Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Psí srst versus pánské vousy. Překvapivý ráj pro mikroby

Pořád ještě nechápe, že je z ní máma...A ani si nemyslí, že ji ten pocit opustí :) Ujídá malé Lucince a pak láteří nad váhou. Nadšeně testuje všechny dobroty, co do redakce dorazí.

Zobrazit další články autorky

30.12.2019 | Zajímavosti

Máte doma psa? I kdybyste ho neumyli dejme tomu dva měsíce, stále by jeho kožich v porovnání s bradkou moderního muže obsahoval mnohem méně škodlivých bakterií. Čí společnosti tedy dáte přednost?

Zatímco ještě před několika lety se na zarostlé muže hledělo všelijak, v současné době jsou vousy oblíbeným módním trendem. Není se tedy co divit, že neustále přibývá těch, kteří přírodě dávají „volnou ruku“, přičemž se s pocitem úlevy zříkají žiletek i dlouhých prostojů při holení. Otázkou však je, zda je to vůbec dobře.

Kdo jde s proudem, ten riskuje

Není to tak dlouho, co švýcarští vědečtí výzkumníci vypustili do světa informaci, že i kožich dlouho nemytého psa je ve srovnání s lidským plnovousem mnohem čistší. K tomuto šokujícímu postoji dospěli na základě výzkumu, jehož se zúčastnilo 18 příslušníků silnějšího pohlaví a 30 němých tváří různých plemen.

Pravda, o které možná nechceme slyšet

Po odebrání vzorků a následné analýze vyšlo najevo, že veškerý biologický materiál pocházející od mužů obsahuje širokou škálu škodlivých mikrobů. A co hůř, „obličejový porost“ více jak poloviny respondentů v sobě dokonce ukrýval i zdraví ohrožující bakterie spojované s vážnými komplikacemi. Jak křest ohněm dopadl pro čtyřnohé tvory? Jejich srst takové markantní bakteriální zatížení nenesla, což vyvedlo z míry i samotné experty, kteří očekávali pravý opak. Z toho plyne jediné. S Punťou se bez zbytečných obav klidně pomazlete, ovšem v případě vašeho neoholeného protějšku je trocha projevené něhy trochu na pováženou. Pokud namítáte, že vás jen tak něco nerozhodí, s optimismem ještě šetřete. Otázkou hygieny se v souvislosti se stylem „na Krakonoše“ totiž zabývali i jinde a jinak.

Bradka jako nebezpečná záležitost

„Poznatky našeho výzkumu jasně ukazují, že v drtivé většině případů bývají vousy co do počtu choroboplodných zárodků srovnatelné s veřejnými toaletami. Pokud bychom k podobným výsledkům došli kupříkladu v případě vody, nesměla by se vůbec používat a musela by se okamžitě dezinfikovat," připouští americký mikrobiolog John Golobic z Newyorské univerzity. To na klidu rozhodně nepřidá…

Rostlinná říše je sofistikovanou formou inteligence

Ryba se studenou omáčkou

Ryba se studenou omáčkou

21 hlasů
40min 616 kJ 150 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Česneková polévka s houbami

10 hlasů
50min 380kJ 75 Kč

Jeden z mnoha receptů, jak připravit česnekovou polévk...

Kuře s citróny

6 hlasů
1h a 5min 426kJ 130 Kč

Velmi aromatické kuře pečené s citróny.

Poradny

Mohu požádat o výjimku kvůli výplatě dávek v poukázkách

Dobrý den,pokud během posledního roku pobíráte příspěvěk na živobytí déle než 6 měsíců, úřad prác... Více

Musím doložit příjmy přítele bez trvalého bydliště?

Dobrý den,samotná změna bytu nemusí být problém, záleží samozřejmě na tom, jak se oproti původním... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Zrozence tohoto znamení čeká týden plný modrého nebe bez mráčků (tedy obrazně řečeno). Využijte toho, odhoďte nedůležité starosti a žijte naplno! Pokud do svých plánů navíc zahrnete milovaného člověka, vyhnete se potenciálním problémům, které...

Více