Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Esenciální oleje, které vám udrží dobrou náladu až do jara

Miluje přírodu, psy a občas si s nepořádným manželem dopřeje dobré červené víno. Jejím největším snem je vychovat ze svých dvojčat slušné kluky.

Zobrazit další články autorky

14.03.2018 | Zdraví a životní styl

Období mezi koncem zimy a pravým jarem může leckomu připadat pochmurné a depresivní. Taky podléháte splínům a už se nemůžete dočkat silnějších slunečních paprsků? Zkraťte si čekání na teplejší dny s vhodnými esenciálními oleji!

Po zimě může být vaše nálada ovlivněna delšími a chladnějšími dny nebo nedostatkem pohybu. Chybí vám energie, přijde vám, že se všechno tak nějak táhne a na nic nemáte náladu? Tak to je ten nejvyšší čas, abyste si do difuzéru přidali pár kapek kouzelných aromatických olejů. Který vás vyvede z labyrintu negativních pocitů a emocí? Na výběr máte hned z několika variant!

Santalové dřevo

Santalové dřevo vždy patřilo mezi nejoblíbenější esenciální oleje. Je hodně využíváno v rámci duchovních rituálů, často se přidává do kadidelnic a mnozí si bez něho nemohou představit ani jednu modlitbu nebo meditaci. Tento olej je přitom neuvěřitelně silný a uklidňující. S pouhými několika kapkami zředěného oleje santalové dřevo na vašich pulzních bodech můžete začít svůj den o dost klidněji než normálně.

Olej z čajovníku

Olej z čajovníku je nejčastěji používán pro léčbu obličejových vad. Působí na akné, snižuje záněty, zabraňuje infekci a stimuluje imunitní systém. Také podporuje dobrou náladu. Vdechujte jeho výpary buď samostatně, nebo jej smíchejte s aroma citrusových olejů.

Levandulový olej

Levandule je prostě klasika. Má uklidňující účinek na všechny smysly, což znamená, že s několika málo rychlými inhalacemi začnete uvolňovat stres jedna báseň. Levandule má také protizánětlivé vlastnosti a napomáhá hojení kůže. A leckomu připomíná horké léto.

Citronový olej

Citron je známý pro své antibakteriální vlastnosti, nicméně jeho vdechování má nesmírný účinek i na psychiku. Trápí-li vás jarní únava nebo deprese, přidejte pár kapek do odpařovače a udělejte si chvíli pro sebe. Mezi skvělé tipy patří i kombinace esenciálního citronového oleje a kokosového oleje. Tato směs použitá při masáži vám dodá pocit, jako by vaše tělo políbilo samo slunce. Celkem magie! Pro jistotu však nejprve proveďte test snášenlivosti třeba na zápěstí. Pokud se objeví vyrážka, použijte citron jen do aromalampičky.

Patnáctiminutové protažení uleví bolavým zádům

Rybí filé pečené v alobalu

Rybí filé pečené v alobalu

8 hlasů
50min 530 kJ 125 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Těstoviny s červenou řepou

13 hlasů
1h a 35min 1136kJ 75 Kč

Těstoviny s pečenou řepou a sýrem.

Jemná kuřecí prsa s libečkem

16 hlasů
35min 447kJ 205 Kč

Kuřecí plátky provoněné libečkem.

Poradny

Splácím hypotéku, odešel ode mě partner, dostanu dávky?

Dobrý den,jste-li vlastníkem či nájemcem bytu (domu) a 30% Vašich příjmů nestačí k pokrytí náklad... Více

Mohu požádat o výjimku kvůli výplatě dávek v poukázkách

Dobrý den,pokud během posledního roku pobíráte příspěvěk na živobytí déle než 6 měsíců, úřad prác... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Zrozence tohoto znamení čeká týden plný modrého nebe bez mráčků (tedy obrazně řečeno). Využijte toho, odhoďte nedůležité starosti a žijte naplno! Pokud do svých plánů navíc zahrnete milovaného člověka, vyhnete se potenciálním problémům, které...

Více