Mění partnerské vztahy naši osobnost?!

10.12.2015 | Vztahy

Pokud vám kamarádi vyčítají, že jste se změnili, co máte nového partnera či partnerku, nemýlí se. Američtí psychologové tvrdí, že po vzniku nového vztahu dojde u obou partnerů k jistým psychologickým změnám, na které přátelé nelibě reagují. Tyto změny jsou ale nevyhnutelné.

Patrné je to především u adolescentů a mladých dospělých osob. U nich je totiž ještě silně vyvinuta potřeba podobat se vrstevníkům a přátelům. Takže nejprve se identifikují s kamarády, jimž se podobají. Jakmile ale najdou životního druha, začnou se podobat jemu. To znamená jistý odklon od přátel a podobnosti s nimi.

„Výsledky našeho dlouholetého studia dokazují, že většina přátel má problém s tím, že většina romantických partnerů jejich kamarády odvede z onoho přátelství. Také nám to ostře připomíná, jak se během adolescence mění svět vrstevníků. Kamarádi stejného pohlaví jsou méně důležití než romantičtí partneři, kteří začnou být důležitější,“ vysvětluje autor studie doktor Brett Laursen z Florida Atlantic University.

Podobnost je základní podmínkou přátelství u adolescentů. Nicméně navázání partnerského vztahu tato přátelství mění, protože vztah partnerský ve své důležitosti převáží nad vztahem přátelským. A tak se mladý člověk více snaží připodobnit partnerovi, i když tato změna znamená, že přestane být podobný s kamarády.

V konzumaci alkoholu se to také mění. Přátelé už neutvářejí návyky v konzumaci alkoholu jako dřív. Partneři naopak diktují podmínky. Přátelé prostě mají pravdu, když říkají: ‚Už nejsi stejný, jako jsi býval, když jsi byl sám,‘“ dodává doktor Laursen.


Zdarma produkt k testování!

Staň se testerkou!

Reklama

Zdravě se Sabčou

Všechna videa
13:40

Štíhlá a pevná stehna

Štíhlá a pevná stehna
11:38

Cvičení na ruce a záda

Cvičení na ruce a záda
18:33

Intenzivní trénink na nohy

Intenzivní trénink na nohy

Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

Nebývalý projev důvěry vás v týdnu velmi potěší. Moc dobře si totiž uvědomujete, že důvěra není samozřejmá. Navíc jde o velice křehkou záležitost. Vy však umíte lidem naslouchat a podrazáctví je vám cizí. Díky tomu vám os... Více

Vybrat znamení

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Diskuze

47 Příspěvků
Poslední příspěvek včera
16 Příspěvků
Poslední příspěvek včera
124 Příspěvků
Poslední příspěvek včera

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat