Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Zákony na hlavu postavené. Na Aljašce nevystrkujte losa z letadla

Ano, to jsme MY ŽENY v redakci Bety.cz. Jsme jedinečné, tak jako každá z vás! Jsme jako puzzle, kde je na první pohled každý kousek jiný, ale když je dáte dohromady, perfektně to sedí!

Zobrazit další články autorky

09.08.2019 | Zajímavosti

Některé zákony v našem státě nám připadají, mírně řečeno, trochu z cesty. Až si ale přečtete, za co všechno vás mohou pokutovat jinde ve světě, budou vám ty naše připadat zcela v normě. Věděli jste například, že jedete-li ve státě Idaho zrovna na žirafě, máte zákonem zakázáno současně z jejího hřbetu rybařit? Že ne? Tak si na to dejte pozor!

Vtipných zákonů, které snad ani nelze brát vážně, je na světe nespočet. My se ale zaměříme na ty poněkud vážnější.

Amerika

Vyplnit správně daňové přiznání je pro leckoho vyšší dívčí. Pokud však máte problém s vyplněním formuláře u nás, v Minnesotě byste byli asi ještě více zmateni. Do tamního prohlášení totiž musíte uvést také datum vaší smrti. Co na tom, že jste stále naživu, zákon je zákon.

No, ale pokud byste se chtěli placení daní zcela vyhnout a raději byste si ublížili, než abyste museli otevřít peněženku, nedělejte to ve státě Alabama. Zde je sebevražda či sebepoškození s trvalými následky za účelem vyhnutí se placení daní přísně zakázáno.

Británie

Jestliže se chystáte na dovolenou do Londýna a rádi byste si prohlédli i budovu Parlamentu, zajděte si raději ještě předtím na kompletní zdravotní prohlídku. Pokud byste totiž nebyli ve formě a nedejbůh by to s vámi v budově Parlamentu seklo, máte ze zákona nárok na státní pohřeb. Z tohoto důvodu je umírání na půdě tamní instituce zakázáno.

Nemusíte mít ale na kahánku, abyste měli problém se zdejšími zákony. K tomu, aby vás soudili za velezradu, úplně postačí, nalepíte-li poštovní známku, na které je vyobrazena královna, hlavou dolů. Až budete posílat pozdravy z dálek, dejte si na to pozor.

Finsko

Jestliže máte vysoký plat a k tomu jste navíc milovníky rychlé jízdy, raději se Finsku obloukem vyhněte. Zdejší zákon totiž umožňuje stanovit výši pokuty za překročení rychlosti na základě výše vašeho platu. Rekordmanem je v tomto případě šéf firmy Nokia Anssi Vanjoki, který za překročení rychlosti o dvacet kilometrů v hodině dostal pokutu ve výši 213 milionů korun. Soud k němu byl však shovívavý a konečnou částku snížil na pouhých 18 milionů. To si určitě oddechl.

Známá města pod zimní peřinou

Pomerančové kuře

Pomerančové kuře

23 hlasů
1h a 20min 435 kJ 120 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Treska s rýží a pórkem

27 hlasů
30min 384kJ 134 Kč

Recept na přípravu chutné tresky. Dietářky by tento re...

Zapečená bramborová kaše

6 hlasů
1h a 45min 584kJ 200 Kč

Bramborová kaše zapečená s mletým masem.

Poradny

Má trvalý pobyt vliv na daňovou slevu na dítě?

Dobrý den,výše peněžité pomoci v mateřství (PPM neboli mateřské) činí 70% redukovaného denního vy... Více

Mám nárok na přídavky na děti za práci ve Skotsku?

Dobrý den, paní Glížová, z Vašeho dotazu bohužel nevyplývá, co konrkétně Vás zajímá. Pokud si chc... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Obrníte se proti neúspěchu a budete raději počítat s tím nejhorším. V koutku duše ale pořád doufáte, že by vaše sny a touhy mohly vyjít. Pokud tomu budete věřit i nadále a přistupovat ke svým snahám pozitivně a s nadhledem, žádná skeps...

Více