Životní moudra od našich rodičů

Máte někdy pocit, že běháte v kole jako křečci? Že se váš život točí dokola stále stejně? Když se budete držet následujících rad, váš život se jako kouzlem změní.

V průběhu našeho života už nám rodiče i prarodiče řekli spoustu životních mouder. Většinu vypouštíme hned druhým uchem ven, ale následující rady by si měl vzít k srdci každý.

Žádný sen není příliš velký

Kdo si hned na začátku zakáže snění, těžko se v životě posune dál. To jediné, co se počítá, je postoj ke snům. MUSÍ se vyplnit úplně přesně, nebo je výhra už jen správný směr? Kdo se dokáže těšit už jen z cesty ke snu, nebude na konci tolik zklamaný a ze svého snu může jen profitovat.

Dívej se dopředu, nikdy zpátky

Zní to trochu ohraně, je to ale asi nejdůležitější pravidlo pro šťastný život. Každému z nás se občas přihodí něco smutného. A tyhle věci mají společného jediné – už se nedají změnit. Proto nám také nepomůže, když si je budeme stále a dokola připomínat.

Dělej věci hned, nic neodkládej

„Až dokončím školu…“, „až budou děti z domu….“, „až budu v důchodu…“ Neustálé odkládání snů a přání znamená, že je s největší pravděpodobností nikdy neuskutečníte. Nějaký argument proti najdete nakonec vždycky. Nikdo neví, co se stane zítra a jestli vůbec bude ve stavu, třeba vysněnou cestu do Ameriky uskutečnit. Takže – hned, jak jen to bude možné, si začněte plnit sny.

Nezapomeň na zábavu

Samozřejmě nemůže jít všechno v životě jako na drátkách. Ale zábavu si můžete užít na různých místech. Proč ne třeba v kanceláři? Nebo doma při úklidu? Koho práce nebaví, měl by se poohlédnout po jiné. (A ano, jde to i v 50) A co je na tom, si při úklidu pořádně nahlas zazpívat? Heslo zní: Všechno se dá zpříjemnit!

Všechno záleží na tvém postoji

„To nedokážu!“ Kdo přemýšlí takhle, pravděpodobně ke svému cíli opravdu nedojde. Je jedno, o čem sníte – cesta začíná myšlením. Musíte se proto stále dokola motivovat a odměnit se i za malé úspěchy. Protože někdy se k němu dostanete jen krůček po krůčku.

Nejsi sám

A i když vám to tak někdy může připadat, jsou kolem vás lidé, kteří vás mají rádi a podporují nás. Někdy stačí jen překročit svůj vlastní stín a aktivně požádat o pomoc. Je nadmíru důležité, aby člověk neřešil problémy sám, ale aby se někomu svěřil. Protože společně se jde i kamenitá cesta mnohem pohodlněji.

Naslouchej svým pocitům

Že nás rozum někdy vede ke správnému rozhodnutí, je beze sporu. Ale ve většině případů je správné poslouchat svoje srdce a ptát se, jaký z toho máte vlastně pocit. Protože to je to jediné, na čem záleží. Jakkoliv je samozřejmě láska k bližnímu krásná a důležitá – v zásadě by si každý měl být svým nejdůležitějším člověkem a nejdříve dbát na svoje potřeby.


Zdarma produkt k testování!

Staň se testerkou!

Reklama


Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

Zrozenci znamení Berana by se pro následující dny měli vyvarovat rozdávání nejrůznějších dobře míněných rad. Naopak by měli své nejbližší nechat dělat věci po svém, i když to znamená, že se spálí a budou dělat chyby. Pokud totiž svou přirozenou touhu ukazovat ostatním ten „správný“ směr neovládnete, může se stát, že se vaše snahy obrátí proti vá... Více

Vybrat znamení

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Diskuze

7 Příspěvků
Poslední příspěvek 19:44
246 Příspěvků
Poslední příspěvek 16:23
86 Příspěvků
Poslední příspěvek 14:58

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat