Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Co jste určitě nevěděli o letadlech. Opravdu je možné otevřít za letu dveře?

Ano, to jsme MY ŽENY v redakci Bety.cz. Jsme jedinečné, tak jako každá z vás! Jsme jako puzzle, kde je na první pohled každý kousek jiný, ale když je dáte dohromady, perfektně to sedí!

Zobrazit další články autorky

11.08.2018 | Zajímavosti

Někdo létání miluje, druhý zase nenávidí. Ať tak či onak, mnoho cestujících se jistě při rozhlížení útrobami letounu zamýšlelo nad mnoha otázkami, na které dodnes nezná odpověď. Na některé z nich vám odpovíme my.

Lze otevřít dveře za letu?

Ne. Kromě toho, že je drží mnoho mechanických zámků a vnitřní tlak, jsou totiž ještě větší, než jejich vnější rám. I kdyby se o jejich otevření pokoušela polovina letadla, nepovede se jim to.

Šance na přežití

Podle různých studií mají cestující sedící v zadní části letounu zhruba o polovinu větší šanci na přežití, než ti, kteří sedí vpředu. Tak na to myslete, až si příště budete rezervovat místa v letadle.

Vzlet a přistání = riziko

80 % veškerých nehod se stává v prvních minutách po startu a posledních deseti před přistáním. Vzlet a přistání jsou tak nejrizikovějšími momenty celého letu.

Drahé součástky

Tak zdánlivě obyčejná věc, jakou je okénko letounu, může v případě nehody a jeho rozbití pěkně provětrat nešikovu kapsu. Pouhý jeden díl čelního skla totiž stojí stejně jako nové BMW.

Proč je v oknech díra?

Nepatrná bezpečnostní dírka v jedné nebo více tabulkách okýnek reguluje tlak mezi kabinou a mezerou mezi tabulkami okna. Zabraňuje také jeho rozbití a zamlžení, ke kterému by došlo vlivem velkého rozdílu vnější a vnitřní teploty.

Proč vesty? Proč ne padáky?

Napadlo vás někdy, proč je součástí záchranných prostředků zrovna vesta a ne padák? Vzhledem k tomu, jak už jsme si řekli na začátku, že dveře letadla nelze za letu otevřít, nelze tedy ani vyskočit a padáky by vám byly k ničemu. Navíc byste při seskoku z takové výšky dříve umrzli nebo byste se udusili.

Věci, které měl dříve každý, a dnes si na ně ani nevzpome...

Kuskus s mrkví

Kuskus s mrkví

8 hlasů
30min 609 kJ 45 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Salát z kedlubny a jablek

7 hlasů
25min 484kJ 55 Kč

Rychlý salát z kedlubny přijde v létě k chuti.

Kapustová polévka

18 hlasů
50min 325kJ 85 Kč

Polévka typické vůně a chuti, s kapustou, klobásou a bram...

Poradny

Vnučka má dítě s Angličanem, dostane sociální dávky?

Dobrý den,porodné i rodičovský příspěvek patří mezi dávky státní sociální podpory. U těchto dávek... Více

Na jak dlouho mohu dát syna do školky?

Dobrý den,dokud pobíráte rodičovský příspěvek, hradí za Vás zdravotní pojištění stát. Jakmile pob... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Na kolegu v práci se budete moci beze zbytku spolehnout. Uleví se vám, neboť si velmi dobře uvědomujete, že vzájemná důvěra je v pracovním kolektivu takřka nezbytná. Spolupracovníci vás naštěstí přesvědčí o tom, že by vás nikdy v ničem nezklamali.

Více