Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Esenciální oleje, které na podzim opravdu oceníte

Miluje přírodu, psy a občas si s nepořádným manželem dopřeje dobré červené víno. Jejím největším snem je vychovat ze svých dvojčat slušné kluky.

Zobrazit další články autorky

24.09.2018 | Zdraví a životní styl

Sezona vonných olejíčků je opět tady, což je jen dobře. Které byste měli mít ve svém arzenálu? Určitě nakupte zásoby smrku, limetky, cypřiše nebo máty. Hodit se vám bude také kmín či meduňka!

Také jste naprosto propadli kouzlu aromaterapie? Tak pochopitelně, vždyť je to plnohodnotný způsob péče o zdraví a duševní pohodu. Trocha té správné vůně dokáže navodit lepší náladu, zahnat bolesti hlavy, uvolnit ucpaný nos nebo dodat okamžitou dávku energie. A kdy jindy takové výhody nasávat všemi smysly, než právě na podzim? Tyhle esenciální oleje jsou v sychravém počasí naprostou nutností!

Smrk jako vážná konkurence kofeinu

Jakmile je po létě a člověk už „hnací sílu“ nečerpá ze slunečních paprsků, často ho dostihuje únava – to na vlastní kůži bohužel známe všichni. Zkracující se dny i změna času z letního na zimní celou situaci ještě zhoršují, protože pořádně naruší spánkové návyky. Většinou v tomto období hledáte spásu v kávě, která vás sice „nakopne“, ale jen na krátkou chvíli? Vzpružte se smrkovým olejem, jehož účinky přetrvávají podstatně déle. A stačí do aromalampy přidat sotva pár kapek!

Limetka pomůže v případě rýmy

Co dalšího vás ke konci roku může potkat? Pro odpověď není třeba chodit daleko, neboť útočící bacily a výskyt nemocných na každém kroku mluví asi za vše. Není tedy nijak překvapující, že posmrkává kdekdo, přičemž si ustavičně stěžuje na ucpané dutiny. Pokud nejste fanouškem kapek do nosu, parní inhalace s trochou esenciální limetky vás může dostat z infekce horních cest dýchacích. Tak si tuto informaci zapamatujte…

Cypřiš pro odplavení splínů a chmur

Máte špatnou náladu i nervy nadranc? Tíží-li vás navíc úzkost, nechte se unášet na vlně cypřišové vůně. Ta totiž prokazatelně uvolňuje mysl i tělo, navozuje dobrou náladu a snižuje hladiny stresových hormonů. Jestli toto aroma není zrovna podle vašeho gusta, nezklame vás ani kmín, pačuli nebo meduňka.

Máta zatočí s bolestí hlavy i migrénou

Nenáviděnou migrénou trpí spousta žen i mužů – a nejen na podzim. Víte o tom svoje, protože vás tato nepříjemnost mnohdy úplně vyřadí z provozu? Pak byste měli vědět, že užití chemických prášků není jedinou možností, jak se bolístky zbavit. Zředění „instantní máty“ s dalším nosným olejem může být efektivním řešením problému. Vzniklou směs si poté aplikujte na čelo i zadní část krku, rázem bude po starosti!

Individua komárům zapovězená

Filé z lososa na žampiónech

Filé z lososa na žampiónech

15 hlasů
40min 492 kJ 190 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Krémová kedlubnová polévka

13 hlasů
45min 252kJ 75 Kč

Jednoduchá polévka z kedlubny.

Zapečené houbové rizoto

12 hlasů
1h a 20min 805kJ 105 Kč

Rizoto ze sušených a čerstvých hub.

Poradny

Mohu kombinovat dobu zaměstnání s péčí o dítě?

Dobrý den, Ivo,ano, pokud jste celou potřebnou dobu pojištění (12 měsíců) nezískala zaměstnáním, ... Více

Podal jsem pozdě žádost o ošetřovné, co mám dělat?

Dobrý den,podle výzvy zveřejěné na webových stránkách MPO bylo možné žádosti o ošetřovné za měsíc... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Vše, co tento týden učiníte, uděláte ve prospěch svých blízkých. Zapomenete na vlastní sobecké zájmy a budete se snažit, aby se lidé, kteří jsou pro vás důležití, měli co nejlépe. A podaří se vám to. Buďte si jistí, že se...

Více