Chutě na sladká a tučná jídla. Naučte se jim nepodléhat

Snažíte se stravovat zdravě, ale nakonec vaše plány vždycky ztroskotají na to, že spořádáte celou bonboniéru nebo XXL balení chipsů, kterým prostě nedokážete odolat? Pak je načase, abyste se naučili s takovými nepřekonatelnými chutěmi účinně bojovat.

Jak nepodlehnout lákání v podobě sladkostí nebo tučných a nezdravých pochoutek?

Zákazy jsou k ničemu

I lidé, kteří žijí podle všech možných zásad zdravého životního stylu a mají postavu jako ze žurnálu, vám potvrdí, že čas od času hřeší a nějakou tu nezdravou dobrotu si dopřejí. Jen jde samozřejmě o to, jak často tak činí a kolik toho spořádají. Nicméně faktem je, že pokud si párkrát týdně dopřejete kostičku kvalitní čokolády nebo si v sobotu k oblíbenému filmu vezmete mističku brambůrků, nestane se nic hrozného a vy nebudete po nezdravých potravinách toužit sedm dní v týdnu.

Vše se dá nahradit

Zkuste si najít k nezdravým nebo vysoce kalorickým pochoutkám zdravější a dietnější alternativy. Možná nebudete úspěšní hned na první pokus (aneb vyměnit chipsy za mrkev nedokáže každý), ale nevzdávejte se. Často také stačí změnit způsob přípravy pokrmů (místo smažení pečte apod.) – chuť zůstane zachována, ale vaše tělo nebude tolik trpět.

Odvádění myšlenek

Jestli máte pocit, že nemyslíte prakticky na nic jiného než na jídlo (a ještě k tomu to nezdravé), pak je potřeba nasměrovat vaše myšlenky někam jinam. Ptáte se jak? Tak na tuhle otázku se snažili najít odpověď i vědci. A v odborném časopise Addictive Behaviors přišli se zajímavým doporučením. Zjistili totiž, že vám může pomoci hraní Tetrisu. Prý stačí už jen tři minuty, aby se touha po jídle zmírnila. To stojí za vyzkoušení. Pokud ale nejste zrovna fanoušky téhle hry, nemusíte zoufat. Pomáhá také zavolat někomu z přátel (ale nebavte se o jídle).

Inovativní dezert

Také už během hlavního jídla myslíte na to, co si dáte jako sladkou tečku na konec? Zkuste svůj mozek, který je zvyklý na dezert, a tak ho vyžaduje, i když není jiný důvod, oklamat! Vytvořte nový rituál, jímž pokrm završíte, a připravte si vždy šálek bylinkového čaje (heřmánkový, mátový, meduňkový…) s troškou medu. Chuťové buňky vyšlou mozku zprávu o sladké tečce, vy nespořádáte tolik kalorií a ještě podpoříte zažívání. Na dort si po pár dnech ani nevzpomenete.


Zdarma produkt k testování!

Staň se testerkou!

Reklama


Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

Jste systematický člověk, a tak vám příliš nevyhovuje, pokud se musíte věnovat hned několika věcem najednou. Ne že by vám to dělalo nějaké potíže, ale máte vždy pocit, že když se nemůžete něčemu věnovat naplno, hrozí, že budete dělat chyby. A na to nejste příliš zvyklí. Zkuste se na chvíli odpoutat od své snahy o dokonalost, uvidíte, že se vám u... Více

Vybrat znamení

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Diskuze

9 Příspěvků
Poslední příspěvek včera
99 Příspěvků
Poslední příspěvek včera
56 Příspěvků
Poslední příspěvek 11.4.

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat