Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Životní moudra od našich rodičů

Pořád ještě nechápe, že je z ní máma...A ani si nemyslí, že ji ten pocit opustí :) Ujídá malé Lucince a pak láteří nad váhou. Nadšeně testuje všechny dobroty, co do redakce dorazí.

Zobrazit další články autorky

18. 5. 2020 | Vztahy

Máte někdy pocit, že běháte v kole jako křečci? Že se váš život točí dokola stále stejně? Když se budete držet následujících rad, váš život se jako kouzlem změní.

V průběhu našeho života už nám rodiče i prarodiče řekli spoustu životních mouder. Většinu vypouštíme hned druhým uchem ven, ale následující rady by si měl vzít k srdci každý.

Žádný sen není příliš velký

Kdo si hned na začátku zakáže snění, těžko se v životě posune dál. To jediné, co se počítá, je postoj ke snům. MUSÍ se vyplnit úplně přesně, nebo je výhra už jen správný směr? Kdo se dokáže těšit už jen z cesty ke snu, nebude na konci tolik zklamaný a ze svého snu může jen profitovat.

Dívej se dopředu, nikdy zpátky

Zní to trochu ohraně, je to ale asi nejdůležitější pravidlo pro šťastný život. Každému z nás se občas přihodí něco smutného. A tyhle věci mají společného jediné – už se nedají změnit. Proto nám také nepomůže, když si je budeme stále a dokola připomínat.

Dělej věci hned, nic neodkládej

„Až dokončím školu…“, „až budou děti z domu….“, „až budu v důchodu…“ Neustálé odkládání snů a přání znamená, že je s největší pravděpodobností nikdy neuskutečníte. Nějaký argument proti najdete nakonec vždycky. Nikdo neví, co se stane zítra a jestli vůbec bude ve stavu, třeba vysněnou cestu do Ameriky uskutečnit. Takže – hned, jak jen to bude možné, si začněte plnit sny.

Nezapomeň na zábavu

Samozřejmě nemůže jít všechno v životě jako na drátkách. Ale zábavu si můžete užít na různých místech. Proč ne třeba v kanceláři? Nebo doma při úklidu? Koho práce nebaví, měl by se poohlédnout po jiné. (A ano, jde to i v 50) A co je na tom, si při úklidu pořádně nahlas zazpívat? Heslo zní: Všechno se dá zpříjemnit!

Všechno záleží na tvém postoji

„To nedokážu!“ Kdo přemýšlí takhle, pravděpodobně ke svému cíli opravdu nedojde. Je jedno, o čem sníte – cesta začíná myšlením. Musíte se proto stále dokola motivovat a odměnit se i za malé úspěchy. Protože někdy se k němu dostanete jen krůček po krůčku.

Nejsi sám

A i když vám to tak někdy může připadat, jsou kolem vás lidé, kteří vás mají rádi a podporují nás. Někdy stačí jen překročit svůj vlastní stín a aktivně požádat o pomoc. Je nadmíru důležité, aby člověk neřešil problémy sám, ale aby se někomu svěřil. Protože společně se jde i kamenitá cesta mnohem pohodlněji.

Naslouchej svým pocitům

Že nás rozum někdy vede ke správnému rozhodnutí, je beze sporu. Ale ve většině případů je správné poslouchat svoje srdce a ptát se, jaký z toho máte vlastně pocit. Protože to je to jediné, na čem záleží. Jakkoliv je samozřejmě láska k bližnímu krásná a důležitá – v zásadě by si každý měl být svým nejdůležitějším člověkem a nejdříve dbát na svoje potřeby.

Každý jsme originál

Rajčata v těstíčku

Rajčata v těstíčku

10 hlasů
35min 734 kJ 55 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Kuřecí plátek na zázvoru s pomerančem

9 hlasů
40min 596kJ 99 Kč

Dietní kuřecí plátek s pomerančem.

Zapečená cuketa

20 hlasů
50min 373kJ 85 Kč

Zapečená strouhaná cuketa se sýrem.

Poradny

Stihnu nastoupit na mateřskou v ochranné lhůtě?

Dobrý den,jestliže jste otěhotněla v předchozím zaměstnání, uběhlo do doby nástupu do dalšího zam... Více

Po konci zaměstnání jsem opět pracovala, dostanu PPM?

Dobrý den,situaci, na kterou se ptáte, upravuje § 15 odst. 2 zákona o nemocenském pojištění. Ten ... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Volný čas věnujete především rodině. Uvědomujete si, že jste ji v poslední době poněkud zanedbávali, a rozhodnete se to napravit. Užijete si tak příjemný týden v pohodové atmosféře. Hádky se vám vyhnou obloukem a blízcí budou naprosto spokojen&iacut...

Více