Co zvyšuje dominanci mužů?

04.09.2015 | Vztahy

Vysocí a maskulinní muži mezi třiceti a čtyřiceti roky jsou všemi věkovými skupinami považováni za nejdominantnější jedince. Souvisí to asi s evolucí, kdy jsou muži na vrcholu svých duševních a fyzických sil, zároveň ještě plodní a dost vitální.

Přitom každá z těchto vlastností – výška, vizáž věku kolem pětatřiceti a maskulinita obličeje – zvyšují dominanci mužů.

Vyplývá to z experimentálního výzkumu Carloty Batresové z University of St Andrews. Ta skupině osob předkládala různé obrázky mužů. A pokusní jedinci měli odhadovat, jak dominantní muž na obrázku je.

Silně nadprůměrná výška, věk kolem pětatřiceti a maskulinní obličej byly nejčastěji spojovány s dominancí a vůdcovstvím. A kombinace těchto vlastností pak představovala muže nejdominantnějšího.

Dominantní lidé byli také upřednostňováni jako vůdcové v době, kdy docházelo ke konfliktům uvnitř skupiny, také byli nejúspěšnějšími šéfy v byznys oborech,“ tvrdí Batresová.


Celkem 1 komentářů

Reklama


Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

Pamatujte, že tak jako má – podle českého přísloví – každá mince dvě strany, tak i za každým problémem stojí více vysvětlení a více motivů. Občas máte tendenci na věci nahlížet jen svým okem, aplikujete na ně své postoje. A to je ... Více

Vybrat znamení

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Diskuze

45 Příspěvků
Poslední příspěvek 9:59
81 Příspěvků
Poslední příspěvek 9:34
17 Příspěvků
Poslední příspěvek 8:24

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat