TESTOVÁNÍ: Kniha Život bez pšenice

21.06.2015 | Testování

Víte, že po snědení dvou krajíčků pšeničného chleba vám stoupne krevní cukr víc než po dvou polévkových lžících čistého cukru?


Celkové hodnocení: 70%

Hodnocení: 115 testerek


Život bez pšenice je provokativní kniha o odstranění pšenice – i takzvané zdravé celozrnné pšenice – z jídelníčku. Výsledkem je trvalý úbytek nadváhy a úleva od celé řady zdravotních a zažívacích potíží.

Kardiolog William Davis se to rozhodl risknout a naordinoval více než dvěma tisícům svých pacientů režim bez pšenice. Když pak viděl, jaké to mělo mimořádné výsledky, dospěl ke znepokojivému závěru: Není to tuk, není to cukr, ani náš pohodlný životní styl, co je příčinou epidemie obezity. Je to pšenice. Doktor Davis odhaluje pravdu o moderní pšenici a rozebírá její historickou roli v lidském jídelníčku. Zároveň si posvítil na hromadění tuku ve všech tělesných partiích a také na celou řadu nepříznivých zdravotních účinků: od cukrovky přes srdeční choroby až po imunologické a neurologické poruchy, jako je celiakie, revmatická artritida a demence. Provokativní kniha o tom, jak zhubnout a vyřešit široké spektrum zdravotních problémů vyloučením pšenice z jídelníčku.

William Davis upozorňuje i na to, že celá kultura a civilizace se točí okolo pečiva. Pšenice má prostřednictvím výrazů jako "každodenní chléb" hluboké kořeny také v našem jazyce. Život bez pšenice je tedy pro mnohé až nepředstavitelný. Moderní člověk konzumuje chléb, rohlíky nebo koláčky v takové míře, až svoje tělo otráví pšeničným lepkem. Svoje zkušenosti doplnil doktor Davis doporučeními a recepty v závěru knihy.

vybraná testerka | 29.07.2015

Knížka byla na čtení celkem zajímavá, naskytne se jiný pohled na pšenici, než si člověk představuje a v běžném životě vnímá. Vůbec by mě nenapadlo, že na ní můžeme být až závislí (no, možná jsme tak nějak všichni, jen si to neuvědomujeme). K dietě bez pšenice mě ale zlákat nedokázala. Myslím, že postavu mám akorát (172cm/60kg) a pšenici v různých formách konzumuji denně..myslím, že u těch američanů, to tak žhavé, jak tvrdí autor, nebude a za obezitu mohou hektolitry coly a fast food a ne pečivo...každopádně se mi kniha líbila a s některými myšlenkami souhlasím, ale stejně by se podle mého názoru měli pšenici vyhýbat jen lidé s celiakií a ne normální zdravý člověk...

08.08.2020

Vynikající bezlepková kuchařka. Nápadité a chutné recepty.

16.05.2020

knihu jsem prolistovala a popravdě se mi moc nelíbila - nemám ráda extrémy a radit úplné vynechání mi přijde přes čáru pokud to není zdravotně nutné

jednostranný až fanatický názor autora

10.01.2020

Zajímavé čtení o stravování, člověk se z ní dozví spoustu užitečných věcí ohledně fungování těla, ale některé věci se musí brát s rezervou, myslím, že ne pro každého je drastická dieta vhodná, každopádně pro celiaky je určitě úžasným pomocníkem jak se s nemocí vypořádat.

18.06.2019

Počty civilizačních onemocnění rok od roku stoupají a stále se hledá příčina. Já si myslím, že 99% zdraví ovlivňujeme stravou, jakou příjímáme. Tato kniha velmi jednoduchým, čtivým způsobem vysvětluje, jak náš metabolismus funguje, co potřebuje a co ho naopak "brzdí". Doporučuji knihu přečíst všem, kteří chtějí znovu "nastartovat" a cítit se nabiti energií.

06.06.2019

Kniha Život bez pšenice je zajímavá,já sama přestala jíst pečivo a vyřadila i všechny výrobky obsahující pšenici. Pečivo mi nechybí a když je chuť tak si dám. Myslím,že díky tomu jsem se zbavila pěkně poporodní kil. Také si myslí,že by každý měl trochu omezit pečivo,přece jne jeho spotřeba je obrovská a obezit přibývá :)

14.05.2019

Přidávám zkušenost mé maminky, které byla v důchodovém věku zjištěna celiakie. V rodině jsme s touto nemocí žádné zkušenosti neměli, a tak maminka hledala informace v knihách. Paní v knihkupectví ji doporučila právě tuto knihu. Maminka ocenila spoustu informací, které jí v začátcích boje s její pomohly a uklidnily, že i s touto nemocí se dá žit plnohodnotný život

29.04.2019

Krasny den. Knihu jsem si poridila na doporuceni kamarada, kteremu uplne zmenila stravovani i pohled na nej. Vyrazne zhubl, citi se skvele a na svoje roky vubec nevypada. Kniha je k tomu vybornym pomocnikem, i kdyz jsem ja teprve v zacatcich. :-)

13.02.2019

Zajímavá knížka i její obal.Ale vzhledem k tomu, že pšenice je skoro ve všem, tak je potom těžké co člověk má tedy jíst.Ale určitě poukazuje na zdravou stravu a zdravý životní styl, ale všeho s mírou!!

11.01.2019

Kniha mi dala zajímavý pohled na věc i život a možná jsem si i některé věci uvědomila. Ale bohužel (nebo bohudík?) mě ke změně životního stylu nepřesvědčila. Já jsem sama se sebou prostě spokojená a jsem za to ráda.

30.11.2018

Kniha Život bez pšenice kniha ma krasny a zajmavy obal je strasne moc poucna dobre se cte a to ja knihy nerada precetla jsem ji celou a budu se sni ridit podle knihy a obsahu doporucuji tem co chcou stimhle zacit

13.07.2018

Knihu mi doporučila kamarádka. Samotných titulů, které jsou na toto téma jsem přečetla poměrně hodně, a jako někdo, kdo drží bezlepkovou stravu, se o toto téma samozřejmě zajímám. Mnoho informací, které kniha obsahuje jsou fajn.

26.06.2018

Knihu jsem vydělá u kamarádky tak jsem se do ni podívala a hned jsem si ji půjčila domu je pěkně udělána a hned me zaujala a musela sem si ji celou přečíst a to je co říct ze ja moc knihy nemusím ale tahle byla fain

20.06.2018

Tato kniha mě moc nezaujala ani vzhledem a ani textem. Tuto knihu jsem četla, ale nekoupila bych si ji a ani bych ji nikomu nedoporučila. Text je pro mě nezáživný. Tato kniha tvrdí, že je špatná pšenice, ale vědci každý měsíc mění svůj názor, co je pro člověka špatné. Vše by se mělo jíst s mírou.

špatný design

08.06.2018

Zajimala knizka na pohled.Necetl jsem ale muze to byt zajmave.Psenice je skoro ve vsem a at chceme nebo ne zivot bez ni by nebylo to prave.Je fajn ze vychazi takove knihy pro uvedomeni co mame.😇😇😇😇😇

15.04.2018

Kniha Život bez pšenice mě opravdu nějak moc nepřekvapila a neoslovila mě. nevím proč, ale asi tím, že jsem ze staré školy a v té době pšenice byla naprosto běžná pro všechny. pro mě je nezajímavá a snad i škoda pěněz

nezajímavá, pro mě nudná

10.03.2018

Pátnáct let zpátky sestře diagnostikovali intoleranci na lepek, musím říct že v té době bylo celkem málo publikací. Tuto knihu nemáme ale obsah vypadá půvabně tak třeba někdy najdu příležitost si přečíst.

obal nelahodí oku

03.03.2018

Kniha zivot o psenici je velice zajimava, ctiva a hodne poucna clovek dokaze vnimat i jiny pohled na pecivo, na lepek celkove. Tato kniha je velmi cenna v tom, ze ma zarucene typy a argumenty, opravdu se zamyslet nad svou zivotospravou.Doporucuji

06.02.2018

Knihu jsem mela moznost precist, jelikoz se Celkem zajimam o sve telo a premyslim nad Svym zdravim. Neco me zaujalo, neco ne. Spousta Informaci se dohledat vsude. Dnes ji psenici Uplne vsichni a nemyslim si, ze ma zas takov vliv Na vahu.

21.01.2018

Když jsem tuhle knihu četl, hodněkrát jsem se musel zamýšlet, jestli je pšenice opravdu tak škodlivá jak se píše. Prý podporuje přejídání a ovlivňuje pleť. Věřím, že většina z vás si stejně řekne, že pšenice není žádné zlo

18.01.2018

William Davis upozorňuje na to, že celá kultura a civilizace se točí okolo pečiva. Manžel trpí na intolerancí lepku, nemyslím si že dodržování této diety vede k lepšímu zdravotnímu, stavu, já samotná bezlepkově jím s ním a nadváhu mám, zdravější nejsem, nevím je to modní trend a proto asi vznikla tato kniha

06.12.2017

Kniha zivot o psenici je velice zajimava, ctiva a clovek dokaze vnimat i jiny pohled na pecivo, na lepek celkove. Tato kniha je velmi cenna v tom, ze ma zarucene typy a argumenty, opravdu se zamyslet nad svou zivotospravou.

30.11.2017

Kniha Život bez pšenice je plná zajímavých informací o tom, jak ozdravit své tělo a přináší spoustu skvělých vysvětlení a tipů. Kniha Život bez pšenice pomáhá lépe pochopit zdravotní rizika, které přináší lepek.

28.11.2017

Popravdě nevím, proč tato kniha, příriučka vůbec vznikla. Podle mě je to další modní trend. Podle mě s dříve jedlo všechno a pokud není člověk na něco alergický, měl by jíst všechno. Všechno to bio mi už přerůstá přes hlavu

zbytečné

27.11.2017

Kniha Život bez pšenice je vhodná pro všechny, komu není lhostejný jeho životní styl. Vynechat z jídelníčku potraviny obsahující pšenici má za následek snížení nadváhy a zároveň vyřešení vícero zdravotních problémů. Za sebe musím říct, že já bych to asi nedokázala, ale věřím, že tato metoda funguje!

26.11.2017

Knihu jsme si krátce četla v knihkupectví, že mě zaujme, ale bohužel mě zklamala. I když dbám na zdravý životní styl, tak tohle mi přišlo už trochu přes čáru. Poslední dobou se to moc řeší a podle mě úplně zbytečně

nenadchla mě, hrotí se to

21.11.2017

Kniha život bez pšenice nabízí takový jakoby jiný pohled na věc. Donutí člověka se trochu nad vším zamyslet a přehodnotit. Kniha mě zaujala. Je psána tak jakoby jinak, než jsem zvyklá, ale četla se dobře. Člověka to s dalším odstavcem zajímá víc a víc.

01.11.2017

Knihu jsem mela z knihovny vypůjčenou. Knížka je velice zajímavá. Dá člověku trochu jiný pohled na vše. Takové trochu i k zamyšlení. Kniha je psána Tak, že se dobře čte. Zaujme a já se od ní nemohla skoro odtrhnout. Je to velice zajímavá kniha. Tyto typy knih ksou super.

17.07.2017

Kniha byla vážně super, dozvěděla jsem se toho o této obilnině spoustu užitečných informací. Pokud se někdo tomuto tématu věnuje ( např. zdravé výživě) a nad koupí knihy váhá, tak rozhodně mu doporučuji tuto knihu zakoupit, není drahá a je fakt super.

05.07.2017

Docela i zajímavá knížka. Na prvni pohled se zda nudna, ale clovek se v ní dozví spoustu veci. Rád doporučím. Veliká spokojenost.

02.07.2017

Je to zajímavé ,člověk ani nevi v čem vsem se vyskytuje .Zajimave cteni i cena.clovek se mnohé dozví.Pečivo miluje cela rodina je dobre se dozvědět vice.😊😊😊💕💕💕💕😍😏💓😇 urcite pomůže mnohým❤☺ .

Nic.Jednou jsem ji cetl a není spatna.doporucuji dale.😚☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺

29.06.2017

Knížka byla a je celkově zajímavá. Člověk v ní získá nový pohled. Čte se velice dobře a rychle. Doporučuji.

02.05.2017

Když jsem tuhle knihu četla, hodněkrát jsem se musela zamýšlet, jestli je pšenice opravdu tak škodlivá jak se píše. Prý podporuje přejídání a ovlivňuje pleť. Věřím, že většina z vás si stejně řekne, že pšenice není žádné zlo

04.03.2017

Kniha se mi nedávno dostala do rukou a musím říct, že bylo zajímavé si ji přečíst. Určitě si z ní některé poznatky vezmu k srdci, ale vzdát se pšenice úplně - to mě asi nedonutí. Asi stále zastávám názor, že je v pořádku jíst všechno, ale s mírou.

10.02.2017

je to dobrá knížka, všechny tyto knihy jsou zajímavé co se týče zdraví... život bez pšenice je určitě jednodušší.. kniha je hezky a přehledně, zajímavě napsaná... stojí za to si ji koupit, líbí se mi..

09.02.2017

Četla jsem tuto knihu a nektere veci pro me byly nove ale povětšinou uz jsem tyto veci slyšela uz nekdy drive.i tak se ale dobre cetla, byla pekne napsana a pusobila osvetove.bohužel jeji precteni ale navyky lidstva nezmeni.

08.02.2017

Kniha zajimava a az na to zevas moc nezaujme nazev Zivot bez psenice ale v tom cteni se doctete zpoustu uzasnych veci jak jisti neco jinehoi nez jen veci z psenice ktera az tak zdrava neni.Velmi pekna kniha

Cena

19.01.2017

Knihu jsem měla půjčenou od kamarádky. Poslední dobou se zajímám hodně o stravu a vliv na tělo. Takhle knížka mi osvětlila mnohé a dobře se četla. Vše je snadno a pochopitelně vysvětlené. Ráda doporučuji.

18.01.2017

velmi zajímavá, krásně čtivá, knížka, i když si sama nedokážu představit, že bych bez pšenice pekla pro celou rodinu a jedla,tak jsem ráda, že jsem si tu knížku mohla půjčit a přečíst a zase vrátila do knihovny

20.12.2016

Opravdu zajímavá knížka,mohu jen doporučit.:) Jsem z ní nadšen.:) Hodně jsem se toho dočetl a je velice zajímavá.Je srozumitelná,krásně se čte a hodně naučí,.:) Znám i jiné knihy,tato je velkou inspirací.

Žádné nemá,jsem spokojenej a mohu jen doporučit.

05.12.2016

Kniha je dobře napsaná, je to lehké čtení, srozumitelná. Pro toho kdo hledá změnu ve stravování určitě bude nápomocná, je tam vše dobře popsáno a rozepsáno, takže každý si tam to své určitě najde. Knihu jsem si prohlížela v knihkupectví a budu jí kupovat švagrové jako dárek k svátku, vím že bude mít určitě radost.

12.11.2016

Znám lepší knihy o živote bez lepku....... Tato knížka mě nezaujala téměř nicim. ....... Čekala jsem od ní vice........

06.11.2016

Zajímavá kniha pro všechny, kdo řeší to co jedí a svoje zdraví. Je dobře napsaná, srozumitelně a rozhodně člověka obohatí a trochu donutí se zamyslet nad tím co jíme a co bysme měli jíst, abysme udělali něco pro své zdraví.

04.11.2016

Kniha mě až tak jak jsem si myslela nezaujala. Zaujala spíše mou maminku. Knížka byla nevím přesně jak bych to napsala, takový střed. Nějaký obsah se četl dobře a byl zajímavý, a něco zase až tak ne.

13.10.2016

Knížka je spíše pro toho, koho se o to zajímá. Pro mě moc zajímavá nebyla.

10.10.2016

Kniha je psaná poutavě a zajímavě. Dobře se čte. Zabývá se tím, jestli jsou pšenice a výrobky z ní pro nás, co se týče zdraví, dobré. Dívá se na historický vývoj i současnost a popisuje, co všechno dělá pšenice s naším tělem. Nechybí ani tipy na alternativní stravu.

06.10.2016

Velice užitečná kniha,kde je nejen spoustu rad,užitečných informací a dokonce i receptů.Řekla bych že tato kniha otevře oči,a ukáže vám pečivo,lepek i z jiných úhlů pohled.Je srozumitelně napsaná,kvalitně

05.10.2016

Kniha Život bez pšenice se čte skoro sama , jelikož znám lidi , ti mají alergii na lepek , který je právě v bílé mouce a nesmí jíst běžné pečivo , ale pouze bezlepkové, tak se znažím také vyhýbat běžnému pečivu a raději si dám celozrnné.

28.09.2016

Knížku jsem si koupila na popud kamarádky asi před necelým rokem a přečetla jsem ji během dvou večerů. V první moment mě uchvátila a říkala jsem si, že na tom opravdu něco bude a že musím doporučené rady ihned vyzkoušet. Mé přehnané nadšení během prvních dnů mírně opadlo, ale opravdu jsem viděla výsledky - splasknutí břicha o 5 cm během prvního týdne apod. Knihu určitě doporučuji.

17.09.2016

Ve své knize Život bez pšenice autor odhaluje pravdu o moderní pšenici a rozebírá její historickou roli v lidském jídelníčku. Už to není ta vydatná základní potravina, kterou naši předci pěstovali pro svůj chléb vezdejší; dnešní pšenice byla geneticky změněna tak, aby výrobcům potravin přinesla největší výnosy za cenu nejnižších nákladů.

14.09.2016

Pro me moc motivacni kniha, jsme moc rada ze jsme si ji mohla od zname pujcit a precist behem dovolene u more na Dzerbje, mam nejake zdravotni potize a dle teto knihy by mi mohlo pomoci vysadit psenici a obiloviny, vazne o tom uvazuji, nenapadlo by me kolik muze zpusobit obtizi

09.09.2016

Ke knize jsem se dostala úplnou náhodou, když jsme jí objevila u mé švagrové, která má celiakii. Protože jsme ji znala z těchto stránek, půjčila jsem si ji z ezvědavosti hned domů. Kniha je pro mě velmi zajímavá a donutila mě v mnoha ohledech se zamyslet. Švagrová se tímto tématem kvůli celiakie zabývá mnohem více a říkala, že tato kniha ji nijak nenadchla (ve srovnání s dalšími publikacemi).

Některé názory mi přijdou až radikální, ale to samozřejmě k celkové povaze knihy patří.

31.08.2016

K této knize jsem se dostala náhodou, když jsem ji zahlédla na poličce u kamarádky. Půjčila jsem si jí a přečetla, ale moc mě nenadchl styl psaní. V knize jsou uvedeny zajímavé poznatky, pro lidi, kteří se zajímají o zdraví životní styl nebo se snaží zhubnout je určitě kniha přínosná.

30.08.2016

Kniha, která se velmi dobře čte, je psána poutavě, aby oslovila všechny čtenáře. Nevím, jetli má cenu hodnotit obsah knihy. Já mám za to, že piokud člověk nemá na nějakou potravinu alergii, nemělo by se nic z jídelníčku z¨cela vylučovat, ale jíst vše s mírou.

29.08.2016

Knihu jsem si půjčila z knihovny. Dozvěděla jsem se spoustu nových věcí. Jsem toho názoru, že nic se nemá přehánět - takže se pšenicí nepřecpáváme, ale ani netrpíme nemocí, že bychom ji museli úplně vymazat z našich životů :-)

18.08.2016

Knihu jsem si půjčila z knihovny a moc se mi líbila. Vypsala jsem si pár zajímavých poznatků a spoustu nového se dozvěděla. I když nedržím nějakou bezlepkovou dietu, snažím se pšenici a podobné eliminovat ze svého života. Až do přečtení této knihy jsem moc vědomostí o tomto tématu neměla. Díky za tip Bety :) :)

16.08.2016

Na základě dlouholetých studií, knihu jsem pořídila, podle předchozích recenzí a chtěla jsem si udělat taky svůj obrázek. Kniha je moc hezky zpracovaná, spousta věcí které jsem netušila, ať už je to pravda či není, že pšenice není prospěšná a podporuje přejídání, či zhoršení pleti. Určitě stojí za zmínku si to vše přečíst, nevím zda je třeba dostupná i v knihovnách.

15.08.2016

Bývala spolužačka tuto knihu vlastní ráda se věnuje knihám o výživě,.. já na to moc nejsem, ale kniha mě doopravdy nadchla, zaujala mě, protože když jsem dočetla co takové zanedbání na nedodržování přiměřené stravy se může stát byla jsem šokována a rozhodla jsem se, že to zkusím trochu omezit i když to bude těžké..autorce se tato kniha opravdu povedla je v ní spoustu rad a zajímavostí o kterých určitě spoustu lidí nevědělo a ani netušilo...

15.08.2016

Zajímavá publikace která se mi dostala do ruky i přesto že podobné žánry nevyhledávám. Knihu jsem si pročetla, něco si vzala k srdci a něco nového dozvěděla ale jinak moc nezaujala a nejspíš bych si ji ani nekoupila. Ostatním kteří se zajímají o zdraví a potraviny atp určitě doporučuji.

15.08.2016

Knihu jsem prolistovala v knihkupectví, ale nekoupila jsem si ji- nakonec jen půjčila. Zajímavé čtení a nové poznatky které jsem netušila. Něco jsem si z knihy odnesla a zkoušíme pšenici omezovat, není to ale snadné.

02.08.2016

Knihu jsem četla po tom, co jsem se snažila přijít na to, jakou dietu bych mohla zkusit aby fungovala a taky proto, že mě často pobolívalo břicho a nikdo nevěděl proč, tak jsem pojala podezření, jestli to nebude lepkem. Kniha je na čtení zajímavá, naskytne se nový pohled na to, co denně jíme a jestli by to bez pšenice nešlo. Já jsem to zkusila, rady, dietu a tak a u mě by to bez pšenice nešlo :-)

28.07.2016

Mnoho lidí o ní mluvilo v různých barvách, buď je příliš nezaujala a nebo naopak přímo nadchla. Mně ukázala jaká pšenice je a co může způsobit, ale nedonutila mě jí omezit. Mám z ní nové poznatky a zkušenosti

26.07.2016

Na tuto knihu jsem četla už hodně chvály, proto jsem se ji rozhodla také přečíst. Kniha je čtivá a námětem je teď velmi diskutované téma. Do této doby jsem nevěděla, že je pšenice až tak škodlivá, ale teď po přečtení už mám více informací.

Hodně odborných termínů

16.06.2016

Čtivě psaná kniha, která zábavným a poučným způsobem ukazuje, které potraviny jsou nezdravé a které jsou naopak vhodné. Správným způsobem motivuje ke změně jídelníčku, který může být velmi chutný i po změnách - vaření bez pšenice.

16.06.2016

Knížka je velmi čtivě psaná, není kostrbatá nebo nepříjemně formulovaná. Je opravdu zajímavá a nutí k zamyšlení nad tím, co člověk vlastně každý den konzumuje, aniž by si plně uvědomil, co to znamená pro jeho tělo a zdraví.

14.06.2016

Když jsem se rozhodla zhubnout, vypustila jsem z jídelníčku všechny nezdravé potraviny a především klasické pečivo. Faktem je, že se dá bez pšenice uvařit skvělé jídlo, je třeba jen vědět jak. Pomoc najdete právě zde!

12.06.2016

Nejsem vašnivej čtenár a knižku taky nemám, no slišela jsem o ni a já si život bez pšenice neumím predstavit. Muj dedeček se kuli zdravotní problémum musel v strave hodne obmezit no taky pečivo miluje a nedokáže odolat.

10.06.2016

pro ty kteří to chtějí jako životní styl tak určitě záživná použitelná....mě se tato filosofie života netýká, jednak neumí bez pečiva žít, bez něj se prostě nenajím , vím, že díky jednomu jídlu to nedám, ale zkoušela jsem kdysy vysadit pečivo k večeři a pravidelně mě po hodině přepadl vlčí hlad( neříkám , že jsem se šla naprásknout, ale bylo to nepříjemné) na druhou stranu patřím mezi ti lidi, kteří pečivo a pšenici obecně potřebují vůli rodinému rozpočtu, jedná se totiž o relativně levný zdroj jídla (dala bych do záporů, ale neodečítá mi to znakya prostě na vrub kladu nic víc než prvních pár slov napsat nemůžu)...knihu jsem měla půjčenou od kamarádky, která se tuto filosofii rozhodla sdílet a spíš ze evědavosti a jen jsem ji proběhla

30.05.2016

S touto knihou mě seznámila moje dcera, protože je výživová poradkyně. Spolu jsme vše probraly, ohledně obsahu a doporučila mi, ať pokračuji v mém způsobu stravování (dělená strava), s pšenicí to nepřehánět, já jí moc přednost nedávám, nahrazují jí žitným pečivem. Absolutně nejím bíle pečivo. Čtení to bylo velmi zajímavé, ale často se setkávám v různých článcích a časopisech s různými názory, takže si někdy kladu otázku, co je vlastně naprosto zdravé a co né, o čemž se píše.

29.05.2016

S touto knihou mě seznámila moje dcera, protože je výživová poradkyně. Spolu jsme vše probraly, ohledně obsahu a doporučila mi, ať pokračuji v mém způsobu stravování (dělená strava), s pšenicí to nepřehánět, já jí moc přednost nedávám, nahrazují jí žitným pečivem. Absolutně nejím bíle pečivo. Čtení to bylo velmi zajímavé, ale často se setkávám v různých článcích a časopisech s různými názory, takže si někdy kladu otázku, co je vlastně naprosto zdravé a co né, o čemž se píše.

28.05.2016

Kniha je velice zajímavá a naprosto s ní souhlasím. Spousta lidí si při jejím hodnocení neuvědomuje, že každý organismus na pšenici reaguje jinak. Já pšenici omezuji již delší dobu a cítím s dobře. Náš žitný chleba domácí navíc zasytí mnohem lépe než ten kombinovaný z obchodu.

24.05.2016

Já nemohu na pečivo dopustit. Žádné problémy nemám. Snažím se dávat přednost celozrnnému pečivu, ale mám doma dvě malé děti a těm moc nejede. Takže buchty jsou buchty. Kolikrát upeču koláčky a musím ochutnat. Jen mi přijde, že se po bílém pečivu více přibývá na váze.

17.05.2016

Jelikož máme v rodině tuto zátěž, tak bezlepkovou dietu znám velice dobře a tato kniha nabízí zajímavý pohled na pšenici. Určitě je dobré seznámit i laickou veřejnost s tímto problémem a druhem stravování. Doporučuji přečíst všem.

12.05.2016

když tato kniha vyšla, byla jsem přesvědčená, že ji musím mít v knihovně, a ted jsem ráda, že jsem vyčkala, než ji budou mít v knihovně. zřejmě jsem očekávala něco víc, ale vůbec mě nenadchla, nenašla jsem si tam téměř nic, aby to alespoň trochu uspokojilo mé očekávání..

pro mě velmi drahá a o ničem kniha..bohužel

09.05.2016

Já osobně s touto knihou nemám zkušenost, ale moje mamča si ji zakoupila a vrhla se do čtení po hlavě. Hned po přečtení si upravila jídelníček, kde vynechává pšeničné výrobky. Musím říct, že pár kilo už má dole a je i sama se sebou spokojená a z nového jídelníčku není tak vyčerpaná. I já zamýslím o koupi až mě prcek povyroste a nebudu muset dojídat zbytky jídla co mi dítě nesní.

29.04.2016

Tuto knihu si koupila má žena. Měla pocit, že bychom jako rodina měli začít trochu zdravěji jíst. Nejdříve mi to nevadilo, byla to změna. Nová jídla, bez pečiva a výrobků z pšenice. manželka začala i kupovat zdravější věci. Omezit se to dá.

Já prostě bez pečiva a chleba žít nedokáži.

29.04.2016

Velmi zajímavá knížka. Obecně mám bezlepkovou stravu velmi ráda a ráda si ji občas dopřeju. Bylo fajn se na tzv. přenici podívat trošku jinýma očima a zjistit i tu nepříjemnou pravdu. Určitě doporučuji všem "lepkařům i bezlepkařům"

28.04.2016

Kniha je určitě dobrá pro všechny, kdo se zajímají o zdravý životní styl. Je dobré mít informace z různých zdrojů a úhlů pohledu. Pro mnoho lidí je asi nepředstavitelné to, že by výrobky z pšenice vyřadili ze svého jídelníčku, ale myslím, že to může být pro zdraví člověka přínosné.

22.04.2016

Tuto knihu jsem zakoupila kvůli práci, kde se vařilo bezlepkovým strávníkům. Je to velice zajímavé čtení a hodně nám to pomohlo v začátcích než jsme si byli jistí co a jak. Domů bych si jí nekoupila, nevyužila bych jí, ale někomu, do má celiakii nebo v případě, že drží bezlepkovou dietu z přesvědčení jistě pomůže.

20.04.2016

Já si nedovedu představit život bez pečiva. Švagr a neteř vyloučili pšenici ze svého jídelníčku. Říkají, že se cítí lépe a ustaly u nich střevní potíže.Knihu bych jim mohla věnovat k narozeninám. Třeba je potěším.

19.04.2016

Pečivo je pečivo..:D Myslím,že bych se ho nikdy nevzdala.Je velice chutné.Kniha zajímavá,poutavá,objasnuje spousty věcí kolem.Cenou přijatelná.Kniha poskytuje spousty informací a cenných rad nejen pro alergiky.:)

Žádné:)

19.04.2016

Tato kniha je velmi zajímavá, hlavně pro lidi co trpí nějakými alergiemi a jsou omezeni tím, že některé jídlo pro ně není vhodné. Tady konkrétně potraviny z pšenice. Umím si představit, že nebudu jíst pečivo na pár dní, ale trvale bych to asi nevydržela pokud by to nebylo nezbytně nutné.

13.04.2016

knihu jsem si půjčila od kamarádky, která má zdravotní problémy, tak říkala, že jí kniha hodně objasnila. Já zdravotní problémy nemám a pečiva bych se rozhodně nevzdala, to teda opravdu ne. Prostě pečivo k životu patří

11.04.2016

knížku jsem měla jen půjčenou. Byla psána fajn formou. Nenásilně bylo vysvětleno, proč život bez pšenice je také super. Já nehodlám žít bez pečiva, asi bych to nedala. Ale myslím, že někomu to zdravotně pomůže.

04.04.2016

Knihu zatím nemám, ale už jsem do ní nakoukla v knihkupectví..Líbil se mi obsah knihy, a navíc se zajímám o zdravý životní styl, takže si ji určitě do své knihovničky koupím... život bez pšenice je výstižný.. zkuste to aspoň na týden,,, co to udělá s trávením, žádné nadýmaní, člověk se cítí lehčí, zdravější...

03.04.2016

Zajímavá kniha pro ty co se zajímají o zdravý životní styl.Je tam vše krásně vysvětleno pro i proti píší tam o ruzných zdrvotných problémech a jak je zlepšit jsou tam i šokující věci ale všem doporučuji co chtejí zmenit svuj styl života

02.04.2016

Knihu jsem mela moznost si prohlednou a precist u me kamaradky, ktera si ji zakoupila kvuli svemu omozeni psenice. Ja takovy problem nemam tak mi kniha toho moc nedala. Hezke obrazky jsou nale plus ...

01.04.2016

Tuto knížku si koupila má kamarádka, která má zdravotní problémy. Knížka jí pomohla. Já s pšenicí problém nemám. I tak jsem si knížku přečetla a rozhodla se, že pečivo omezím. Bez pšenice si zatím život představit neumím.

01.04.2016

Pídím se po knihách informujících o životním stylu a o zdravém stravování a o nástrahách jednotlivých potravin. Knihu jsem si půjčila v knihovně a nejen já, ale i dcera jsme ji přečetly. Zajímaví informace, ovšem u nás se lepek a obiloviny naštěstí smí jíst bez omezení a škodlivost pšenice a výrobků z ní,.. nevím, úplně přesvědčena nejsem.

30.03.2016

Sama již dlouho se stravují bez lepku a jsem spokojená. V této knize je vše vysvětleno,jak pozitiva tak i negativa.popis stravování i i tipy,je to velice užitečná kniha která vám v mnohém zjednodušení zivot

29.03.2016

Tut knížku jsem obdržela jako dárek.Trpím cukrovkou,vysokým tlakem a dalšími problémy.Tato kniha mi velice pomohla dočetla jsem o co jsem vůbec nevedela,vše bylo krásně popráno,vysvetleno,pozitiva i negativa.Po přečtení a praktikování rad se citim mnohem lépe.

29.03.2016

Moje vnučka bohužel trpí celiakií a jěště dalšími zdravotními problém,známa mi doporučila tuto knihu.Po přečtení byla vnučka velice mile překvapena.Knížka píše o zdravém zdravotním stylu vše je tam krásně vysvětleno pro i proti a po užívaní se člověk cítí i mnohem lépe.

27.03.2016

Velice zajímaví čtení od Williamse Davise o tom jak se lidi naučily každodenně jíst nezdravé pečivo.A o tom jak tím svému tělu škodí.Avšak málokdo si dovede představit být bez pečiva.Já sama se pečiva vzdát nedokážu

27.03.2016

Je to zajímavé čtení..těžko říct,jestli je vše co se píše v téhle knize pravda,ale i tak doporučuji k přečtení..vždycky je dobré si rozšířit obzory a dozvědět se něco nového.. snažím se jíst málo věcí z pšenice..

26.03.2016

Velice zajímavá kniha.Naštěstí nemám problém s pšenicí ani s jinýma potravinama.Je dobře že se takové věci šíří dál mezi lidi.Kamarádčin syn má bezlepkovou dietu a tuto knihu jsem ji koupila.Jsou v ní zajímavé informace.

26.03.2016

Zajímavá a poučná kniha. Starost o zdraví a životní styl nás nabádají zajímat se o to, co jíme, co nám škodí a co prospívá. Tady se nás pokoušejí přesvědčit, že pšenice je téměř jed, ale každému dělá dobře něco jiného. Kniha mě nijak zásadně nepřesvědčila, ale i tak jsou v ní zajímavé informace.

26.03.2016

Velmi zajímavý titul, zvláště v dnešní době, kdy je trendem zajímat se o jídlo. Dokonce i o tak běžnou potravinu, jako je pšenice a výrobky z ní. Kniha přinese mnoho zajímavých informací nejen těm, kteří mají problém z alergií na lepek, ale i všem, kteří se rádi dozvědí něco o vlastnostech obilovin a o problémech spojených s jejich konzumací.

26.03.2016

Vyborna kniha pro lidi, ktere toto tema zajima ci se jich bouuzel z nejakeho duvodu tyka. Napr. potravinova alergie. Me bohuzel kniha nic moc nedala, ale ani nevzala. Obal knihy je zajimavy obsah uz tak pro me moc ne.

26.03.2016

Tuto knihu si koupila moje sestra, která měla nějaké zdravotní problémy tak jí byla doporučena.Knížka je prý velmi zajímavá zajímavě čtení a při dodržování pravidel v knize se určitě člověk cítí hned lépe

25.03.2016

Opravdu velice zajímavá kniha,která může pomoci mnoha lidem at už z obezitou nebo s různým onemocněním.Kniha prozrazuje spoustu informací o tom jak nám náš oblíbený chléb vlastně ubližuje a stěžuje nám život.

24.03.2016

Velice zajímavá kniha.Naštěstí nemám problém s pšenicí ani s jinýma potravinama.Je dobře že se takové věci šíří dál mezi lidi.Kamarádčin syn má bezlepkovou dietu a tuto knihu jsem ji koupila.Jsou v ní zajímavé informace.

24.03.2016

Zajímavá a potřebná publikace na trhu v době, kdy problémy s potravinami řeší čím dál více lidí. Zajímavé a podstatné informace napsané srozumitelnou formou. Mě osobně se problém závadnosti pšenice netýká, ale blízkého příbuzného ano a tak vítáme každou další informaci, každý další tip.

23.03.2016

Mám celiakii a ke všemu ješte cukrovku a další zdravotní problémy.Knihu jsem si koupila na popud své známé.Jsou ta velmi užitečné rady na různé zdravotní problém ,jak správně se stravovat,vše podrobně vysvětleno.Určite kniha stojí za přečtení.

23.03.2016

Velmi zajímavá knížka a doporučuji si jí přečíst šem,kteří mají nejaký zdravotní problém .Je tam spoustu informací o ruzných problémech o zdravém životním stylu.Vše je tam krásně vysvětleno pro a proti,proto vřele doporučuji si knihu přečíst.

23.03.2016

Tuto knihu si koupila má známá měla nějaké zdravotní problémy tak jí byla doporučena.Knížka je prý velmi zajímavá zajímavě čtení a při dodržování pravidel co jsou v knize se určitě člověk cítí hned mnohem lépe a zlepší i svuj životní styl.

18.03.2016

Knížku jsem osobně něčetla četla jí teta jelokož měla nejaké zdr.problémy tak chtělůa začít zdravě jíst.Po přečtení knihy a dodržování je její zdr.stav mnohem víc zlepšil cítí se i lepe dokonce i něco zhubla.Knížka stojí za přečtený moc zajímavá

05.03.2016

Knihu som si požičala od kamarátky keď som hľadala informácie po stanovaní diagnózy -alergia na obilniny... Kniha Život bez pšenice ukazuje ľuďom ako sa dá normálne žiť bez výrobkov obsahujúcich múku. Odporúčam prečítať každému, kto má nejaké zdravotné problémy. Tu možno nájde príčinu aj riešenie.

04.03.2016

Knihu znám z klubu celiaků, jelikož sama držím bezlepkovou dietu. Kniha je napsaná čtivě a nabízí mnoho zajímavých informací, hlavně tedy pro laiky a ty, kteří se s danou problematikou ještě moc nesetkali.

Pro někoho, kdo se o téma zajímá, tam není až tak nového....

03.03.2016

dost ma zaujala ta kniha, pretoze si myslim, ze mi pecivo skodi, a v dnesnom prechemizovanom svete urcite viacere mate tento problem,a moze vam velmi pomoct , takze hor sa na nakup knihy a vyberiete si co sa vam hodi pri vasej diagnoze

03.03.2016

Tato kniha Život bez pšenice je velice zajímavá. Snažím se pšenici vyřadit z jídelníčku a dle knihy vyřazení pšenice zlepší trávicí potíže a sníží váhu , jelikož pečivo obsahuje zbytečně moc sacharidů.

03.03.2016

Velmi zajímavá kniha, která člověka donutí zamyslet se nad skladbou své potravy a více méně ji pozměnit. O škodlivosti pšeničné mouky jsem již věděla, ale zde je vše krásně srozumitelně popsáno, jaké veškeré negativní vlivy má na lidský organismus. Zaujalo mě třeba srovnání jaká byla pšenice dříve s dnešní geneticky upravovanou. Každopádně moc zajímavé a poučné čtení, které mohu každému doporučit.

02.03.2016

Určitě přínosná kniha. Je pravda, že pšenice a hlavně s ním spojené bíle pečivo obsahuje hodně sacharidů, kdo tedy jí denně velké množství bíleho pečiva, může to být určitě příčinou nabírání na váze. Je dobré mít přehled.

27.02.2016

Knížka byla velice dobrá, nadchla mě , je to super. Za každou cenu chci pokračování. Strašně doporučuji, tak skvělou, zábavnou, dobrodružnou a hlavně napínavou knihu , jsem už hodně dlouho nečetla. Dražžší ale lepší.

10.02.2016

Kniha byla velice zajímavá. Dozvěděla jsem se dost zajímavých věcí. Navíc při větším množství konzumace pečiva z pšeničné mouky se tloustne. V dnešní době mnoho lidí nemůže jíst pečivo z pšeničné mouky, jelikož obsahuje lepek. Myslím si, že je to super na zhubnutí.

28.06.2015

Pšenice obsahuje velké množství cukru. Navíc ji musí někdo vypěstovat, sklidit, vysušit, uskladnit. Poté ji musí ve mlýně umlít na mouku. Mouka je přivezena do pekárny, tam ji spolu s dalšími ingrediencemi upéci v pečivo. A jí mám ráda pečivo z pšenice. Nemyslím, že bych ho konzumovala denně, ale takový koláč či kobliha. To je super.

Tloustnutí po konzumaci většího množství pečiva z pšeničné mouky. Někteří lidé nemohou jíst pečivo z mouky, neboť obsahuje lepek.

Další hodnocení

Vybrané testerky


Rozstřel testerek

Rozstřel testerek se vypíše kliknutím na tlačítko Zobrazit.

Zobrazit

Zdarma produkt k testování!

Ohodnoťte tento produkt

Reklama

Vaše oblíbené testování se nyní přesouvá na novou platformu TryIn.

Vaše oblíbené testování se nyní přesouvá na novou platformu TryIn. Nic se pro Vás z hlediska testování nemění. Stále budete mít možnost testovat, jako doposud. Jelikož Váš email je již na platformě Tryin.cz zaregistrován, prosíme, propojte si účty na základě informačního emailu, který Vám odešleme na Vámi zaregistrovaný email. Věříme, že budete s novým uživatelským prostředím spokojeni.

Propojit s TryIn.cz

Právě Vám odesíláme email, ve kterém naleznete odkaz k propojení Vašich testovacích účtů.

Email dorazil do Vaší emailové schránky. Prosím zkontrolujte ji a postupujte dle instrukcí.

Vaše oblíbené testování se nyní přesouvá na novou platformu TryIn. Nic se pro Vás z hlediska testování nemění. Stále budete mít možnost testovat, jako doposud. Pouze potvrďte, prosím, vytvoření Vaší registrace v platformě Tryin. Vaše osobní informace uvedené v profilu Vám budou přeneseny do nové platformy. Věříme, že budete s novým uživatelským prostředím spokojeni.

Přejít na TryIn.cz

Vaše registrace do platformy TryIn se právě vytváří. Za okamžik budete přesměrován/a do svého nového účtu.

Vaše oblíbené testování se nyní přesouvá na novou platformu TryIn. Nic se pro Vás z hlediska testování nemění. Stále budete mít možnost testovat, jako doposud. Věříme, že budete s novým uživatelským prostředím spokojeni.

Přejít na TryIn.cz

Chyba

Pro propojení účtu nemáte vyplněny všechny potřebné údaje, doplňte je prosím v administraci profilu a proveďte propojení znovu.Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

Chystá se velice zajímavý týden, bude obzvláště zábavný. Vesmír v tomto týdnu umožní vyšší stupeň nezávislosti, sebedůvěry a odvahy, které jsou základními vlastnostmi Beranů.Na pracovišti může být ... Více

Vybrat znamení

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Diskuze

6 Příspěvků
Poslední příspěvek včera
158 Příspěvků
Poslední příspěvek včera

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat