Odporný dech? Tohle je dvacítka nejhorších původců

21.03.2010 | Zajímavosti

Kdo si nečistí zuby, nepečuje o zdraví dásní a především kouří, neměl by vůbec chodit na rande. Nebo aspoň na něm moc otvírat ústa. Podle řady průzkumů z poslední doby je špatný dech nejhorším prvním dojmem a největším odpuzovačem na rande.

Nový průzkum ale teď prokázal, že nejodpornější dech mají kuřáci následovaní těmi, kteří si nečistí zuby vůbec. O moc lépe nedopadli ani milovníci piva, kteří skončili na šestém místě.

Podle studie nedokáže špatný dech kuřáka přejít 70 procent lidí a musí se okamžitě od dotyčného odvrátit, případně alespoň odklonit hlavu. Cigarety přitom porazily i dobře známý odporný dech nečištěných zubů či česneku.

„Pokud se člověk k někomu přibližuje, není v tomto případě nic horšího, než když se musíte vyrovnat s odporným dechem. Dnes musí každý člověk ze sebe vydat to nejlepší, takže doporučujeme všem, aby velmi pečovali o svou ústní hygienu, dech po česneku může při pracovním pohovoru znamenat, že se zaměstnavatel rozhodne hned pro nepřijetí,“ tvrdí Simon Comins z britské společnosti Superdrug, která průzkum provedla.

Dvacítka nejhorších příčin špatného dechu:

1. cigarety
2. nečištěné zuby
3. česnek
4. cibule
5. ochucené chipsy
6. pivo
7. nakládané cibulky
8. ryby
9. kari
10. káva
11. sýry typu Niva
12. whisky
13. Marmite (kvasnicová pomazánka)
14. růžičková kapusta
15. vajíčka
16. paštika
17. brokolicová polévka
18. mléko
19. chilli papričky
20. sýr


Celkem 0 komentářů

Zdarma produkt k testování!

Staň se testerkou!

Reklama


Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

Ačkoli všichni okolo vás začínají propadat předvánoční panice a shonu, vy tento týden nedostanete příležitost, abyste se do této nálady ponořili. Největší nároky na váš čas i vaše myšlenky si totiž bude činit vaše práce. Stojí před vámi úkol, s jehož řešením si sice víte rady, ale stále bojujete s nejistotou, zda vámi zvolené řešení odpovídá pře... Více

Vybrat znamení

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Diskuze

2 Příspěvků
Poslední příspěvek 16:23
2 Příspěvků
Poslední příspěvek 13:07
15 Příspěvků
Poslední příspěvek 12:05
Bety.cz

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat