Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Když léčí zvířata. Pomoci můžou psi, včely i červi

Ano, to jsme MY ŽENY v redakci Bety.cz. Jsme jedinečné, tak jako každá z vás! Jsme jako puzzle, kde je na první pohled každý kousek jiný, ale když je dáte dohromady, perfektně to sedí!

Zobrazit další články autorky

14.04.2018 | Zdraví a životní styl

Léčbu pomocí zvířat využívají lidé odpradávna. Pokud jste někdy strávili čas se psem, kočkou, koněm nebo jiným přátelským zvířetem, pravděpodobně máte alespoň představu, jak pozitivní může být interakce mezi člověkem a zvířetem. Léčit nás ale nemusí pouze ti čtyřnozí.

Pomoc štěkajících mazlíčků: Canisterapie

Je metoda podpůrné terapie, která využívá pejsky pro rehabilitaci tělesně či mentálně postižených, lidí trpících psychickými poruchami, depresí nebo pro ty, kteří se jednoduše cítí opuštěně. A těší se skvělým výsledkům. Tato forma terapie je ve světě již hojně rozšířená. Samotná přítomnost zvířete má velmi pozitivní účinky, kromě toho terapie dokáže například aktivovat paměť, komunikaci, schopnost učení a také je vynikajícím pomocníkem při rozvoji motoriky, ať už jemné nebo hrubé. Často canisterapie pomáhá autistům, kdy se prostřednictvím pejsků učí pacienti navazovat lepší kontakt s okolím.

Koňská síla v praxi: Hipoterapie

Použití koní v oblasti rehabilitace, je již dnes také velmi známé. V tomto případě jde spíše o pomoc lidem s fyzickými poruchami, ať už vrozenými či vlivem úrazů apod.  Podstatou léčby je jízda na koňském hřbetě a vnímání pohybu vznikajícím při jeho chůzi. Pacientovi tak pomáhá naučit se lépe ovládat svoji rovnováhu a postupně je možné docílit velkých pokroků při návratu koordinace a hybnosti tam, kde byla omezena. Jízda na koni učí nejen rovnováze, ale také soustředění, citlivému přístupu a toleranci.

Když pomáhá kočka: Felinoterapie

Využívá kontaktu s kočkami a svými účinky se podobá canisterapii. Cílem terapie je především odbourání stresu, navázání citových vazeb a pozitivně působí na psychický i fyzický stav pacienta. Kočky mívají zvláštní povahu, kdy na rozdíl od psů samy dají najevo, kdy už mají kontaktu s člověkem dost. Učí tím pacienty toleranci a ohleduplnosti. Tuto metodu je možné uplatnit například u dětí s poruchou chování.

Neobvyklí léčitelé: Larvoterapie

Už z názvu plyne, že v tomto případě se jedná o léčbu pomocí červů. Tyto larvy, vypěstované speciálně pro léčbu špatně hojících se ran používají už i některé tuzemské nemocnice. Larvy se aplikují například na proleženiny či bércové vředy a zbavují pacienta odumřelé kůže. Pojídáním špatné tkáně urychlují proces hojení. Tato metoda má skvělé výsledky a praktikuje se již odpradávna.

Včelí uzdravování: Apiterapie

U apiterapie jde o léčbu včelím jedem, který je výborným lékem pro pacienty trpící artritidou či revmatem a také výrazně snižuje hladinu cholesterolu. Jed se do těla aplikuje přímo včelím bodnutím. Tato terapie není však pro každého. U lidí s alergií na včelí jed je tolerance nulová.

Z historie až do 21. století: Hirudoterapie

Tohle není žádná novinka. Léčba pomocí pijavic má kořeny hluboko v dobách středověku a dodnes jsou stejně dobrými pomocníky. Pijavice sají krev a kromě toho vypouští sliny, které mají antibakteriální a protizánětlivé účinky. Dokážou nám pomoci při problémech s křečovými žilami, hemoroidy, vysokým tlakem či záněty.

Rybičky v akci: Garra Rufa

Tato terapie není přímo léčebná, zato je velmi příjemná. Spočívá v ponoření nohou do akvária plného miniaturních rybiček, které si rády pochutnávají na odumřelé kůži. Jemným oždibováním vám zajistí příjemnou pedikúru a neobvyklý zážitek. Na tyto rybičky lze narazit v thajských masážních salonech.

Když moderní technika škodí. Způsoby, jak ochránit své zd...

Telecí kostky na černém pivě

Telecí kostky na černém pivě

7 hlasů
1h a 5min 475 kJ 170 Kč

Nejčtenější články

TÝMOVÉ TESTOVÁNÍ: Lahodná Dr. Oetker Rýžová kaše chia bez lepku

TÝMOVÉ TESTOVÁNÍ: Lahodná Dr. Oetker Rýžová kaš...

TESTOVÁNÍ: URGO Hojení puchýřů – Diskrétní, hydrokoloidní náplast

TESTOVÁNÍ: URGO Hojení puchýřů – Diskrétní, hyd...

TESTOVÁNÍ: Windomatic Power Complete Set od Viledy

TESTOVÁNÍ: Windomatic Power Complete Set od Viledy

TESTOVÁNÍ: Řasenka Catchy Eyes Mascara Waterproof

TESTOVÁNÍ: Řasenka Catchy Eyes Mascara Waterproof

TESTOVÁNÍ: Krmivo pro malé psy Brit Care Mini

TESTOVÁNÍ: Krmivo pro malé psy Brit Care Mini

Suchá a ztvrdlá pokožka? Péče o nohy se vyplatí

Suchá a ztvrdlá pokožka? Péče o nohy se vyplatí

Tip na večeři

Žampiónový nákyp s kroupami

7 hlasů
50min 738kJ 145 Kč

Netradiční recept na houbový nákyp.

Chřestový salát

14 hlasů
20min 689kJ 120 Kč

Tahle kombinace chutná skoro každému, salát je velmi jedn...

Poradny

Budu mít po změně zaměstnání nárok na PPM?

Dobrý den, § 15, odst. 2 zákona o nemocenském pojištění říká, že: PPM náleží též, jestliže po zán... Více

Jak vyřídit dávky hmotné nouze na ÚP v jiném městě?

Dobrý den, pokud nebudete nějakou dobu v místě Vašeho trvalého bydliště, můžete požádat - nejlép... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Tento týden vás čeká příjemná novinka! Bude to váš protějšek, kdo vás překvapí milou zprávou. Neskrývejte nadšení a dejte svému partnerovi najevo, jak moc vás potěšil. Uvidíte, že náladu tak zvednete nejenom sobě. ...

Více