Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Vzpamatujte se z konce léta a začátku podzimu. Je to snazší, než si myslíte

Ano, to jsme MY ŽENY v redakci Bety.cz. Jsme jedinečné, tak jako každá z vás! Jsme jako puzzle, kde je na první pohled každý kousek jiný, ale když je dáte dohromady, perfektně to sedí!

Zobrazit další články autorky

14.09.2018 | Zdraví a životní styl

Náročný návrat z dovolených do práce, případně do školy, který je spojen s návalem povinností a z toho plynoucím stresem, právě nastal. Navíc kvůli sychravému počasí a mizejícímu slunci je opravdu těžké si zachovat pozitivní náladu. Máme pro vás pár tipů, jak příchod podzimu zvládnout.

Po zasloužené dovolené, odpočinku a letním počasí je příchod podzimu a návrat zpět do kanceláří a školních lavic nevítaným kontrastem. Spousta práce a povinností, které na nás opět čekají, mají často za následek stres, úzkosti a únavu. Navíc, když nám není nejlépe, je často ještě těžší sebrat síly a postavit se v klidu zpět na nohy. Začít však můžeme od maličkostí, které nám zlepší náladu, ocení je jak naše tělo, tak naše mysl, a my se budeme cítit lépe.

Nepodceňujte spánek

Spánek je součástí každého našeho dne a jeho kvalita a délka má vliv na všechny naše činnosti. Nedostatek spánku se obvykle projevuje únavou, nervozitou, nevrlostí. Odpočiňte si a nechte si na spánek dostatek času. Čím dříve před půlnocí půjdete spát, tím bude kvalitnější.

Vitaminový doping

Naše tělo potřebuje zejména v tomto náročném přechodu na horší počasí dostatek vitaminů a minerálů. Přísun vitaminů a živin je velmi důležitý také pro duševní rovnováhu. Zahrňte do svého jídelníčku více ovoce, zeleniny a ořechů. Zejména vitaminy C a D skvěle působí proti úzkostem. Také aminokyselina L-tryptofan je zázrakem proti depresím. Krom toho, že pomáhá při usínání, odbourá agresi a podráždění. Je totiž zodpovědná za tvorbu melaninu, který se dále mění na serotonin, jehož hladina má vliv na naši náladu. L-tryptofan najdete v některých potravinách, případně jsou na trhu k dispozici různé přírodní doplňky stravy.

Co pít

Dostatek vody je důležitý po celý rok. Vypijte denně 2 litry vody, budete se cítit lépe. Vyhněte se však slazeným limonádám, kávě a hlavně alkoholu. Alkohol vaši situaci dlouhodobě nezlepší a jen vám bude navozovat negativní nálady.

Hýbejte se

Pokud už dlouho plánujete začít cvičit, teď je ten nejvyšší čas. S pohybem se ve vašem těle vyplavují endorfiny a zlepšuje se vám nálada. Sportovní vyžití samozřejmě docení i vaše tělo. Nezapomínejte na pravidelné procházky, případně se můžete projet na kole nebo si najít vlastní oblíbenou aktivitu. Denní světlo vám také udělá dobře.

Odpočinek se také počítá

Období dovolených sice skončilo, ale o víkendu stále můžete vyrazit na výlet se známými či na nedělní procházku po městě. Nezapomínejte na sebe, zajděte si do sauny, na masáž, nebo třeba jen do kina či divadla. Často stačí přijít na jiné myšlenky a výsledky se projeví i na výkonnosti v práci.

Drastické diety způsobují nespavost, protože mozek hladoví

Losos s mangem

Losos s mangem

10 hlasů
55min 800 kJ 180 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Salát s čekankou

12 hlasů
15min 890kJ 58 Kč

Z čekanky si můžeme připravit jednoduchý hořkosladký s...

Pikantní kuřecí stehna

4 hlasy
1h a 20min 532kJ 140 Kč

Pikantní kuřecí stehna podle indické kuchyně, se zázvorem...

Poradny

Z čeho se mi vypočítá nemocenská po RD?

Dobrý den,pokud jste na nemocenskou nastoupila až po ukončení rodičovské dovolené, měla byste mít... Více

Kdy mám dát výpověď v práci?

Dobrý den, Jano,ve Vašem původním dotazu jsem se přehlédla v datu, myslela jsem si, že Vašemu dít... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Vaše odvaha a nadšení budou až zarážející! Okolí vás bude hluboce obdivovat, ovšem zamyslete se, zda není na místě trochu přibrzdit. Vaše odhodlání vás může dovézt sice daleko, ale ne všechno lze urvat silou. Občas je nutn&eacut...

Více