Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Vzpamatujte se z konce léta a začátku podzimu. Je to snazší, než si myslíte

Ano, to jsme MY ŽENY v redakci Bety.cz. Jsme jedinečné, tak jako každá z vás! Jsme jako puzzle, kde je na první pohled každý kousek jiný, ale když je dáte dohromady, perfektně to sedí!

Zobrazit další články autorky

14.09.2018 | Zdraví a životní styl

Náročný návrat z dovolených do práce, případně do školy, který je spojen s návalem povinností a z toho plynoucím stresem, právě nastal. Navíc kvůli sychravému počasí a mizejícímu slunci je opravdu těžké si zachovat pozitivní náladu. Máme pro vás pár tipů, jak příchod podzimu zvládnout.

Po zasloužené dovolené, odpočinku a letním počasí je příchod podzimu a návrat zpět do kanceláří a školních lavic nevítaným kontrastem. Spousta práce a povinností, které na nás opět čekají, mají často za následek stres, úzkosti a únavu. Navíc, když nám není nejlépe, je často ještě těžší sebrat síly a postavit se v klidu zpět na nohy. Začít však můžeme od maličkostí, které nám zlepší náladu, ocení je jak naše tělo, tak naše mysl, a my se budeme cítit lépe.

Nepodceňujte spánek

Spánek je součástí každého našeho dne a jeho kvalita a délka má vliv na všechny naše činnosti. Nedostatek spánku se obvykle projevuje únavou, nervozitou, nevrlostí. Odpočiňte si a nechte si na spánek dostatek času. Čím dříve před půlnocí půjdete spát, tím bude kvalitnější.

Vitaminový doping

Naše tělo potřebuje zejména v tomto náročném přechodu na horší počasí dostatek vitaminů a minerálů. Přísun vitaminů a živin je velmi důležitý také pro duševní rovnováhu. Zahrňte do svého jídelníčku více ovoce, zeleniny a ořechů. Zejména vitaminy C a D skvěle působí proti úzkostem. Také aminokyselina L-tryptofan je zázrakem proti depresím. Krom toho, že pomáhá při usínání, odbourá agresi a podráždění. Je totiž zodpovědná za tvorbu melaninu, který se dále mění na serotonin, jehož hladina má vliv na naši náladu. L-tryptofan najdete v některých potravinách, případně jsou na trhu k dispozici různé přírodní doplňky stravy.

Co pít

Dostatek vody je důležitý po celý rok. Vypijte denně 2 litry vody, budete se cítit lépe. Vyhněte se však slazeným limonádám, kávě a hlavně alkoholu. Alkohol vaši situaci dlouhodobě nezlepší a jen vám bude navozovat negativní nálady.

Hýbejte se

Pokud už dlouho plánujete začít cvičit, teď je ten nejvyšší čas. S pohybem se ve vašem těle vyplavují endorfiny a zlepšuje se vám nálada. Sportovní vyžití samozřejmě docení i vaše tělo. Nezapomínejte na pravidelné procházky, případně se můžete projet na kole nebo si najít vlastní oblíbenou aktivitu. Denní světlo vám také udělá dobře.

Odpočinek se také počítá

Období dovolených sice skončilo, ale o víkendu stále můžete vyrazit na výlet se známými či na nedělní procházku po městě. Nezapomínejte na sebe, zajděte si do sauny, na masáž, nebo třeba jen do kina či divadla. Často stačí přijít na jiné myšlenky a výsledky se projeví i na výkonnosti v práci.

Na dietě bez sacharidů zhubnete. Ale výrazně si také zkrá...

Hovězí hrudi na pivu

Hovězí hrudi na pivu

10 hlasů
4h a 0min 365 kJ 240 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Kuřecí prsa s mandlemi

20 hlasů
40min 563kJ 140 Kč

Kuřecí plátky s mandlemi a šafránem.

Podzimní ovocný salát

17 hlasů
20min 706kJ 55 Kč

Salát z nektarinek a švestek.

Poradny

existuje prevence hemoroidů?

Dobrý den, děkuji za Váš dotaz. Máte pravdu, že změny na žilním systému mají svoje genetické rizi... Více

Pobírám RP a pracuji na HPP, mám nárok na ošetřovné?

Dobrý den,kdybyste pouze pobírala RP bez toho, abyste pracovala pro Vašeho původního zaměstnavate... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Dáte průchod zamilovanosti a ukážete partnerovi, že vám na něm opravdu záleží. A věřte, že protějšek váš postoj stoprocentně opětuje. Možná to nedá najevo tak vroucně, jak byste si představovali, nicméně se ujistíte o tom, že vztah má budoucnost.

Více