Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Kadidlo může léčit artritidu. Kostmi a klouby to ale nekončí

Se zarděním přiznává, že ulítá na "Růžovce" a Ulici. Nesnáší přetvářku a faleš. Potají ujídá redakční bonbóny.

Zobrazit další články autorky

4. 12. 2018 | Zdraví a životní styl

Jedna z nejdéle užívaných pryskyřic v dějinách lidstva začala zajímat vědce zabývající se léčbou artritidy. Biblí opěvovaná pryskyřice kadidlovníku pravého totiž obsahuje látky, které potlačují zánět v postiženém kloubu. Podle vědců z Alabamy látky obsažené v kadidle účinně blokují bílkoviny působící bolest.

Izolací látek obsažených v pryskyřici kadidlovníku pravého by mohl vzniknout nový lék na artritidu a zánětlivá onemocnění kloubů a šlach.

„Identifikovali jsme některé důležité molekulární terče související s rozvojem zánětů u lidí, které výtažky z kadidla dokážou blokovat. Není jasné, proč stromy tvoří tyto látky, zřejmě se chtějí samy chránit před hmyzími či houbovými parazity… Problém při využitelnosti těchto látek tkví v tom, že jsou rozpustné v tucích, nikoli ve vodě, takže je těžko dostaneme do krve,“ uvedl profesor Will Setzer z University of Alabama.

Jednou možností je smíchat kadidlo s emulgátorem, který usnadní vstřebávání do vodního prostředí – krve – nebo lokální aplikace v podobě mastí.

Kostmi a klouby to nekončí

Kadidlo, někdy označované jako olibanum, je také běžný typ esenciálního oleje používaného v aromaterapii, který může nabídnout řadu přínosů pro zdraví. A že jich není málo! Při inhalování bylo prokázáno, že kadidlo vykazuje snížení srdeční frekvence a vysoký krevní tlak. Působí proti úzkosti, ale na rozdíl od léků na předpis nemá negativní vedlejší účinky a nezpůsobuje ospalost.

Esenciální olej kadidlo pomůže snížit příznaky spojené s menstruací a menopauzou tím, že vyrovnává hladiny hormonů, ačkoli výzkum na toto téma je omezen. Kadidlo se používá k úlevě od bolestí, křečí, zácpy, úzkosti, nevolnosti a únavy. Může také pomoci při regulaci produkce estrogenu. Zároveň podporuje trávení, ulevuje od stresu a napomáhá dobrému spánku. Tak co, máte ho doma?

Studie ukázaly, že kadidlo má schopnosti posílit imunitu, které mohou pomoci při ničení nebezpečných bakterií či virů. Výzkumníci z univerzity Mansoura v Egyptě provedli laboratorní studii a zjistili, že kadidlo vykazuje silnou imunostimulační aktivitu a může být použito k prevenci tvorby zárodků na kůži či v ústech. Antiseptické vlastnosti tohoto oleje zabraňují vzniku zánětu dásní, špatného dechu, zánětu dutin, zubů, vředů a jiných infekcí.

Pití kávy ovlivňuje velikost ňader. V ohrožení jsou i ta ...

Banánové těstoviny

Banánové těstoviny

10 hlasů
30min 628 kJ 85 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Zapečený květák s pórkem

12 hlasů
1h a 10min 352kJ 70 Kč

Zapečený květák jako příloha nebo samostatné jídlo.

Kuřecí paličky s medem a česnekem

8 hlasů
13h a 10min 561kJ 220 Kč

Voňavé, vynikající pečené kuřecí paličky.

Poradny

Mám nárok na nemocenskou po vyčerpání ošetřovného?

Dobrý den,to, že jste se ihned po ošetřování dítěte ocitla v dočasné pracovní neschopnosti, by ne... Více

Dostanu nemocenskou, když jsem po RD nepracovala?

Dobrý den,dle mého názoru byste na nemocenskou mít nárok měla, stejěn jako v případě, kdy byste n... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Obrníte se proti neúspěchu a budete raději počítat s tím nejhorším. V koutku duše ale pořád doufáte, že by vaše sny a touhy mohly vyjít. Pokud tomu budete věřit i nadále a přistupovat ke svým snahám pozitivně a s nadhledem, žádná skeps...

Více