Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Stlaní postele odzvonilo. Nechte peřiny rozházené, budete zdravější

Ano, to jsme MY ŽENY v redakci Bety.cz. Jsme jedinečné, tak jako každá z vás! Jsme jako puzzle, kde je na první pohled každý kousek jiný, ale když je dáte dohromady, perfektně to sedí!

Zobrazit další články autorky

29.05.2019 | Zdraví a životní styl

Věděli jste, že největší množství roztočů najdete právě ve své posteli? To proto, že se v ní nachází extrémní množství roztoči vyhledávané potravy, totiž zbytky vaší kůže, ale také proto, že v posteli bývá teplo a vlhko, které nezvaní hosté rádi vyhledávají. A aby toho nebylo málo, vědci doporučují, abyste ráno nechali peřiny raději rozházené. Proč?

Estetika, nebo zdraví?

Vysvětlení je vcelku jednoduché. Jak jsme již zmínili, roztoči ze všeho nejvíc ocení teplé, vlhké a tmavé prostředí. Ve chvíli kdy vstanete z postele a úhledně urovnáte lůžkoviny, vytváříte roztočům ideální podmínky pro jejich život a množení. Ráno byste tedy měli odstranit z matrace veškeré polštáře a přikrývky a nechat ji pořádně vyschnout.

Roztočům vadí chlad, ale také sucho. Není tedy nic jednoduššího, než vyvětrat lůžkoviny na slunci či mrazu. Tím se velkého množství roztočů spolehlivě zbavíte.

Noční kašel, rýma a otoky

Pokud vás zejména v noci trápí suchý kašel, ucpaný nos nebo otoky očí, je docela možné, že jste na roztoče alergičtí. Alergie na prach a roztoče je totiž jednou z nejrozšířenějších vůbec. Často se projevuje u malých dětí, u kterých může vést také k rozvoji astmatu.

Hlavní je hygiena

Roztočů v matracích se asi nikdy zcela nezbavíte, jejich množení ale můžete snižovat pravidelnou výměnou ložního prádla. Ideální interval výměny povlečení je jeden týden. Pokud se však v noci potíte, vyměňujte jej klidně i častěji. Nezapomínejte také na pravidelné praní samotného potahu matrace, pokud je snímatelný.

Čas od času také vysajte matraci vysavačem. Tím odstraníte alespoň část prachu a odumřelé tkáně, které se v ní usazují. Není od věci ji, podobně jako peřiny a polštáře, vyvětrat přes den venku.

Vybírejte si také lůžkoviny a matrace plněné syntetickým vláknem, které má schopnost schnout rychleji než přírodní materiály. Jsou také vzdušnější a lze je snadněji vyčistit.

Pohyb venku v kombinaci se zdravou stravou je prevencí Al...

Zelný salát s cherry rajčaty

Zelný salát s cherry rajčaty

6 hlasů
30min 273 kJ 85 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Karbanátky se sýrem

8 hlasů
40min 996kJ 145 Kč

Karbánátky s balkánským sýrem a sušenými rajčaty.

Mrkvový džem

14 hlasů
35min 600kJ 50 Kč

Mrkvový džem s brusinkami.

Poradny

Mohu pobírat odměnu pěstouna a PPM současně?

Dobrý den, podle § 32 odst. 1 písm. b) zákona o nemocenském pojištění má pojištěnec, který převza... Více

Jakým způsobem mám ukončit práci přes agenturu?

Dobrý den,pokud máte sjednanou zkušební dobu a jste ještě ve zkušební době, pracovní agentura s V... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Když jste zamilovaní, nehledíte na nic jiného. Milenecký vztah, který v současné době vedete, by vám proto mohl vyprázdnit nejen peněženku, ale i celé vaše konto. Snažte se držet nohama na zemi a nedovolte, aby vás vztah stál víc, než můžete dát.

Více