Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Esenciální oleje, které vám udrží dobrou náladu až do jara

Miluje přírodu, psy a občas si s nepořádným manželem dopřeje dobré červené víno. Jejím největším snem je vychovat ze svých dvojčat slušné kluky.

Zobrazit další články autorky

14.03.2018 | Zdraví a životní styl

Období mezi koncem zimy a pravým jarem může leckomu připadat pochmurné a depresivní. Taky podléháte splínům a už se nemůžete dočkat silnějších slunečních paprsků? Zkraťte si čekání na teplejší dny s vhodnými esenciálními oleji!

Po zimě může být vaše nálada ovlivněna delšími a chladnějšími dny nebo nedostatkem pohybu. Chybí vám energie, přijde vám, že se všechno tak nějak táhne a na nic nemáte náladu? Tak to je ten nejvyšší čas, abyste si do difuzéru přidali pár kapek kouzelných aromatických olejů. Který vás vyvede z labyrintu negativních pocitů a emocí? Na výběr máte hned z několika variant!

Santalové dřevo

Santalové dřevo vždy patřilo mezi nejoblíbenější esenciální oleje. Je hodně využíváno v rámci duchovních rituálů, často se přidává do kadidelnic a mnozí si bez něho nemohou představit ani jednu modlitbu nebo meditaci. Tento olej je přitom neuvěřitelně silný a uklidňující. S pouhými několika kapkami zředěného oleje santalové dřevo na vašich pulzních bodech můžete začít svůj den o dost klidněji než normálně.

Olej z čajovníku

Olej z čajovníku je nejčastěji používán pro léčbu obličejových vad. Působí na akné, snižuje záněty, zabraňuje infekci a stimuluje imunitní systém. Také podporuje dobrou náladu. Vdechujte jeho výpary buď samostatně, nebo jej smíchejte s aroma citrusových olejů.

Levandulový olej

Levandule je prostě klasika. Má uklidňující účinek na všechny smysly, což znamená, že s několika málo rychlými inhalacemi začnete uvolňovat stres jedna báseň. Levandule má také protizánětlivé vlastnosti a napomáhá hojení kůže. A leckomu připomíná horké léto.

Citronový olej

Citron je známý pro své antibakteriální vlastnosti, nicméně jeho vdechování má nesmírný účinek i na psychiku. Trápí-li vás jarní únava nebo deprese, přidejte pár kapek do odpařovače a udělejte si chvíli pro sebe. Mezi skvělé tipy patří i kombinace esenciálního citronového oleje a kokosového oleje. Tato směs použitá při masáži vám dodá pocit, jako by vaše tělo políbilo samo slunce. Celkem magie! Pro jistotu však nejprve proveďte test snášenlivosti třeba na zápěstí. Pokud se objeví vyrážka, použijte citron jen do aromalampičky.

Saunování zregeneruje tělo i duši

Špenátový salát

Špenátový salát

7 hlasů
20min 573 kJ 65 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Krůtí nudličky s okurkou

11 hlasů
55min 634kJ 190 Kč

Jemné krůtí maso s okurkou a koprem.

Kuřecí s hříbky

12 hlasů
1h a 20min 398kJ 145 Kč

Kuřecí stehna s hříbky a broskvemi.

Poradny

Zaměstnavatel nepřihlásil zaměstnance, jak postupovat?

Dobrý den, Heleno,pokud má Váš manžel se zaměstnavatelem uzavřenou pracovní smlouvu nebo dohodu o... Více

S kým mám řešit nemocenskou po přepisu firmy?

Dobrý den,z Vašeho dotazu bohužel nevyplývá, co se dělo po ukončení Vaší nemocenské (dočasné prac... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Pozvání na schůzku vám udělá opravdu velkou radost. Přesto se na malou chvilku neubráníte panice a strachu. Byla by však obrovská škoda, abyste zahodili svoji šanci kvůli nedostatku sebevědomí. Hoďte obavy za hlavu a zkuste si rande jednoduše užívat.

Více