Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Fruktóza v limonádách škodí, ta v ovoci a medu nikoli

Se zarděním přiznává, že ulítá na "Růžovce" a Ulici. Nesnáší přetvářku a faleš. Potají ujídá redakční bonbóny.

Zobrazit další články autorky

07.12.2018 | Zdraví a životní styl

Kvůli epidemii diabetu typu 2 se vědci dlouhodobě zabývají účinky konzumace fruktózy na rozvoj tohoto onemocnění. Původně se domnívali, že jakýkoli zdroj fruktózy vadí, ať už jde o perlivé slazené limonády, džusy, ovoce či med. Ale podle vědců z Kanady je mezi těmito potravinami rozdíl s ohledem na riziko rozvoje diabetu typu 2. Jen perlivé slazené limonády a koncentráty ovocných džusů zvyšují hladinu krevní glukózy a riziko rozvoje diabetu.

Fruktóza přijímaná s ovocem či s medem přidaným třeba do ovesné kaše nepůsobí na hladinu krevní glukózy stejně zhoubně jako fruktóza ve sklenici limonády či ovocného džusu. V druhém případě dochází k prudkému nárůstu hladiny glukózy v krvi a zhoršené reakci tkání na inzulín. Vyplývá to z analýzy 155 různých studií zabývajících se vztahem mezi konzumací fruktózy a rizikem rozvoje diabetu typu 2.

Je to zřejmě proto, že krom fruktózy v ovoci konzumujeme velké množství vlákniny, která zpomaluje vstřebávání cukrů do krve. Naopak v nápoji vláknina chybí a vstřebávání cukru podporují další látky obsažené v roztoku.

„Tyto objevy by mohly pomoci upravit doporučení pro konzumaci potravin bohatých na fruktózu a lepší prevenci diabetu,“ tvrdí doktor John Sievenpiper z University of Toronto.

Pokud lidé nepřehánějí konzumaci ovoce a medu, nemusejí se těchto zdrojů fruktózy obávat. Naopak podle něj by bylo nejlepší, kdyby se zcela vyhýbali pití limonád a džusů a jejich konzumaci omezili na výjimečné příležitosti.

Klíč k hubnutí?

Fruktóza je ostatně jedním z největších morů jídelníčku západních lidí. Potravinářský průmysl ji totiž cpe do téměř všech výrobků, aby zlepšil chuťové vlastnosti svých výrobků a učinil konzumenty na nich závislými. Jenže právě fruktóza je cukrem, který zpomaluje metabolismus a tělo ho rovnou ukládá do tuků.

Pokud chce člověk začít hubnout, musí se zbavit všech těchto potravin. Už po osmi dnech se jeho metabolismus zrychlí a on začne hubnout. A po více než týdnu na dietě bez fruktózy se také výrazně zlepší hladina cholesterolu v krvi, sníží krevní tlak a zlepší hladina tuků v játrech.

„Odstraněním fruktózy z jídelníčku lze účinně předejít obezitě, vyléčit ztučnění jater a zlepšit diabetes 2. typu i bez léků,“ tvrdí profesor Jean-Marc Schwarz z Touro University v Kalifornii.

Jak si o Vánocích nepokazit dietu ani zažívání

Rýže s cizrnou a růžičkovou kapustou

Rýže s cizrnou a růžičkovou kapustou

11 hlasů
35min 1083 kJ 99 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Kapustová polévka se slaninou

8 hlasů
45min 343kJ 85 Kč

Jednoduchá a vydatná polévka.

Platýs na másle

4 hlasy
30min 1039kJ 240 Kč

Pokrm připravíte během 30 minut.

Poradny

Můžu mít kvůli OČR krácenou dovolenou?

Pěkný den i Vám, Jano,ošetřování člena rodiny je podle § 191 zákoníku práce důležitou osobní přek... Více

Kdy skončit v práci, abych měla nárok na PPM?

Dobrý den,pokud to umožňuje Váš zdravotní stav, mohla byste místo ukončení pracovního poměru nast... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Právě začínající předvánoční týden konečně trochu uberete z tempa (a týká se to především vašeho pracovního nasazení), s nímž jste se vrhli do několika posledních dnů. A věřte, že bylo na čase – sami jste již nějakou dobu tu&scar...

Více