Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Deprimuje vás alergie? Zmírněte její symptomy těmito potravinami

Miluje přírodu, psy a občas si s nepořádným manželem dopřeje dobré červené víno. Jejím největším snem je vychovat ze svých dvojčat slušné kluky.

Zobrazit další články autorky

15. 5. 2019 | Zdraví a životní styl

Nestíháte kupovat papírové kapesníky a nosní spreje, protože vás alergická rýma doslova válcuje? Doporučujeme dát si dnes nějakou žampionovou specialitu, jejíž součástí bude i cibule. Oba tyto zachránci vám uleví!

Ano, květen je svým okouzlujícím způsobem báječný měsíc, neboť jsme svědky pozoruhodných přírodních jevů. Pohled na vzkvétající stromy, rostliny a keříky si ale příliš neužívají alergici, kterých je mezi tuzemáky celá třetina. I vás dohání k šílenství ucpaný nos, uslzené oči, vyrážky a časté bolesti hlavy? Pak to chce okamžitou první pomoc! Nemusíte ji však hledat v lékárně, protože záchranu slibují i tyto potraviny. Které platí za spolehlivou „medicínu“?

Jablko. To vás ve štychu nenechá

Na úsloví, že kdo jí jedno jablko denně, ten nepotřebuje doktora, vážně něco bude. Konzumace šťavnatých plodů předchází vzniku zubních kazů, zatímco poskytuje prevenci před Parkinsonovou chorobou i rakovinou. Také snižuje riziko diabetu a bojuje proti depresím, přičemž pomáhá čistit tepny a zbavuje je nahromaděných škodlivých látek, včetně cholesterolu. Kromě jmenovaných výhod ovšem z jablek načerpáte také kvercetin, což je velice silný antioxidant tlumící symptomy patálie, která vás tolik trápí.

I cibule přijde vhod

Hlásíte-li se do kategorie nešťastníků, jež naprosto vykolejí nejen pyly, ale i srst čtyřnohých mazlíčků či prašné prostředí, měli byste navýšit spotřebu cibule. Ochucovadlo, které dobře znali již staří Egypťané, obsahuje unikátní antibakteriální látku zvanou alicin. Té závěry mnoha studií přisuzují schopnost zmírnění alergických příznaků, ovšem tenhle vychvalovaný spasitel prý bojuje i proti infekcím a ochrání vás před záněty.

Žampiony jsou trefou do černého

Už se nemůžete dočkat houbařské sezony, proto si čas od času dopřejete žampiony, které jsou na pultech obchodů k dispozici celoročně? Děláte jen dobře. Málokdo tuší, že bílé poklady patří mezi hodně bohaté zdroje selenu, což je minerál, jenž přispívá k ochraně buněk a tkání před toxiny i oxidačním stresem. Nelze jim odepřít ani to, že posilují imunitu a snižují riziko cukrovky, zatímco pomáhají při alergii a astmatu. Na tuto skutečnost jako první upozornil francouzský lékař Paul Daguin, a to už v roce 1944, s čímž se moderní věda jen ztotožňuje.

Plavání je zdravé. Pokud ovšem plavete správně

Polévka z bílé ředkve

Polévka z bílé ředkve

13 hlasů
30min 245 kJ 85 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Zeleninový koláč

11 hlasů
1h a 10min 841kJ 130 Kč

Koláč s cibulí a fazolkami.

Kuřecí stehýnka s citrónovou šťávou

11 hlasů
1h a 30min 406kJ 185 Kč

Citrónová kuřecí stehna mrkví a hráškem.

Poradny

Důchod mi nestačí ani na nájem, dostanu sociální dávky?

Dobrý den,na příspěvek na bydlení máte nárok tehdy, jste-li vlastníkem či nájemcem bytu/domu, ve ... Více

Jak řešit stěhování při evidenci na úřadě práce?

Dobrý den,měla byste spadat pod úřad práce v místě svého trvalého bydliště. Je tedy otázka, zda j... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Již minulý týden naznačil, že pro vás začíná méně stresující období, než tomu bylo doposud. Využijte toho! Začněte se soustředit na věci, které jste kvůli neustálému vypětí v minulých dnech a týdnech opomíjeli. Budete mít ze seb...

Více