Co zvyšuje dominanci mužů?

04.09.2015 | Vztahy

Vysocí a maskulinní muži mezi třiceti a čtyřiceti roky jsou všemi věkovými skupinami považováni za nejdominantnější jedince. Souvisí to asi s evolucí, kdy jsou muži na vrcholu svých duševních a fyzických sil, zároveň ještě plodní a dost vitální.

Přitom každá z těchto vlastností – výška, vizáž věku kolem pětatřiceti a maskulinita obličeje – zvyšují dominanci mužů.

Vyplývá to z experimentálního výzkumu Carloty Batresové z University of St Andrews. Ta skupině osob předkládala různé obrázky mužů. A pokusní jedinci měli odhadovat, jak dominantní muž na obrázku je.

Silně nadprůměrná výška, věk kolem pětatřiceti a maskulinní obličej byly nejčastěji spojovány s dominancí a vůdcovstvím. A kombinace těchto vlastností pak představovala muže nejdominantnějšího.

Dominantní lidé byli také upřednostňováni jako vůdcové v době, kdy docházelo ke konfliktům uvnitř skupiny, také byli nejúspěšnějšími šéfy v byznys oborech,“ tvrdí Batresová.


Celkem 1 komentářů


Sledujte nás na sociálních sítích:

Reklama

Tip na večeři

Více tipů

Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

Dáte průchod zamilovanosti a ukážete partnerovi, že vám na něm opravdu záleží. A věřte, že protějšek váš postoj stoprocentně opětuje. Možná to nedá najevo tak vroucně, jak byste si představovali, nicméně se ujistíte o tom, že vztah má budoucnost. Více

Vybrat znamení

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Diskuze

509 Příspěvků
Poslední příspěvek 17:17
35 Příspěvků
Poslední příspěvek 16:18
1 Příspěvků
Poslední příspěvek 14:06

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat