Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Zákony na hlavu postavené. Na Aljašce nevystrkujte losa z letadla

Ano, to jsme MY ŽENY v redakci Bety.cz. Jsme jedinečné, tak jako každá z vás! Jsme jako puzzle, kde je na první pohled každý kousek jiný, ale když je dáte dohromady, perfektně to sedí!

Zobrazit další články autorky

9. 8. 2019 | Zajímavosti

Některé zákony v našem státě nám připadají, mírně řečeno, trochu z cesty. Až si ale přečtete, za co všechno vás mohou pokutovat jinde ve světě, budou vám ty naše připadat zcela v normě. Věděli jste například, že jedete-li ve státě Idaho zrovna na žirafě, máte zákonem zakázáno současně z jejího hřbetu rybařit? Že ne? Tak si na to dejte pozor!

Vtipných zákonů, které snad ani nelze brát vážně, je na světe nespočet. My se ale zaměříme na ty poněkud vážnější.

Amerika

Vyplnit správně daňové přiznání je pro leckoho vyšší dívčí. Pokud však máte problém s vyplněním formuláře u nás, v Minnesotě byste byli asi ještě více zmateni. Do tamního prohlášení totiž musíte uvést také datum vaší smrti. Co na tom, že jste stále naživu, zákon je zákon.

No, ale pokud byste se chtěli placení daní zcela vyhnout a raději byste si ublížili, než abyste museli otevřít peněženku, nedělejte to ve státě Alabama. Zde je sebevražda či sebepoškození s trvalými následky za účelem vyhnutí se placení daní přísně zakázáno.

Británie

Jestliže se chystáte na dovolenou do Londýna a rádi byste si prohlédli i budovu Parlamentu, zajděte si raději ještě předtím na kompletní zdravotní prohlídku. Pokud byste totiž nebyli ve formě a nedejbůh by to s vámi v budově Parlamentu seklo, máte ze zákona nárok na státní pohřeb. Z tohoto důvodu je umírání na půdě tamní instituce zakázáno.

Nemusíte mít ale na kahánku, abyste měli problém se zdejšími zákony. K tomu, aby vás soudili za velezradu, úplně postačí, nalepíte-li poštovní známku, na které je vyobrazena královna, hlavou dolů. Až budete posílat pozdravy z dálek, dejte si na to pozor.

Finsko

Jestliže máte vysoký plat a k tomu jste navíc milovníky rychlé jízdy, raději se Finsku obloukem vyhněte. Zdejší zákon totiž umožňuje stanovit výši pokuty za překročení rychlosti na základě výše vašeho platu. Rekordmanem je v tomto případě šéf firmy Nokia Anssi Vanjoki, který za překročení rychlosti o dvacet kilometrů v hodině dostal pokutu ve výši 213 milionů korun. Soud k němu byl však shovívavý a konečnou částku snížil na pouhých 18 milionů. To si určitě oddechl.

Praha má šestou nejrychlejší MHD z hlavních měst světa

Gnocchi v pálivé rajčatové omáčce

Gnocchi v pálivé rajčatové omáčce

24 hlasů
45min 585 kJ 85 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Pstruh s ostrou hořčicí

7 hlasů
2h a 0min 309kJ 185 Kč

Pikantní pstruh na listu kapusty.

Okurková polévka

2 hlasy
1h a 5min 128kJ 99 Kč

Okurky máme nejraději v salátu. Udělejte změnu a připravt...

Poradny

Při péči o malé dítě za mě platí pojištění stát?

Dobrý den,během péče o dítě do čtyř lět věku za Vás sociální pojištění není přímo hrazeno, ale do... Více

V říjnu mi končí RD, můžu už teď podat výpověď?

Dobrý den,rodičovská dovolená je poskytována nejdéle do tří let věku dítěte. Pokud se po jejím sk... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Zrozence tohoto znamení čeká týden plný modrého nebe bez mráčků (tedy obrazně řečeno). Využijte toho, odhoďte nedůležité starosti a žijte naplno! Pokud do svých plánů navíc zahrnete milovaného člověka, vyhnete se potenciálním problémům, které...

Více