Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Znaky pravé lásky po sundání růžových brýlí

22.07.2020 | Vztahy

Cit mezi dvěma osobami může mít různou intenzitu, nicméně zdá se, že postupem času slábne. Ale co když je to jen zdání? Třeba jen věci vidíte z jiného úhlu. Nenechte se zmást a rozpoznejte pravou lásku od domněnek!

V době zamilovanosti je strašně lehké přehlížet partnerovy slabé stránky a nedostatky. Ty jsou viditelnější až po sundání růžových brýlí. A právě tohle období je pro vztahy velmi choulostivé. Najednou je těch negativ v rámci partnerství nějak víc a člověk si střízlivě neuvědomuje, co vlastně doma má. Je to skutečná láska? A vydrží? Světoznámí terapeuti tvrdí, že pravé city se poznají podle několika znaků. Jakých?

Podporujete se

Vášeň je jedna věc, ale mentální a emoční stabilita druhá. Tak samozřejmě, že se ve všem neshodnete, ale jste si oporou ve svých rozhodnutích. Pociťujete štěstí, když je ten druhý spokojený a on to vnímá stejně. V případě, že je některý z partnerů přetížen, druhý ho zastoupí.

Slyšíte volání o pomoc

Možná protějšek přišel o práci, nebo se mu nedaří urovnat vztah s matkou. Vyslyšíte ho a k jeho problémům se neobracíte zády. On na oplátku urychleně přijede, když píchnete pneumatiku, nebo je s vámi v nemocnici, pokud máte strach z operace. Na tyhle mimořádné situace oba reagujete, jak nejlépe dovedete.

Odpouštíte si

Nikdo není dokonalý a chyby dělají všichni. Od žádného partnera by se nemělo očekávat, že se nikdy nesplete. Vy to víte, a taky proto vám to klape. Znáte slůvka jako „promiň“ a „odpouštím ti“.

Nepoužíváte nepovolené zbraně

V dětství váš otec nešel pro ránu daleko. Občas se vám o tom zdá a vy víte, že nikdy partnerovi neodpustíte ani letmé a nevinné šťouchnutí. A jeho by ani nenapadlo vaše strachy bagatelizovat a dělat si z nich legraci. Vy taky nevtipkujete na jeho adresu, že při té autonehodě před pěti lety měl dopadnout mnohem hůř. (Jsou to podpásovky.) Když se lidé opravdu milují a respektují, přijímají i vzpomínky a emoce protějšku.

Jste svobodní

Ano, oficiálně spolu žijete, nebo jste sezdáni, ale to neznamená, že si nemůžete říkat, co chcete. Jakmile se vám něco nelíbí, jdete s pravdou ven a situaci společně proberete. Jste k sobě otevření a upřímní a ani jeden z vás nemá obavy, že s ním ten druhý „vyrazí dveře“. Máte to tak? Pak žijete ve skutečně báječném vztahu plném pravé lásky. Pečujte o něj, dnes jakoby to byla vzácnost.

Za dobré skutky je karma zdarma

Grilovaný losos

Grilovaný losos

2 hlasy
1h a 35min 620 kJ 300 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Květákový salát

9 hlasů
35min 557kJ 50 Kč

Recept na květákový salát je vhodný jako lehká večeře ...

Chřestový krém

2 hlasy
55min 111kJ 110 Kč

Velmi chutný francouzský chřestový krém.

Poradny

Mohu kombinovat dobu zaměstnání s péčí o dítě?

Dobrý den, Ivo,ano, pokud jste celou potřebnou dobu pojištění (12 měsíců) nezískala zaměstnáním, ... Více

Podal jsem pozdě žádost o ošetřovné, co mám dělat?

Dobrý den,podle výzvy zveřejěné na webových stránkách MPO bylo možné žádosti o ošetřovné za měsíc... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Vše, co tento týden učiníte, uděláte ve prospěch svých blízkých. Zapomenete na vlastní sobecké zájmy a budete se snažit, aby se lidé, kteří jsou pro vás důležití, měli co nejlépe. A podaří se vám to. Buďte si jistí, že se...

Více