Jak se pozná šťastný vztah? Podle spánku!

Muži i ženy, kteří se cítí být milováni a z této lásky získávají pocit klidu a bezpečí, mají lepší spánek v noci. Vědci věří, že právě pocit bezpečí umožňuje člověku rychleji upadnout do hlubokého spánku, takže tělo déle sní a více si během noci odpočine. Nedostatečný a přerušovaný spánek přitom souvisí s celou řadou vážných onemocnění a předčasnou smrtí.

Mít pečujícího partnera, který je schopen nás chránit a utěšit, když se nedaří, je nejefektivnější způsob, jak u člověka snížit úzkost a napětí,“ vysvětluje profesor Emre Selçuk z Ankary.

Jeho tým sledoval spánek u 350 párů a všímal si také, jaký vztah dvojice spolu má. Mezi tím, jak jsou partneři se vztahem spokojení a jak pozitivně ho hodnotí, a tím, jak kvalitně pak spí, existuje pozitivní souvislost.

„Úzkost narušuje spánek tím, že se člověk v noci častěji budí, během následujícího dne pak nefunguje tak efektivně. Společenské vztahy… jsou mocným zdrojem bezpečí a ochrany,“ tvrdí profesor Selçuk s tím, že kvalitní vztah zajistí kvalitní spánek a je tedy prevencí chorob srdce, diabetu, obezity a demence.

„Celkově vzato náš výzkum naznačuje, že pro šťastnější, zdravější a delší život je třeba mít vedle sebe vnímavého a pečujícího partnera,“ dodává profesor Selçuk.Sledujte nás na sociálních sítích:

Reklama


Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

Budete doslova sršet pokrokovými nápady. Přestože vaše ideje nejsou obvykle zrovna realistické, máte vizi a to se cení! A i když se občas necháte unést, máte dostatek fantazie a představivosti, abyste své nápady dotáhli k dokonalosti. Jen tak dál. Více

Vybrat znamení

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Diskuze

2 Příspěvků
Poslední příspěvek včera
118 Příspěvků
Poslední příspěvek 31.5.

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat