Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Triky, které sníží kalorickou hodnotu vašeho smoothie

Ano, to jsme MY ŽENY v redakci Bety.cz. Jsme jedinečné, tak jako každá z vás! Jsme jako puzzle, kde je na první pohled každý kousek jiný, ale když je dáte dohromady, perfektně to sedí!

Zobrazit další články autorky

16. 4. 2019 | Zdraví a životní styl

Všichni se cítíme ctnostně po vypití ovocného smoothie nebo džusu. Jsou ale tyto nápoje kaloricky bezpečné? Co vás nemá! Zbytečně mohou rozšířit váš pas. Kvůli vysokému obsahu cukru! Víte, jak kalorickou hodnotu vašeho oblíbeného nápoje snížit?

V podstatě rychlá snídaně nebo svačina. Naházíte několik ingrediencí do mixéru, aniž byste překontrolovali velikost porcí, a hurá do břicha. Bohužel, vypadá to, že se jedná o víc škody než užitku.

Není koktejl jako koktejl

Optimální poměr smoothie je 50 % tekutin, 25 % ovoce a 25 % zeleniny. Chcete-li snížit obsah cukru v mléčném výrobku, vyberte si místo ovocné šťávy ořechy nebo kokosovou vodu. A co se týče konkrétních druhů ovoce, vybírejte mezi ananasem, jablkem, citrusy, melounem, jahodami, třešněmi, nektarinkami a kiwi. Tyhle druhy totiž patří mezi ovoce vhodné při dietě.

Naopak hůř z toho vychází avokádo, banán, hrozny či papája. Mimochodem, podle Světové zdravotnické organizace je doporučená denní dávka cukru jen 25 gramů. Vejdete se? Zkuste počítat…

Jedna plus nic

Dalším způsobem, jak udržet hladinu cukru na minimu, je vejít se do jedné porce ovoce (např. jablko). A nepřidávat nic navíc. To znamená konec přírodním sladidlům, jako je třeba med. Velmi se osvědčuje i zachovávání buničiny z ovoce a zeleniny, což zpomaluje rychlost vstřebávání cukru do krevního oběhu.

Opatrní ale buďte i u jiných potravin, které v sobě bílého zabijáka skrývají. Mnoho „dietních“ věcí, včetně obilovin, obsahuje několik čajových lžiček přidaného cukru, který má zvýrazňovat a vylepšovat chuť. (I 65 gramů původně nevinné rajčatové omáčky v sobě ukrývá 12 gramů cukru!)

Nástrahy dnešní doby

A třeba takový jogurt, zejména ovocný druh, se může „pochlubit“ obrovskou dávkou doporučeného denního příspěvku. Zvlášť „nízkotučné“ a „dietní“ značky moc služby neprokážou. Lepší je koupit si čistý, řecký jogurt a přidat si do něj čerstvé ovoce. Tím se vyřeší všechny zpracované cukry. A navíc takový jogurt chutná stejně dobře, ne-li ještě lépe.

V případě, že si oblíbený jogurt či vaše ranní smoothie vylepšíte ovocem sušeným, počítejte s tím, že balení o obsahu 50 gramů může obsahovat až 24 g cukru. Pokud se vám to vejde do denního příjmu, tak prosím. Jinak už vás nezachrání ani lehká večeře. Tedy pokud si v dobré víře objednáte například salát Coleslaw.

Tahle zeleninová miska sice působí zdravě, ale uvnitř majonézy jsou schovány 4 gramy cukru na 50 gramový kopeček, což znamená dvě lžičky cukru navíc. Jste s tím kompatibilní?

Chcete také zhubnout? Sledujte naše testerky ve speciálu Hurá do plavek!

Energetické nápoje zvyšují riziko smrtelného selhání srdce

Vepřová svíčková na francouzském chlebu

Vepřová svíčková na francouzském chlebu

12 hlasů
40min 1019 kJ 75 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Bramborový krém s cibulí

13 hlasů
50min 252kJ 80 Kč

bramborová polévka s cibulí a sýrem

Filety z kapra na grilu

15 hlasů
40min 581kJ 110 Kč

Kapr s tymiánem a petrželkou.

Poradny

Musí mi po RD držet v práci stejné místo?

Dobrý den, Marcelo,k odpovědím na Vaše otázky: 1. Zamětnavatel Vám po návratu z rodičovské dovole... Více

Mohu začít podnikat během mateřské dovolené?

Dobrý den,pokud chcete s podnikáním teprve začít, můžete klidně začít podnikat už během mateřské ... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Berany čeká takový poklidný letní týden. Ne že by na vás hvězdy nechystaly nějaký ten stres (především se to týká práce – občas rádi necháváte věci na poslední chvíli, ovšem tím ubližujete nejen sami sobě, al...

Více