Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Začátek nového vztahu většinou zatřese se zajetým režimem

20.07.2020 | Vztahy

Když jste single, makáte na sobě. Chodíte do posilovny, hlídáte si jídelníček a celkově se o sebe staráte. Co se stane, když potkáte novou lásku? Jednoznačně polevíte a začnete se zakulacovat! Rizikové jsou přitom hlavně bezesné noci! Jak se vůči tomu bránit?

První romantické schůzky jsou báječné. On si dá dvěstěgramový steak se smaženou přílohou, vy, protože se ještě držíte, zeleninový salát s grilovaným kuřecím masem. Slovo dá slovo, skončíte v posteli a navážete spolu trvalejší vztah. Pro vaši postavu je to však nebezpečné!

Studie uskutečněná na 8 tisících lidí, jejíž výsledky uveřejnila americká Severokarolínská univerzita v Chapel Hill, odhalují, že v počátečních stadiích nového vztahu většina párů přibere více než 6 kilo! Jedinci jednoduše zpohodlní a povolují ve svých návycích a rituálech, ať už se jedná o cvičení či o jídlo. Nebuďte další na řadě a svoje křivky si pojistěte. Jak?

Uzavřete dohodu

Dobrý vztah je postaven na otevřené komunikaci. Dělá-li vám problém, že partner navštěvuje stánky s rychlým občerstvením a nezřízeně se před vámi cpe, řekněte mu, že vám takové pokušení nedělá dobře. A pokuste se najít nějaký kompromis. Můžete na něj počkat o ulici vedle, můžete střídat restaurace a o víkendech být aktivní – společně. Zkrátka najděte způsob, jak se nástrahám negativně ovlivňujícím vaši postavu vyhýbat. Ostatně, je to super příprava na zdravý a spokojený vztah.

Podporujte svůj zaběhnutý denní režim

V noci jste se milovali a ráno se vám nechce vstávat. Za poslední týden je to už potřetí, přitom jinak tuto dobu trávíte v posilovně. Pohyb lze nahradit i v odpoledních hodinách, ale strava si žádá trochu víc plánování. Každý večer se ujistěte, že máte co snídat. Noste u sebe proteinový prášek, před odchodem z domu do tašky přibalte ovoce a ořechy. V ledničce u nového partnera schovávejte mléčné výrobky, konzervované ryby nebo luštěniny. Je to rozhodně lepší, než ve tři v noci (po vyčerpávajícím milování) sahat po čokoládě.

Motivujte se

Co chcete dodržovat, to mějte na očích. Jakmile vypijete lahev vody, okamžitě ji znovu doplňte a postavte na stůl. V autě/v předsíni bytu/ve větší kabele mějte náhradní oblečení do posilovny. Vyhnete se tak výmluvám typu „na sport tu nic nemám“.

Přihlížejte k osobním potřebám

Pochopitelně, že je nejlepší, když se s partnerem dohodnete na nějaké zlaté střední cestě. Každý z vás má na cvičení vyhrazené určité dny? Pátky si chodíte zaběhat? Paráda, akorát ne vždycky to takhle funguje. Pokud čerstvá láska nepatří k těm typům, co o sebe po všech stránkách pečují, můžete tvrdě narazit.

On večer pije pivo nebo víno, miluje tučná a smažená jídla, zatímco vy nic z toho nepreferujete? Sice to trochu zabolí, ale i tak tu je pár možností. Připravujte stejná jídla, avšak jedno z nich (to vaše) odlehčete. Partner si dá smažený sýr s hranolkami, vy sýr s menším podílem tuku a pečený v alobalu. Jako příloha poslouží zelenina a vařené brambory. Do skleničky na víno lijte neperlivou vodu s citronem, popřípadě si samotné víno co nejvíc řeďte.  Pamatujte. Vaše volba, vaše zásady, váš úspěch.

Za dobré skutky je karma zdarma

Řecká musaka

Řecká musaka

10 hlasů
1h a 5min 526 kJ 165 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Kuře Balkari

20 hlasů
30min 544kJ 77 Kč

Kuře Balkari je určeno především pro milovníky pikantn...

Salát z červeného zelí

7 hlasů
60min 552kJ 55 Kč

Salát z červeného zelí s jablky a rozinkami.

Poradny

Mohu kombinovat dobu zaměstnání s péčí o dítě?

Dobrý den, Ivo,ano, pokud jste celou potřebnou dobu pojištění (12 měsíců) nezískala zaměstnáním, ... Více

Podal jsem pozdě žádost o ošetřovné, co mám dělat?

Dobrý den,podle výzvy zveřejěné na webových stránkách MPO bylo možné žádosti o ošetřovné za měsíc... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Vše, co tento týden učiníte, uděláte ve prospěch svých blízkých. Zapomenete na vlastní sobecké zájmy a budete se snažit, aby se lidé, kteří jsou pro vás důležití, měli co nejlépe. A podaří se vám to. Buďte si jistí, že se...

Více