REDAKČNÍ TESTOVÁNÍ: Když je vaše dítě hlavním hrdinou knihy

06.04.2018 | Testování

Personalizované knihy pro děti jsou úžasný nápad, jak se váš potomek může proměnit v hlavního hrdinu příběhu přímo šitého na míru právě jemu. Přesvědčili se o tom i dětští zástupci naší redakce, když se proměnili v malé testerky a testery a četli si o sobě v Originálních knihách.


Celkové hodnocení: 98%

Hodnocení: 45 testerek

Doporučeno: 125x


Malých testujících bylo tentokrát šest – sedmiletý Matýsek a jeho čtyřletá sestřička Valinka, šestiletý Josífek, roční Eliášek, tříletý Jára a jeho dvouletá sestřička Johanka. Jak si – společně se svými maminkami – testování užili?

Hrdinou během pár kliknutí

Ještě než si dítě přečte příběh na míru šitý právě sobě, hrají hlavní roli v přípravě personalizované knihy maminky (nebo tatínkové). Na stránkách originalniknihy.cz si vyberete příběh, který píší skuteční spisovatelé a pak vyplníte podrobnosti o svém potomkovi, které se odrazí nejen v samotném příběhu, ale také v ilustracích od předních českých ilustrátorů. Své jméno tak vaše dítě najde už v názvu knihy, navíc hlavní postava, v níž se promění, bude mít stejnou barvu očí, bude nosit oblíbenou barvu oblečení…


„Na stránkách www.originalniknihy.cz je přehledná instruktáž, jak knihu vybrat a objednat. Stačí pár jednoduchých kroků, včetně možnosti detailního popisu hlavní postavy (barva očí, vlasů, pleti, oblíbená barva), následně jsou tyto kroky zohledněny i v ilustraci. Vložení věnování a fotografie na první stránku knihy je dalším bonusem navíc,“ popisuje Josífkova maminka Petra.

„Je to vážně snadné. V nabídce jsem našla opravdu velký výběr knih s různou tematikou a okamžitě jsem věděla, co pro své děti vybrat. Nejvíc mě nadchla propracovanost celého příběhu, tak aby hlavní postava byla co nejautentičtější a nejpodobnější vašemu dítěti. Při objednávce se vyplní podrobný formulář: jméno, věk, adresa, ale i popis hlavní postavy a další detaily (například jméno nejlepšího kamaráda), které jsou pro daný příběh podstatné,“ přidává se Denisa, maminka Matýska a Valinky. „Na tohle testování jsem se opravdu těšila. Obě děti už v minulosti podobné knihy dostaly a řekla bych, že patří mezi jejich nejoblíbenější. Hlavním hrdinou knihy je vaše dítko, a právě to je tak baví! Originální knihy mají navíc tu výhodu, že se v příběhu mohou objevit i kamarádi, sourozenci a další důležité postavy,“ doplňuje Denisa.

Mami, já jsem v knížce!

A jak obstály Originální knihy u samotných dětí? „Mám doma budoucího prvňáčka a představa, že bude číst svoje první slova a věty v knize, kde bude číst o sobě a svých kamarádech, mě přímo nadchla. Kromě toho samotný příběh je poutavý a hezky napsaný,“ chválí Petra. „Josífek se od knihy ‚Josífek a tajemná zvířátka‘ v podstatě nehne. Ještě sice neumí úplně číst, takže zatím předčítáme vždycky spolu, ale myslím, že právě tahle kniha v něm začíná vzbuzovat opravdový zájem o čtení. A z toho mám jako milovnice knih opravdu radost.“


„Pro svého syna jsem zvolila knihu ‚Matýskova cesta vesmírem‘. V knize cestuje se svým nejlepším kamarádem a zažívají různá dobrodružství. Součástí knihy je i certifikát, že se Matýsek stal majitelem pozemku na Měsíci, takže je náležitě hrdý. Využila jsem i příležitost, že nás čekala oslava 7. narozenin, a tak jsem do knihy rovnou vložila přání a fotku, aby měl jednou hezkou vzpomínku. Dokonce se v knize objevuje i narozeninový dort! Radost z knížky byla opravdu veliká a vybrané téma mu udělalo velkou radost. Těšila jsem se, že si knížky budeme číst společně večer před spaním, ale syn mě překvapil a pustil se okamžitě do čtení sám s velkým nadšením. Je v první třídě a čtení zatím nepatřilo k jeho nejoblíbenějším povinnostem. Díky této knize se nám z povinnosti stala zábava – hurá! Každý den, si přečteme 1 až 2 stránky a pak si o příběhu povídáme. Až budeme mít přečtenou tuto knihu, pustíme se prý do Valinčiny knihy, která dostala svůj příběh ‚Valinka a šťastný pejsek‘. Zatím bohužel netušíme, o čem příběh je, protože se děti domluvily, že maminka ani tatínek jí číst nebudou, ale jen brácha!“ směje se Denisa.

Radost i u nejmenších

Jak se ale Originální knihy líbily těm nejmenším dětským testerům, kterým zbývá do školní docházky ještě nějaký ten rok?

„Knížka ‚Eliášek Konvalinka: Moje jméno‘ dostala celou naši rodinu. Celkové zpracování a nápad, jak chodí zvířátka a ‚půjčují‘ miminku svá písmenka do jeho jména, je kouzelný. Ilustrace jsou nádherně barevné, takže se Eliáškovi moc líbí. Co tuhle Originální knížku máme, jsme ji v podstatě neodložili. Máme již několik personalizovaných knih, ale tahle rozhodně vede na celé čáře,“ chválí Eliáškova maminka Jana.


Také dvouletá Johanka byla z vlastní knížky „Dobrodružný den pirátky Johanky“ nadšená. „Johanka se s příběhem okamžitě sžila. Když jsme jí knížku četli, neustále důležitě a souhlasně pokyvovala hlavou a byla nadšená, že jsou v knize i její oblíbení kamarádi Emilka a Filípek,“ říká maminka Jiřina.

Pro svého syna Járu zvolila Jiřina „Slabikář povolání pro Jáju“. Ten se od ostatních knih trochu liší, protože se nejedná o klasický příběh, ale spíše o jakousi encyklopedii, kde na každé stránce najdete jedno povolání nejen s podrobným a zajímavým popisem, ale také básničkou a samozřejmě ilustrací, jež znázorňuje právě vaše dítě. „Jára byl úplně u vytržení. Byl na sebe tak pyšný, že je o něm napsaná knížka, a ještě k tomu tak hezká! Momentálně u něj z povolání vede policista, a tak se pořád ptal, jak knížka může vědět, že právě on chce být také u policie,“ usmívá se Jiřina.

„Originální knihy jsou opravdu skvělý nápad. Přenášejí děti do příběhu, a ty se tak stávají jeho jasnou součástí. Je krásné pozorovat, jak u nich pracuje fantazie. A sledovat tu radost, že jsou v opravdové knize, to je prostě úžasné,“ uzavírá maminka Járy a Johanky.

Více informací na originalniknihy.czZdarma produkt k testování!

Ohodnoťte tento produkt

Reklama

Vaše oblíbené testování se nyní přesouvá na novou platformu TryIn.

Vaše oblíbené testování se nyní přesouvá na novou platformu TryIn. Nic se pro Vás z hlediska testování nemění. Stále budete mít možnost testovat, jako doposud. Jelikož Váš email je již na platformě Tryin.cz zaregistrován, prosíme, propojte si účty na základě informačního emailu, který Vám odešleme na Vámi zaregistrovaný email. Věříme, že budete s novým uživatelským prostředím spokojeni.

Propojit s TryIn.cz

Právě Vám odesíláme email, ve kterém naleznete odkaz k propojení Vašich testovacích účtů.

Email dorazil do Vaší emailové schránky. Prosím zkontrolujte ji a postupujte dle instrukcí.

Vaše oblíbené testování se nyní přesouvá na novou platformu TryIn. Nic se pro Vás z hlediska testování nemění. Stále budete mít možnost testovat, jako doposud. Pouze potvrďte, prosím, vytvoření Vaší registrace v platformě Tryin. Vaše osobní informace uvedené v profilu Vám budou přeneseny do nové platformy. Věříme, že budete s novým uživatelským prostředím spokojeni.

Přejít na TryIn.cz

Vaše registrace do platformy TryIn se právě vytváří. Za okamžik budete přesměrován/a do svého nového účtu.

Vaše oblíbené testování se nyní přesouvá na novou platformu TryIn. Nic se pro Vás z hlediska testování nemění. Stále budete mít možnost testovat, jako doposud. Věříme, že budete s novým uživatelským prostředím spokojeni.

Přejít na TryIn.cz

Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

Nemůžete se dočkat slíbeného překvapení? V tomto případě platí, že trpělivost růže přináší. Snažte se proto zachovat chladnou hlavu. Šťouráním byste se mohli zbytečně připravit o zážitek! Raději se proto soustřeďte na povinnosti. Nebojte, dočkáte se! Více

Vybrat znamení

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Diskuze

72 Příspěvků
Poslední příspěvek 13:49
5 Příspěvků
Poslední příspěvek 12:26
7 Příspěvků
Poslední příspěvek 12:06

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat