Matka na pokusy: O krávě a ibalginu

21.01.2018 | Zábava

Celý rok 2018 se budou průběžně připomínat významné události „osmičkových let“ naší historie – 1918, 1948, 1968... I já mám ve své soukromé kronice zapsán zlatým písmem jeden rok končící číslem osm. V roce 2008 jsem začala chodit se svým mužem. Vzhledem k tomu, že jsme se zatím vzájemně nepozabíjeli, je to dozajista příležitost k oslavám nebo alespoň drobné retrospektivě.

Myslela jsem si, že důvod, proč si mě „On“ vybral na trhu nevěst, je ten, že se po mém boku – navzdory lehkému utrpení – nikdy nebude nudit. Doufám, že to stále platí, ale jeden můj starší facebookový status mi připomněl, že už ho ničím nepřekvapím. Tím spíše neudivím. Zná mě.

Těsně před porodem druhé dcerky jsem mu hystericky volala, že jsem užila Ibalgin místo Tardyferonu. Mají stejnou magentovou barvu. Tardyferon jsem užívala, neboť jsem měla v těhotenství málo železa. Ibalgin neberu z principu nikdy. No, tak proč si ho nelupnout ausgerechnet měsíc před porodem, kdy je striktně zakázán? Kráva! 

Oznamovala jsem manželovi tuto novinku do sluchátka – hlas vichřice podoba – a v pauzách mezi vyvoláváním zvracení jsem ho téměř obvinila, že tam ten ibáč na mě narafičil! (V jeho hlase nebyl ani záblesk údivu, překvapení ba dokonce pochyby, že bych byla takové věci schopná.)

Druhý den jsem ho chtěla překvapit, že místo něj rozmontuji kus nábytku, který jsme chtěli vyhodit, a on to kvůli jiným úkolům nezvládnul. Volala jsem mu s dotazem, jak se mění ty nástavečky na šroubováku, které se tu (dopsíprdele) už půl hodiny snažím vyrvat kleštěmi. Jo, na magnet jsou…Aha....Jojo, úplně lehce...Dobrý – už to jde... (V jeho hlase nebyl ani záblesk údivu, překvapení ba dokonce pochyby, že bych byla takové věci schopná.)

Tak moment! Zrada! Ta podělaná skříňka nebyla smontovaná ale lepená. Patřičně hystericky jsem mu to nahlásila do telefonu. „Tak to si, Haničko, vezmi kladivo a normálně to rozmlať.“ (V jeho hlase nebyl ani záblesk údivu, překvapení ba dokonce pochyby, že bych byla takové věci schopná).


Matka na pokusy

HanKa je reklamní textařka a máma dvou malých dcer.

Kdysi psala blog, nyní své postřehy ventiluje hlavně na svůj Facebook.

Nerada dělá z rodičovství vědu, ale co si budeme nalhávat – on to je svého druhu pokus.


Zdarma produkt k testování!

Staň se testerkou!

Reklama

Zdravě se Sabčou

Všechna videa
16:53

Cvičení na ruce a záda s pomůckama

Cvičení na ruce a záda s pomůckama
14:33

HIIT training

HIIT training
08:50

Protažení na nohy

Protažení na nohy

Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

Jste systematický člověk, a tak vám příliš nevyhovuje, pokud se musíte věnovat hned několika věcem najednou. Ne že by vám to dělalo nějaké potíže, ale máte vždy pocit, že když se nemůžete něčemu věnovat naplno, hrozí, že budete dělat chyby. A na to nejste příliš zvyklí. Zkuste se na chvíli odpoutat od své snahy o dokonalost, uvidíte, že se vám u... Více

Vybrat znamení

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Diskuze

2 Příspěvků
Poslední příspěvek včera
3 Příspěvků
Poslední příspěvek včera
1 Příspěvků
Poslední příspěvek včera

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat