REDAKČNÍ TESTOVÁNÍ: Když je vaše dítě hlavním hrdinou knihy

06.04.2018 | Testování

Personalizované knihy pro děti jsou úžasný nápad, jak se váš potomek může proměnit v hlavního hrdinu příběhu přímo šitého na míru právě jemu. Přesvědčili se o tom i dětští zástupci naší redakce, když se proměnili v malé testerky a testery a četli si o sobě v Originálních knihách.


Celkové hodnocení: 98%

Hodnocení: 54 testerek

Doporučeno: 125x


Malých testujících bylo tentokrát šest – sedmiletý Matýsek a jeho čtyřletá sestřička Valinka, šestiletý Josífek, roční Eliášek, tříletý Jára a jeho dvouletá sestřička Johanka. Jak si – společně se svými maminkami – testování užili?

Hrdinou během pár kliknutí

Ještě než si dítě přečte příběh na míru šitý právě sobě, hrají hlavní roli v přípravě personalizované knihy maminky (nebo tatínkové). Na stránkách originalniknihy.cz si vyberete příběh, který píší skuteční spisovatelé a pak vyplníte podrobnosti o svém potomkovi, které se odrazí nejen v samotném příběhu, ale také v ilustracích od předních českých ilustrátorů. Své jméno tak vaše dítě najde už v názvu knihy, navíc hlavní postava, v níž se promění, bude mít stejnou barvu očí, bude nosit oblíbenou barvu oblečení…


„Na stránkách www.originalniknihy.cz je přehledná instruktáž, jak knihu vybrat a objednat. Stačí pár jednoduchých kroků, včetně možnosti detailního popisu hlavní postavy (barva očí, vlasů, pleti, oblíbená barva), následně jsou tyto kroky zohledněny i v ilustraci. Vložení věnování a fotografie na první stránku knihy je dalším bonusem navíc,“ popisuje Josífkova maminka Petra.

„Je to vážně snadné. V nabídce jsem našla opravdu velký výběr knih s různou tematikou a okamžitě jsem věděla, co pro své děti vybrat. Nejvíc mě nadchla propracovanost celého příběhu, tak aby hlavní postava byla co nejautentičtější a nejpodobnější vašemu dítěti. Při objednávce se vyplní podrobný formulář: jméno, věk, adresa, ale i popis hlavní postavy a další detaily (například jméno nejlepšího kamaráda), které jsou pro daný příběh podstatné,“ přidává se Denisa, maminka Matýska a Valinky. „Na tohle testování jsem se opravdu těšila. Obě děti už v minulosti podobné knihy dostaly a řekla bych, že patří mezi jejich nejoblíbenější. Hlavním hrdinou knihy je vaše dítko, a právě to je tak baví! Originální knihy mají navíc tu výhodu, že se v příběhu mohou objevit i kamarádi, sourozenci a další důležité postavy,“ doplňuje Denisa.

Mami, já jsem v knížce!

A jak obstály Originální knihy u samotných dětí? „Mám doma budoucího prvňáčka a představa, že bude číst svoje první slova a věty v knize, kde bude číst o sobě a svých kamarádech, mě přímo nadchla. Kromě toho samotný příběh je poutavý a hezky napsaný,“ chválí Petra. „Josífek se od knihy ‚Josífek a tajemná zvířátka‘ v podstatě nehne. Ještě sice neumí úplně číst, takže zatím předčítáme vždycky spolu, ale myslím, že právě tahle kniha v něm začíná vzbuzovat opravdový zájem o čtení. A z toho mám jako milovnice knih opravdu radost.“


„Pro svého syna jsem zvolila knihu ‚Matýskova cesta vesmírem‘. V knize cestuje se svým nejlepším kamarádem a zažívají různá dobrodružství. Součástí knihy je i certifikát, že se Matýsek stal majitelem pozemku na Měsíci, takže je náležitě hrdý. Využila jsem i příležitost, že nás čekala oslava 7. narozenin, a tak jsem do knihy rovnou vložila přání a fotku, aby měl jednou hezkou vzpomínku. Dokonce se v knize objevuje i narozeninový dort! Radost z knížky byla opravdu veliká a vybrané téma mu udělalo velkou radost. Těšila jsem se, že si knížky budeme číst společně večer před spaním, ale syn mě překvapil a pustil se okamžitě do čtení sám s velkým nadšením. Je v první třídě a čtení zatím nepatřilo k jeho nejoblíbenějším povinnostem. Díky této knize se nám z povinnosti stala zábava – hurá! Každý den, si přečteme 1 až 2 stránky a pak si o příběhu povídáme. Až budeme mít přečtenou tuto knihu, pustíme se prý do Valinčiny knihy, která dostala svůj příběh ‚Valinka a šťastný pejsek‘. Zatím bohužel netušíme, o čem příběh je, protože se děti domluvily, že maminka ani tatínek jí číst nebudou, ale jen brácha!“ směje se Denisa.

Radost i u nejmenších

Jak se ale Originální knihy líbily těm nejmenším dětským testerům, kterým zbývá do školní docházky ještě nějaký ten rok?

„Knížka ‚Eliášek Konvalinka: Moje jméno‘ dostala celou naši rodinu. Celkové zpracování a nápad, jak chodí zvířátka a ‚půjčují‘ miminku svá písmenka do jeho jména, je kouzelný. Ilustrace jsou nádherně barevné, takže se Eliáškovi moc líbí. Co tuhle Originální knížku máme, jsme ji v podstatě neodložili. Máme již několik personalizovaných knih, ale tahle rozhodně vede na celé čáře,“ chválí Eliáškova maminka Jana.


Také dvouletá Johanka byla z vlastní knížky „Dobrodružný den pirátky Johanky“ nadšená. „Johanka se s příběhem okamžitě sžila. Když jsme jí knížku četli, neustále důležitě a souhlasně pokyvovala hlavou a byla nadšená, že jsou v knize i její oblíbení kamarádi Emilka a Filípek,“ říká maminka Jiřina.

Pro svého syna Járu zvolila Jiřina „Slabikář povolání pro Jáju“. Ten se od ostatních knih trochu liší, protože se nejedná o klasický příběh, ale spíše o jakousi encyklopedii, kde na každé stránce najdete jedno povolání nejen s podrobným a zajímavým popisem, ale také básničkou a samozřejmě ilustrací, jež znázorňuje právě vaše dítě. „Jára byl úplně u vytržení. Byl na sebe tak pyšný, že je o něm napsaná knížka, a ještě k tomu tak hezká! Momentálně u něj z povolání vede policista, a tak se pořád ptal, jak knížka může vědět, že právě on chce být také u policie,“ usmívá se Jiřina.

„Originální knihy jsou opravdu skvělý nápad. Přenášejí děti do příběhu, a ty se tak stávají jeho jasnou součástí. Je krásné pozorovat, jak u nich pracuje fantazie. A sledovat tu radost, že jsou v opravdové knize, to je prostě úžasné,“ uzavírá maminka Járy a Johanky.

Více informací na originalniknihy.cz

09.10.2023

Naprosto Nádherné knihy, dítě pak úplně vklidu poslouchá a krásně usíná. Když je hlavním hrdinou vaše děťátko, tak se vám kniha chce číst zkrátka úplně pořád

25.12.2022

Tyto knihy jsou skvele, dětem dělají velikou radost

19.12.2022

Skvělá knížka, doporučuji koupit dětem, bude se jim to bude líbit

20.11.2022

Děti tu knihu milují, miluji čtení a miluji čtení od maminky

15.11.2022

Tato kniha je velmi super a zábavná pro očka malých dětiček

15.11.2022

Tato kniha je dokonala dítě mé sestry ji zbožňuje doporučuji

27.10.2022

Krásně zpracovaná knížka , která zaujme každé dítě

19.10.2022

Takovouto knihu jsem dostala jako malá. Je opravdu úžasná. Na to jak jsem nerada četla mě přinutila si ji přečíst, protože přece jen, když jste hlavním hrdinou děje, tak se vám lépe čte a více vás to zajímá. Pro děti vážně super dárek ❤️

10.10.2022

Zábavi děti na cely den je to skvělí nápad na volný čas

13.03.2021

naprosto užasný nápad a skvělé provedení. toto je věc která velmi zaujme

25.02.2021

pro děti fantastická záležitost a velké dobrodružství , sice vyšší cena , ale rozhodně se vyplatí

cena

10.02.2019

Na tyto knihy nelze říci nic jiného, než že jsou naprosto dokonalé.. Ta dětská radost, když se v knížce našli je nepopsatelná. Je fajn, že si člověk kromě jména může vybrat i příběh nejbližší jeho potomkovi. Vysoce kvalitní zpracování a krásný příběh. Doporučujeme

18.01.2019

Knihu jsem měla možnost vidět u kamarádky, která ji pořídila pro své dítě. Je úžasná, vytištěná na kvalitním papíře, má dobrou vazbu. Opravdu má dítě ke knize úplně jiný vztah, když v ní je hlavním hrdinou. Uvažuji o pořízení pro moje děti.

Cena

01.12.2018

Knihy určitě hodlám pro svého synka pořídit, obzvláště mě zaujala kniha Dobrodružný den piráta Borka, Lukášek a pejsek popleta či Honzík a tajemná zvířátka. Těž se mi po zhlédnutí líbí Milníkové karty pro miminko :-)

05.10.2018
Doporučení: 84

Pohádkové knihy, kde je hlavním hrdinou dítě jsou opravdu perfektní. Pomáhájí rozvíjet jazykové schopnosti, fantazii, emoční vyrovnanost a nenucenou formou tak získávají kladný vztah ke čtení. Za mě určitě doporučuji

29.07.2018

Pořídili jsme jako dárek neteři a celá rodina byla nadšená. Je to opravdu originální dárek, který potěší nejen samotné dítě, ale i jeho rodiče, protože mají originální vzpomínku. Děti mají spoustu fantazie a pokud mohou být hrdiny zajímavé pohádky, knihu chytnou a už nepustí :-)

27.07.2018

Ten, kdo tento knih vymyslel by si zaslouzil metal. :-) Jako mala jsem mnoho cetla (to mi zustalo dodnes) a vzdycky jsem se vzivala do roli hlavnich hrdinu, zdalo se mi o nich a s ostatnimi detmi jsme si na ne hraly. S touto knihou ma dnesni dite pocit, ze je jedinecne. :-)

18.07.2018

Tyto knihy jsou moc pěkně ilustrované a jsou hezkým dárkem pro děti.Je to neokoukané a děti jsou mile překvapené,že jejich hlavní hrdina se jmenuje stejně a také má stejné vlasy jako ony.S těmito knihami jsme zatím všude sklidili úspěch.

27.06.2018

Tohle je moc hezký nápad, že dítě se stane hlavním hrdinou knihy. Vím, že jako malé se mi moc líbilo, když hlavní hrdina měl aspoň stejné jméno. Knihy určitě hodlám pro svého synka pořídit, obzvláště mě zaujala kniha Dobrodružný den piráta Borka, Lukášek a pejsek popleta či Honzík a tajemná zvířátka. Těž se mi po zhlédnutí líbí Milníkové karty pro miminko :-)

17.06.2018

Možnost toho, aby se syn stál hlavní postavou knihy je naprosto úžasná. Knížky sou opravdu propracovane a krásné. Mě samotnou velmi baví je číst malému stále dokola, protože to není jen tak ledajaka pohádka.

08.06.2018

kdyz je dite hlavnim hrdinou knihy- jiz titulek se mi moc libi sama nemam zadnou knihu ve ktere bych byla ja jako hlavni hrdinka- moc se mi tento napad libi aautorovi fandim ve tvorbe vypada moc hezky

07.05.2018

Má švagrová takovou knížečku pořídila svému synovi a byl z ní nadšený a zvlášť to ocenil v první třídě, kdy si tu knihu sám četl. S manželem plánujeme knihu pořídit i našim dětem. Pětiletá dcera knížky miluje a když zjistí, že je psaná o ní, tak si ji určitě také zamiluje jako její bratranec. Čtení ZDAR!

01.05.2018

Knizky milujeme a tyto vypadaji nadherne.😊😊😊😊Cteme kazdy vecer a deti to moc bavi.Starsi dela ze cte take a je to moc kouzelne.😊😀Knizky jsou paradni pro deti k rozvoji mysli fantazie a jazyku.😊😊😊

nic

01.05.2018

Tyto personalizované knihy pro děti jsou skutečně úžasným nápadem. Líbí se mi příběh, obrázky i kvalitní zpracování knihy. A hlavně, což je nejdůležitější, se líbí dětem. Jsou z nich doslova nadšené. Rozhodně doporučuji.

25.04.2018

Pro male dite je to bezvadny darek treba k vanocum, k narozeninam, kdyz najde v knize samo sebe, je to i hezka pamatka do budoucna, pro ostatni z rodiny. Pribeh maleho ditete jako hezka rodinna pamatka....

17.04.2018

Tak tohle je super nápad, který se určitě stane skvělým dárkem, nejen pro každého prcka. Tato kniha určitě udělá mnoho radosti. Díky Bety mám vůbec možnost takové skvělé věci poznat :) Děkuji Vám!!! :)

15.04.2018

Můj syn dostal knížku jako dárek, máme jí doma již více jak rok a často a rádi se k ní vracíme. Je to neuvěřitelně skvělý nápad, příběh je velice pěkně a poutavě napsaný a krásně iliustrovaný. Všem vřele doporučuji 😊 Perfektní dárek, který jistě udělá velkou radost 😉

13.04.2018

Skvělý dárek, moje ďěti dostaly knihy od tchýně a čteme pořád dokola 👍. Děti milují poslouchat příběhy ve kterých jsou hlavnímy hrdiny ony samy. Originální knihy mají navíc poutavé příběhy a krásné ilustrace. Určiťě doporučuji jako dárek a 👏

13.04.2018

Velice krásná kniha která je pro dítě vhodná jako dárek..výběr témat pro děti je skvělý.nadherne ilustrace které dítě vtáhnou do děje jsem z ní velice nadšená moc spokojená a za sebe mohu jen doporučit

12.04.2018

Náš syn je velký čtenář, každý den čteme i několik hodin. Knihu o "sobě" pro něj máme připravenou k narozeninám, které bude mít teď v květnu. Líbí se mi příběh, obrázky, kvalitní zpracování knihy. Už teď jsem zvědavá co na ni bude říkat syn, až přečteme první stránku :-)

11.04.2018

Velice originální nápad který opravdu potěší.ilustrace jsou.nadherne,čtení je poutavé a děti zaujme, příběh je vtáhne do děje.rozhodne originální dárek pro děti.za mě velká spokojenost, doporučuji.....

11.04.2018

Knihy znam, sny ma knihu o sobe a i zalozky do knizky, cena je trosku vyssi,ale zas ej to roiginalni vyrobek, byt zaklad knihy je stejny a jen se tam emni jmeno hlavni postavy, je to celkem sikovny napad

11.04.2018

Takové výrobky pro děti mám ráda, protože je čtení pohltí. Synovec má toto knihu moc rád a četl ji už 2x. Myslela jsem si, že ho moc nezaujme, protože nerad čte, ale byl překvapený a my doma taky. Určitě doporučuji

10.04.2018

Knihy od této firmy znám a jsou opravdu nádherné. Kupovala jsem už dvě, jednu pro syna kamarádky a jednu pro neteř a pokaždé měly velký úspěch. Nádherné ilustrace, krásné příběhy a děti jsou nadšené, když v knize najdou své jméno, kamarády, adresu, oblíbené barvy ... za mě opravdu super nápad. A skvělý tip na dárek.

09.04.2018

Za mě naprostá dokonalost! Takové knihy, které zároveň i hodně pobaví mám nejraději. Protože ty navíc nejvíc zabaví děti a snad i zaujmou i ty čtecí lenochy. Já syna ke čtení vedu od malinka a naštěstí to má rád

nic

09.04.2018

Wow, tak tomuto řkám super nápad, který ocení nejen děti, ale i rodiče. Určitě bych objednala svému synovi takovou to knihu, ve které by on sám zářil. Skvělý nápad, aby se děti vrátily od počítačů, mobilů a tabletů, zpět k knížkám.

09.04.2018

Super nápad. Knihu jsem objednala synovci k narozeninám a ačkoliv ho knihy moc neberou,tak tahle hn dostala a už ji přecetl 3x. Tleskám autorum,tohle je mozna cesta,jak privest deti zpet ke kniham. Jupi

09.04.2018

Konečně něco zajímavého na trhu dětských knížek. Kromě nádherných ilustrací oceňuji právě originalitu personalizace, kdy se dítě stává účastníkem napínavého příběhu. Doporučuji i jako dárek, kterým nelze šlápnout vedle.

09.04.2018

Takové knihy miluji! Pobaví nejen mě, zkoušela jsme ji číst a je to sranda. Pro děti je to ovšem ještě lepší a navíc díky zábavě se dítě donutí více číst, protože ho to více zajímá. Podle mě je to kvalitní a poučná věc :)

nic

08.04.2018

REDAKČNÍ TESTOVÁNÍ: Když je vaše dítě hlavním hrdinou knihy.O tom jsem ještě neslyšela,ale tento nápad se mi líbí.Je to dobrá příležitost pro to aby děti zase četly knihy,když se jim to podá zábavnou formou..

08.04.2018

Skvělý nápad, který co nejdříve určitě využiji. Udělat dětem knihu s příběhem, kde ono samo figuruje, třeba s kamarády či nejbližší rodinou, to by se mu jistě líbilo. A nám dospělým také. A vzít tuto knihu do ruky může být první krok k těm dalším knihám.

08.04.2018
Doporučení: 9

Kniha je super už jsem o ní četla vícekrát a kamarádka ji má dokonce doma ,ale chce to asi aby si to to dítě už dokázalo přečíst samo.ja mám dceru ve věku kdy zatím knihy likviduje než prohlíží ale určitě taky jednou přijde i na to že bude .IT svou vlastní

08.04.2018

Knihy jsem uz videla ale nemela jeste miminko, ted mam miminko a nechame malicke knizku udelat, at ma pamatku. Nemyslim,ze by to byly zbytecne vyhozene penizky, je to krasna pamatka a aspon se tomu jako dospely zasmeje.😊

07.04.2018

Jako ostatním maminkám, tak i mě se nápad moc líbí a také bych doufala, že podobným způsobem přitáhneme potomky ke knihám a k literatuře. Vybrat oblíbené fotky a obrázky může být zábava, zvlášť, když je uvidím zakomponovaní v knížce, která udělá radost dětem, ale i nám, dospělým. Krásná památka na krásné chvíle.

07.04.2018

za mně super, super vychytávka, kde dítě je vlastně aktér děje, nechala jsem udělat vnučce k narozeninám, v knize se objejovalo několikrát její jméno, pořád chtěla vědět víc a víc - já mohu jen doporučit všem rodičům a hlavně prarodičům

07.04.2018

Vůbec jsem netušila, že tato možnost existuje, mám už odrostlá i vnoučata. Je to velmi pozitivní a moc tomuto trendu fandím. Pokud bych měla malé děti, určitě bych to toho šla. Moc doporučuji maminkám i tatínkům malých děti.

07.04.2018

Už začínám vybírat nejvhodnější fotky, ale i obrázky od dětí a podobně :-). Nápad mě moc zaujal a jistě přiměje vzít děti knihu do ruky. Potěší také jako dárek pro babičky a dědečky. Pěkný formát a vazba. Určitě využiji.

07.04.2018

takovou originální knihu jsem nechala udělat nejstaršímu synovi jednou k vánocům, opravdu super nápad, kdy jméno dítěte se objevuje v knize, děti to vnímají a rádi si čtou - nebo poslouchají čtení - za mně super

07.04.2018

Personalizované knihy jsou úžasnný nápad.Moc pomohou přitáhnou děti ke čtení.Navíc mohou být doplněné fotkami dítěte,tak se dítko v knížce poznává.Můžou mít různá témata,třeba z narozenin.Určitě je ocení jak rodiče,tak děti.Skvělý dárek pro děti.

Žádné.

07.04.2018

Skvělý, originální nápad. Možná způsob, jak přitíhnout děti ke knížkám a čtení. Takto pojatá kniha zaujme děti všeho věku a třeba jako dárek jsou přímo báječné. Příběhy originálně a profesionálně zpracované a přitom doplněné fotografiemi rodiny, to je prima. Také babičkám a maminkám se podobné knížky budou krásně číst.

07.04.2018

tak tento titul me velmi zaujal to ze byme dite mohlo byt hlavnim a to opravdu hlavnim hrdinou knihy se mi moc libi sama jsems si vzdy prala napsat knihu ale me myslenky nebyly nejak plodne urcite cenim napad

07.04.2018
Doporučení: 21

Jednou v životě se mi podařilo vyhrát CD s hlavní hrdinkou Míša. Dcera byla unešená a šťastná, když slyšela o sobě. A už v písničkách oslovení: milá Míšo, tak i jméno princezny v pohádce byla Míša. Ano děti to mají rády. Určitě se do role hrdiny vcítí a zvedne jim to sebevědomí a říkají si: To je o mně. Já musím být stejný jako ten hrdina. Mají vzor.

06.04.2018
Doporučení: 11

Personalizované knihy moje děti milují, máme jich doma několik a čteme je velmi často. Jsou vhodné pro všechny věkové kategorie a ilustrace jsou velmi povedené. Zasazení jména do děje naprosto přirozené, měla jsem poprvé strach, že to bude pěkná "skátanina", ale opak je pravdou. Jako dárek jsme dostali pexeso, které má úžasné pohádkové ilustrace nad kterými se zatají dech i dospělému. Rozhodně tyto knihy doporučuji, nebudete zklamáni a vaše děti budou nadšené a nezůstanete u jedné.Někomu se může zdát cena vysoká, ale kvalitu je třeba ocenit, hlavně dostanete naprostý originál.

Žádné

06.04.2018

Super tip na dárek nejen pro své vlastní děti, ale i pro příbuzné a potomky přátel. Myslím, že dárkem v podobě originální knihy s osobním příběhem vždy potěšíte. Já osobně na serveru www.originalniknihy.cz zajistím příští vánoce.

žádné

Další hodnocení


Zdarma produkt k testování!

Ohodnoťte tento produkt

Reklama

Vaše oblíbené testování se nyní přesouvá na novou platformu TryIn.

Vaše oblíbené testování se nyní přesouvá na novou platformu TryIn. Nic se pro Vás z hlediska testování nemění. Stále budete mít možnost testovat, jako doposud. Jelikož Váš email je již na platformě Tryin.cz zaregistrován, prosíme, propojte si účty na základě informačního emailu, který Vám odešleme na Vámi zaregistrovaný email. Věříme, že budete s novým uživatelským prostředím spokojeni.

Propojit s TryIn.cz

Právě Vám odesíláme email, ve kterém naleznete odkaz k propojení Vašich testovacích účtů.

Email dorazil do Vaší emailové schránky. Prosím zkontrolujte ji a postupujte dle instrukcí.

Vaše oblíbené testování se nyní přesouvá na novou platformu TryIn. Nic se pro Vás z hlediska testování nemění. Stále budete mít možnost testovat, jako doposud. Pouze potvrďte, prosím, vytvoření Vaší registrace v platformě Tryin. Vaše osobní informace uvedené v profilu Vám budou přeneseny do nové platformy. Věříme, že budete s novým uživatelským prostředím spokojeni.

Přejít na TryIn.cz

Vaše registrace do platformy TryIn se právě vytváří. Za okamžik budete přesměrován/a do svého nového účtu.

Vaše oblíbené testování se nyní přesouvá na novou platformu TryIn. Nic se pro Vás z hlediska testování nemění. Stále budete mít možnost testovat, jako doposud. Věříme, že budete s novým uživatelským prostředím spokojeni.

Přejít na TryIn.cz

Chyba

Pro propojení účtu nemáte vyplněny všechny potřebné údaje, doplňte je prosím v administraci profilu a proveďte propojení znovu.



Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

Berani, týden 9 v roce 2024 vypadá být pro vás pozitivně! Bude to období různých příležitostí. Očekávejte velký postup ve vaší kariéře. Bude to týden, kdy se budete cítit velmi energický a plný radosti. Vaše tvrdá ... Více

Vybrat znamení

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Diskuze

277 Příspěvků
Poslední příspěvek 22:55
8 Příspěvků
Poslední příspěvek 22:52
11 Příspěvků
Poslední příspěvek 22:52

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat