Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

U partnerů dáváme přednost těm, kteří mají oči podobné jako naši rodiče

Se zarděním přiznává, že ulítá na "Růžovce" a Ulici. Nesnáší přetvářku a faleš. Potají ujídá redakční bonbóny.

Zobrazit další články autorky

06.11.2017 | Vztahy

Když se dítě narodí, první kontakt, který s okolím navazuje, je ten oční. A ihned začne fungovat tzv. imprinting neboli vtiskování. Nasvědčuje tomu nová studie ze Skotska. Dítě se první měsíce a roky života nejvíce dívá do očí rodičům, podle autorů studie pak vyhledává v dospělosti sexuální partnery, kteří mají oči jako rodič toho pohlaví, které ho sexuálně přitahuje.

Heterosexuální ženy a homosexuální muži si tedy vybírají partnery s očima otce, zatímco homosexuální ženy a heterosexuální muži si zase vybírají partnerky s očima matek. Podle skotských autorů mají lidé partnery s barvou očí rodičů dvakrát častěji.

„Lidští partneři mají tendenci mít podobné fyzické znaky, ale mechanismy způsobující tuto homogamii jsou kontroverzní. Jedním z možných vysvětlení je přímé párování s vlastními charakteristikami. Studie také dokazují podobnost mezi rodičem a partnerem a podporují pozitivní sexuální imprinting, při němž si člověk vybírá partnery se stejnými vlastnostmi, jako měli rodiče,“ tvrdí Lisa DeBruine z Glasgowské univerzity.

Vědci z Northumbria University také zjistili, že lidé si vybírají partnery rovněž podle svých sourozenců. Heterosexuální ženy a homosexuální muži podle bratrů a homosexuální ženy a heterosexuální muži podle sester.

„Ačkoli jsou sourozenci sexuálně odpudiví, jejich fyzické vlastnosti nikoli,“ tvrdí autoři.

Nejkrásnější rys

Nejen barva očí je ovšem při výběru partnera či partnerky důležitá. Oči totiž hrají klíčovou roli jako takové. Už proto, že jsou podle všeho tím nejkrásnějším rysem naší tváře. Ačkoli vlasy a rty zmohou také hodně, oči je stále předbíhají. Nicméně tyto rysy jsou svatou trojicí lidské krásy.

Muži při sledování ženského obličeje kladou největší důraz na celkový obličej, oči a vlasy, nejméně na nos a rty. Ženy sledují na mužích především oči a vlasy, nosy a rty jsou méně důležité.

Ženy na ženách nejvíce hodnotí oči a vlasy, nos a celkovou tvář méně. Muži na mužích hodnotí nejvíce oči a vlasy, rty a nos podceňují.

„V mezilidských interakcích má krása obličeje velký význam pro jedince i skupinu. Krása tváře opačného pohlaví odráží vhodnost dotyčného k reprodukci,“ komentoval závěry své studie doktor Daniel Gill z University of Winchester.

Zvládněte rozchod s grácií

Teplý houbový salát

Teplý houbový salát

9 hlasů
30min 366 kJ 80 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Hovězí nudličky s kešu oříšky

14 hlasů
35min 1359kJ 390 Kč

Hovězí maso připravené ve Woku.

Rajčatový salát s melounem

10 hlasů
20min 215kJ 50 Kč

Letní osvěžující a zdravý salát.

Poradny

Jaké jsou problémové aspekty PPM?

Dobrý den,odpověď na totu otázku bohužel výrazně přesahuje možnosti této poradny, ale pokusím se ... Více

Jak žádat o ošetřovné, když je škola už otevřená?

Dobrý den,na základě informací uvedených na stránkách MPSV se domnívám, že formulář/potvrzení by ... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Sotva jste si stačili o víkendu trochu odpočinout (i když to byl odpočinek docela aktivní), už se na vás valí další nápor úkolů v práci (pozor, některé budou celkem nečekané a poprat se s nimi vám seber poměrně dost energie, kterou poslední dobou zrovna ne...

Více