REDAKČNÍ TESTOVÁNÍ: Vypečený chleba od Odkolku pečuje o smysly

14.04.2021 | Testování

Voní, křupe, krátí čas v kuchyni a chutná na mnoho způsobů. Vypečený chléb je božským členem z rodiny Odkolek, jehož kvalitu a účinky na pohárky sliznice jazyka otestují naše 3 redaktorky. Těšte se na výsledky, bude to stát za to!


Celkové hodnocení: 99%

Hodnocení: 15 testerek


Podle starého slovanského zvyku se hosté vítají chlebem a solí. Proč zrovna takhle? Chléb byl a je symbolem bytí, a v kombinaci se solí zvěstuje, že nikdo nebude trpět hlady. Jedná se o přátelské a krásné gesto, které se v leckterém koutu Česka objevuje ještě dnes. Aby ne. Chléb je od starověku nejdůležitější částí lidské potravy. A když je navíc pořádně vypečený, voňavý a vláčný, sbíhají se sliny malým i velkým. Tak vypněte plotýnku, odpočiňte si od vaření a rozmyslete se, jestli vaše chuťové buňky potěší varianta naslano, nebo nasladko!

Potravina, která doma nesmí chybět

Novinka od Odkolku, což je společnost, jež navazuje na pekařskou tradici, kterou založil už v roce 1850 nejslavnější český pekař a mlynář František Serafín Odkolek na pražské Kampě, má ve své nabídce dva nové chleby s opravdu trefným názvem: Vypečený. Ne, nečekejte čtverečky pečiva schované v plastovém sáčku. Tohle je poctivá řemeslná práce a zároveň vzpomínka na staré dobré časy pekařských cechů, kdy mistři ve svém oboru museli dodržovat přísná pravidla a péct bochníky o předem stanovené váze. Kdo šidil, byl v krajních případech vhozen do Vltavy.

S petrželí, šalvějí i sladkou tečkou

Na první pohled vypečený bochník upoutá oválným tvarem a pevnou, tmavou kůrkou s výraznými prasklinami, která při nakrojení nožem hladí sluchovody oním charakteristickým zvukem. Ale tím to jenom začíná. Opojnou vůni poctivého chleba leckdo považuje za afrodiziakum. A on to vlastně ani není špatný nápad.

Když jeden vypečený krajíc namažete máslem a posypete čerstvou šalvějí nebo petrželí, která obsahuje přírodní flavonoid apiin, povzbudíte mužnou sílu a libido. Nehledě na to, že i ústa si přijdou na svoje. Tohle je totiž přesně ta multifunkční dobrota, která nevyžaduje hodiny stání v kuchyni. Ostatně, pro děti ji můžete podávat s lískooříškovou pomazánkou.

A je to doma!

Volně kynutý kváskový chléb s vysokým obsahem žitné mouky, křupavou pevnou kůrkou a dlouho vláčnou střídou byl na trh uveden ve dvou variantách. Ten hutnější s obsahem 44 procent žitné mouky charakterizuje dlouhá podélná prasklina na kůrce bochníku. Chléb se třemi příčnými prasklinami má obsah 29 procent žitné mouky a dobrou zprávou je, že oba chutnají skvěle – a je to černé na bílém!

Chléb se značkou Odkolek potřetí v řadě triumfoval na celostátní soutěži Chléb roku, pořádané Svazem pekařů a cukrářů ČR v Pardubicích! Po Odkolkově pecnu (2018) a Mistrově chlebu (2019) získal titul Chléb roku 2020 v kategorii 500–800 g konzumní chléb, vyrobený v pražské pekárně United Bakeries.

Cena: 39,90 Kč

Ke koupi v prodejnách Billa v Praze a okolí.

Více informací najdete na www.odkolek.czZdarma produkt k testování!

Ohodnoťte tento produkt

Reklama

Vaše oblíbené testování se nyní přesouvá na novou platformu TryIn.

Vaše oblíbené testování se nyní přesouvá na novou platformu TryIn. Nic se pro Vás z hlediska testování nemění. Stále budete mít možnost testovat, jako doposud. Jelikož Váš email je již na platformě Tryin.cz zaregistrován, prosíme, propojte si účty na základě informačního emailu, který Vám odešleme na Vámi zaregistrovaný email. Věříme, že budete s novým uživatelským prostředím spokojeni.

Propojit s TryIn.cz

Právě Vám odesíláme email, ve kterém naleznete odkaz k propojení Vašich testovacích účtů.

Email dorazil do Vaší emailové schránky. Prosím zkontrolujte ji a postupujte dle instrukcí.

Vaše oblíbené testování se nyní přesouvá na novou platformu TryIn. Nic se pro Vás z hlediska testování nemění. Stále budete mít možnost testovat, jako doposud. Pouze potvrďte, prosím, vytvoření Vaší registrace v platformě Tryin. Vaše osobní informace uvedené v profilu Vám budou přeneseny do nové platformy. Věříme, že budete s novým uživatelským prostředím spokojeni.

Přejít na TryIn.cz

Vaše registrace do platformy TryIn se právě vytváří. Za okamžik budete přesměrován/a do svého nového účtu.

Vaše oblíbené testování se nyní přesouvá na novou platformu TryIn. Nic se pro Vás z hlediska testování nemění. Stále budete mít možnost testovat, jako doposud. Věříme, že budete s novým uživatelským prostředím spokojeni.

Přejít na TryIn.cz

Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

Nemůžete se dočkat slíbeného překvapení? V tomto případě platí, že trpělivost růže přináší. Snažte se proto zachovat chladnou hlavu. Šťouráním byste se mohli zbytečně připravit o zážitek! Raději se proto soustřeďte na povinnosti. Nebojte, dočkáte se! Více

Vybrat znamení

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Diskuze

5 Příspěvků
Poslední příspěvek 12:26
7 Příspěvků
Poslední příspěvek 12:06
10 Příspěvků
Poslední příspěvek 12:02

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat