Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Stlaní postele odzvonilo. Nechte peřiny rozházené, budete zdravější

Ano, to jsme MY ŽENY v redakci Bety.cz. Jsme jedinečné, tak jako každá z vás! Jsme jako puzzle, kde je na první pohled každý kousek jiný, ale když je dáte dohromady, perfektně to sedí!

Zobrazit další články autorky

29.05.2019 | Zdraví a životní styl

Věděli jste, že největší množství roztočů najdete právě ve své posteli? To proto, že se v ní nachází extrémní množství roztoči vyhledávané potravy, totiž zbytky vaší kůže, ale také proto, že v posteli bývá teplo a vlhko, které nezvaní hosté rádi vyhledávají. A aby toho nebylo málo, vědci doporučují, abyste ráno nechali peřiny raději rozházené. Proč?

Estetika, nebo zdraví?

Vysvětlení je vcelku jednoduché. Jak jsme již zmínili, roztoči ze všeho nejvíc ocení teplé, vlhké a tmavé prostředí. Ve chvíli kdy vstanete z postele a úhledně urovnáte lůžkoviny, vytváříte roztočům ideální podmínky pro jejich život a množení. Ráno byste tedy měli odstranit z matrace veškeré polštáře a přikrývky a nechat ji pořádně vyschnout.

Roztočům vadí chlad, ale také sucho. Není tedy nic jednoduššího, než vyvětrat lůžkoviny na slunci či mrazu. Tím se velkého množství roztočů spolehlivě zbavíte.

Noční kašel, rýma a otoky

Pokud vás zejména v noci trápí suchý kašel, ucpaný nos nebo otoky očí, je docela možné, že jste na roztoče alergičtí. Alergie na prach a roztoče je totiž jednou z nejrozšířenějších vůbec. Často se projevuje u malých dětí, u kterých může vést také k rozvoji astmatu.

Hlavní je hygiena

Roztočů v matracích se asi nikdy zcela nezbavíte, jejich množení ale můžete snižovat pravidelnou výměnou ložního prádla. Ideální interval výměny povlečení je jeden týden. Pokud se však v noci potíte, vyměňujte jej klidně i častěji. Nezapomínejte také na pravidelné praní samotného potahu matrace, pokud je snímatelný.

Čas od času také vysajte matraci vysavačem. Tím odstraníte alespoň část prachu a odumřelé tkáně, které se v ní usazují. Není od věci ji, podobně jako peřiny a polštáře, vyvětrat přes den venku.

Vybírejte si také lůžkoviny a matrace plněné syntetickým vláknem, které má schopnost schnout rychleji než přírodní materiály. Jsou také vzdušnější a lze je snadněji vyčistit.

Oblíbené druhy podzimního ovoce, které útočí na sklovinu

Telecí guláš s pórkem

Telecí guláš s pórkem

0 hlasů
2h a 25min 361 kJ 230 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Nudle na čínský způsob

9 hlasů
45min 604kJ 130 Kč

Recept na ostré asijské nudle s kuřecím masem.

Salát z čínského zelí

14 hlasů
20min 516kJ 75 Kč

Je snadný na přípravu a skvělý na chuť.

Poradny

Dostanu PPM, když skončím v práci ve zkušební době?

Dobrý den,do potřebné doby nemocenského pojištění (270 kalendářních dní během posledních dvou let... Více

Je možné zaslat dotaz e-mailem?

Dobrý den, Katko,omlouvám se, ale svoji e-mailovou adresu zveřejňovat nebudu. Dotaz můžete vložit... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Zrozence tohoto znamení čeká týden plný modrého nebe bez mráčků (tedy obrazně řečeno). Využijte toho, odhoďte nedůležité starosti a žijte naplno! Pokud do svých plánů navíc zahrnete milovaného člověka, vyhnete se potenciálním problémům, které...

Více