Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Deprimuje vás alergie? Zmírněte její symptomy těmito potravinami

Miluje přírodu, psy a občas si s nepořádným manželem dopřeje dobré červené víno. Jejím největším snem je vychovat ze svých dvojčat slušné kluky.

Zobrazit další články autorky

15.05.2019 | Zdraví a životní styl

Nestíháte kupovat papírové kapesníky a nosní spreje, protože vás alergická rýma doslova válcuje? Doporučujeme dát si dnes nějakou žampionovou specialitu, jejíž součástí bude i cibule. Oba tyto zachránci vám uleví!

Ano, květen je svým okouzlujícím způsobem báječný měsíc, neboť jsme svědky pozoruhodných přírodních jevů. Pohled na vzkvétající stromy, rostliny a keříky si ale příliš neužívají alergici, kterých je mezi tuzemáky celá třetina. I vás dohání k šílenství ucpaný nos, uslzené oči, vyrážky a časté bolesti hlavy? Pak to chce okamžitou první pomoc! Nemusíte ji však hledat v lékárně, protože záchranu slibují i tyto potraviny. Které platí za spolehlivou „medicínu“?

Jablko. To vás ve štychu nenechá

Na úsloví, že kdo jí jedno jablko denně, ten nepotřebuje doktora, vážně něco bude. Konzumace šťavnatých plodů předchází vzniku zubních kazů, zatímco poskytuje prevenci před Parkinsonovou chorobou i rakovinou. Také snižuje riziko diabetu a bojuje proti depresím, přičemž pomáhá čistit tepny a zbavuje je nahromaděných škodlivých látek, včetně cholesterolu. Kromě jmenovaných výhod ovšem z jablek načerpáte také kvercetin, což je velice silný antioxidant tlumící symptomy patálie, která vás tolik trápí.

I cibule přijde vhod

Hlásíte-li se do kategorie nešťastníků, jež naprosto vykolejí nejen pyly, ale i srst čtyřnohých mazlíčků či prašné prostředí, měli byste navýšit spotřebu cibule. Ochucovadlo, které dobře znali již staří Egypťané, obsahuje unikátní antibakteriální látku zvanou alicin. Té závěry mnoha studií přisuzují schopnost zmírnění alergických příznaků, ovšem tenhle vychvalovaný spasitel prý bojuje i proti infekcím a ochrání vás před záněty.

Žampiony jsou trefou do černého

Už se nemůžete dočkat houbařské sezony, proto si čas od času dopřejete žampiony, které jsou na pultech obchodů k dispozici celoročně? Děláte jen dobře. Málokdo tuší, že bílé poklady patří mezi hodně bohaté zdroje selenu, což je minerál, jenž přispívá k ochraně buněk a tkání před toxiny i oxidačním stresem. Nelze jim odepřít ani to, že posilují imunitu a snižují riziko cukrovky, zatímco pomáhají při alergii a astmatu. Na tuto skutečnost jako první upozornil francouzský lékař Paul Daguin, a to už v roce 1944, s čímž se moderní věda jen ztotožňuje.

Posilování je pro snížení tuku na srdci lepší než běh

Hovězí s bambusovými výhonky

Hovězí s bambusovými výhonky

17 hlasů
35min 511 kJ 163 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Mlété grilované jehněčí

12 hlasů
45min 368kJ 135 Kč

Grilované válečky z jehněčího masa.

Plněný bůček

18 hlasů
2h a 5min 1046kJ 140 Kč

Pokud se rozhodnete dělat roládu, máte nespočet možností,...

Poradny

Může manžel ošetřovat dítě, na které pobírám RP?

Dobrý den, Jitko,na starší dítě, na které nepobíráte rodičovský příspěvek, si Váš manžel může vzí... Více

Přiznali mi příspěvek na bydlení 50 Kč, je to správně?

Dobrý den,je pravděpodobné, že přiznaná částka je opravdu částkou za pouhý jeden měsíc a že v pří... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Jste zadaní? Přesto se vám může stát, že se vám budou myšlenky toulat okolo jiné osoby. Přesto vše zůstane jen u platonického snění. Moc dobře si uvědomujete, že partner je pro vás prioritou číslo jedna. Jde jen o to, že jinde se zdá tráva zelenějš&...

Více