nyní přesouvá na novou platformu TryIn. Nic se pro Vás z hlediska testování nemění. Stále budete mít možnost testovat, jako doposud. Jelikož Váš email je již na platformě Tryin.cz zaregistrován, prosíme, propojte si účty na základě informačního emailu, který Vám odešleme na Vámi zaregistrovaný email. Věříme, že budete s novým uživatelským prostředím spokojeni.

Propojit s TryIn.cz

Právě Vám odesíláme email, ve kterém naleznete odkaz k propojení Vašich testovacích účtů.

Email dorazil do Vaší emailové schránky. Prosím zkontrolujte ji a postupujte dle instrukcí.

Vaše oblíbené testování se nyní přesouvá na novou platformu TryIn. Nic se pro Vás z hlediska testování nemění. Stále budete mít možnost testovat, jako doposud. Pouze potvrďte, prosím, vytvoření Vaší registrace v platformě Tryin. Vaše osobní informace uvedené v profilu Vám budou přeneseny do nové platformy. Věříme, že budete s novým uživatelským prostředím spokojeni.

Přejít na TryIn.cz

Vaše registrace do platformy TryIn se právě vytváří. Za okamžik budete přesměrován/a do svého nového účtu.

Vaše oblíbené testování se nyní přesouvá na novou platformu TryIn. Nic se pro Vás z hlediska testování nemění. Stále budete mít možnost testovat, jako doposud. Věříme, že budete s novým uživatelským prostředím spokojeni.

Přejít na TryIn.cz

Chyba

Pro propojení účtu nemáte vyplněny všechny potřebné údaje, doplňte je prosím v administraci profilu a proveďte propojení znovu.Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

Chystá se velice zajímavý týden, bude obzvláště zábavný. Vesmír v tomto týdnu umožní vyšší stupeň nezávislosti, sebedůvěry a odvahy, které jsou základními vlastnostmi Beranů.Na pracovišti může být ... Více

Vybrat znamení

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Diskuze

6 Příspěvků
Poslední příspěvek včera
158 Příspěvků
Poslední příspěvek včera

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat