Pomeranče a citrony snižují riziko demence až o čtvrtinu

Konzumace citrusových plodů může být prevencí neurodegenerativních onemocnění. Nasvědčuje tomu výzkum japonských neurologů, podle nichž člověk, který sní denně alespoň jeden pomeranč, citron či grep, má o pětadvacet procent větší šanci, že neskončí s demencí.

A podle všeho účinnou látkou, která funguje jako prevence neurodegenerativních onemocnění, je kyselina citronová. Ta obsahuje nobiletin, který chrání mozek před úpadkem kognitivních funkcí ve vyšším věku.

„Některé biologické studie naznačují, že citrusové plody můžou být prevencí kognitivního úpadku a demence. Ale žádná studie nezkoumala vztah mezi konzumací citrusů a mírou demence. Naše závěry naznačují, že konzumace citrusů skutečně snižuje riziko onemocnění demencí,“ tvrdí vědci z Univerzity v Tóhoku.

Sklenice po ránu

Začínáte den sklenicí vody s citronovou šťávou? Dobře děláte! Pití citronové vody po ránu má skutečně mnohačetné blahodárné účinky na zdraví včetně omlazujícího efektu na pleť. Vitamin C obsažený v tomto ovoci podporuje produkci kolagenu v pleti, čímž udržuje pleť mladistvou a zářivou. Pokud člověk citronovou šťávu pije hned po ránu, zrychlí se mu metabolismus a sníží hladina nezdravého cholesterolu v krvi.

Citron navíc, ačkoli je chuťově kyselý, vodu alkalizuje. V těle tedy působí zásaditě. A právě alkalická reakce je pro tělo velmi prospěšná. Citron jako prostředek, jímž lze učinit vodu zásaditou, vyzdvihuje také společnost DYLN. Výrobce zařízení pro alkalizaci vody.

Citronová šťáva je bohatá nejen na vitamin C, ale také na další antioxidanty, které chrání pokožku před zhoubným vlivem volných radikálů, UV zářením, nečistotami a toxiny.

Přirozeným pH krve je 7,4. Tělo se zbavuje určitých iontů filtrací krve v ledvinách tak, aby si udrželo tuto hodnotu. Ale člověk může ledvinám práci usnadnit příjmem látek a tekutin, které přirozeně sérum drží v zásaditém spektru pH.

Voda s citronem působí blahodárně také na trávicí trakt, který zbavuje toxinů a nečistot. Látky obsažené v citronu se vstřebávají do krve a putují do jater, kde podporují jejich funkci a produkci enzymů.

Citron je také zdrojem draslíku, který je nezbytný pro dobrou funkci nervové soustavy a udržování normálního krevního tlaku.


Zdarma produkt k testování!

Staň se testerkou!

Reklama


Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

Tento týden budete řešit poměrně závažný problém, jenže navzdory své obvyklé rozhodnosti se ocitnete v koncích – jako byste měli v hlavě dva hlasy, které vám oba radí dobře, jenže oba úplně opačně. Na něco takového nejste zvyklí, většinou máte své priority jasně dané. A tak vám nezbude nic jiného, než ve svém nitru najít kompromis, nebo si necha... Více

Vybrat znamení

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Diskuze

23 Příspěvků
Poslední příspěvek včera
24 Příspěvků
Poslední příspěvek včera
30 Příspěvků
Poslední příspěvek 9.4.

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat