Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Co jste určitě nevěděli o letadlech. Opravdu je možné otevřít za letu dveře?

Ano, to jsme MY ŽENY v redakci Bety.cz. Jsme jedinečné, tak jako každá z vás! Jsme jako puzzle, kde je na první pohled každý kousek jiný, ale když je dáte dohromady, perfektně to sedí!

Zobrazit další články autorky

11.08.2018 | Zajímavosti

Někdo létání miluje, druhý zase nenávidí. Ať tak či onak, mnoho cestujících se jistě při rozhlížení útrobami letounu zamýšlelo nad mnoha otázkami, na které dodnes nezná odpověď. Na některé z nich vám odpovíme my.

Lze otevřít dveře za letu?

Ne. Kromě toho, že je drží mnoho mechanických zámků a vnitřní tlak, jsou totiž ještě větší, než jejich vnější rám. I kdyby se o jejich otevření pokoušela polovina letadla, nepovede se jim to.

Šance na přežití

Podle různých studií mají cestující sedící v zadní části letounu zhruba o polovinu větší šanci na přežití, než ti, kteří sedí vpředu. Tak na to myslete, až si příště budete rezervovat místa v letadle.

Vzlet a přistání = riziko

80 % veškerých nehod se stává v prvních minutách po startu a posledních deseti před přistáním. Vzlet a přistání jsou tak nejrizikovějšími momenty celého letu.

Drahé součástky

Tak zdánlivě obyčejná věc, jakou je okénko letounu, může v případě nehody a jeho rozbití pěkně provětrat nešikovu kapsu. Pouhý jeden díl čelního skla totiž stojí stejně jako nové BMW.

Proč je v oknech díra?

Nepatrná bezpečnostní dírka v jedné nebo více tabulkách okýnek reguluje tlak mezi kabinou a mezerou mezi tabulkami okna. Zabraňuje také jeho rozbití a zamlžení, ke kterému by došlo vlivem velkého rozdílu vnější a vnitřní teploty.

Proč vesty? Proč ne padáky?

Napadlo vás někdy, proč je součástí záchranných prostředků zrovna vesta a ne padák? Vzhledem k tomu, jak už jsme si řekli na začátku, že dveře letadla nelze za letu otevřít, nelze tedy ani vyskočit a padáky by vám byly k ničemu. Navíc byste při seskoku z takové výšky dříve umrzli nebo byste se udusili.

Postavte se svému strachu. Postupné zvykání vás zbaví fobie

Salát s mangem

Salát s mangem

8 hlasů
35min 514 kJ 85 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Kuřecí plátek s fetou

9 hlasů
45min 729kJ 140 Kč

Rychlý recept na lehký oběd.

Čočková polévka s pečenými kaštany

2 hlasy
1h a 35min 370kJ 99 Kč

Podzimní polévka pro zahřátí. Pečené kaštany dodají polév...

Poradny

Kdy skončit v práci, abych měla nárok na PPM?

Dobrý den,pokud to umožňuje Váš zdravotní stav, mohla byste místo ukončení pracovního poměru nast... Více

Jak se počítá podpora z ÚP po měsíci v novém práci?

Dobrý den,i když v novém zaměstnání nemáte odpracované celé čtvrtletí, výše podpory v nezaměstnan... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Nevíte, kam dřív skočit, a je na vás vyvíjen stále větší tlak. Pomůže vám papír, pero a utříděné myšlenky. Sepíšete si do detailu i ty nejmenší úkoly a sestavíte harmonogram jejich plnění. Vám pak půjde v&sc...

Více