Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Trápí vás lupénka: Zkuste se vyhnout některým potravinám

Ano, to jsme MY ŽENY v redakci Bety.cz. Jsme jedinečné, tak jako každá z vás! Jsme jako puzzle, kde je na první pohled každý kousek jiný, ale když je dáte dohromady, perfektně to sedí!

Zobrazit další články autorky

8. 6. 2019 | Zdraví a životní styl

Příznaky lupénky může zhoršovat mnoho faktorů. Jedním z nich je také strava. Nezřídka je s celou chorobou spojena právě špatná skladba jídelníčku. Existují dokonce tací, kteří se této nepříjemné choroby dokázali zbavit právě jeho radikální obměnou. Kterým potravinám byste se měli vyhnout?

Zredukujte tuky

A to jak ty v jídelníčku, tak i ty ve svém těle. Lupénka totiž často postihuje lidi s nadváhou a obézní. V první řadě vynechte smažená a tučná jídla, které vašemu tělu ničím neprospívají a mohou lupénku skutečně zhoršovat. Lékaři apelují na pozitiva redukce váhy, ačkoli není přímá souvislost odborně prokázána, zkušenost je taková, že s kily navíc zmizí i podstatná část projevů této nepříjemné choroby.

Pozor si však dejte i na opačný extrém, než je nadměrný příjem nezdravé stravy, a to striktní omezení jídelníčku. Taková změna může být v neprospěch nejen v ohledu léčení této chronické nemoci, ale i celému vašemu organismu.

Červená znamená „STOP“

Řada lékařů a výživových poradců upozorňuje také na nevhodnost konzumace rajčat, paprik, ředkviček, jahod apod., které napomáhají vyplavování vápníku z těla a mohou příznaky lupenky zhoršovat. Týká se to ale také všech lilkovitých plodů, exotického ovoce, čerstvých klíčků nebo kořeněných jídel.

Pročistěte střeva

Původ lupénky je často spojován se zhoršeným stavem střev a trávicího traktu. Střevní stěny se v některých oblastech ztenčí natolik, že se stanou propustnějšími, k čemuž se navíc přidává špatná koordinace vylučovacího systému. Jedovaté látky, které mají procházet střevy a pak být vylučovány, pronikají ztenčenými stěnami do lymfatického systému a pak se dostávají do krevního oběhu.

Je tedy nutné zdraví vašich střev co nejvíce podporovat. Zásadní je dostatečný přísun tekutin a také konzumace mléčných výrobků s živými kulturami, které udržují mikroflóru vašich střev v rovnováze. Ideální je také konzumace obilovin, které zajistí dostatečný příjem vlákniny, a navíc vás zasytí na delší dobu, čímž se stávají vhodným doplňkem jídelníčku při redukčních dietách.

Nestresujte se

Mnoha klinickými studiemi je také prokázáno, že se lupénka zhoršuje na základě špatného emočního rozpoložení. Při stresových situacích dochází k rozproudění znečištěné krve po našem těle, čímž se kožní projevy mohou výrazně zhoršovat. Lékaři tedy radí, aby se pacienti snažili vyhýbat takovým situacím.

Potraviny, které vám mohou pomoci při rýsování křivek

Salát s medovým melounem

Salát s medovým melounem

2 hlasy
25min 513 kJ 85 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Králík se sušenými bylinkami

5 hlasů
1h a 30min 442kJ 195 Kč

Recept na králíka tentokrát s koriandrem a koprem.

Vepřové medailonky s chřestem

9 hlasů
1h a 5min 508kJ 130 Kč

Minutka z vepřového masa s chřestem.

Poradny

Při péči o malé dítě za mě platí pojištění stát?

Dobrý den,během péče o dítě do čtyř lět věku za Vás sociální pojištění není přímo hrazeno, ale do... Více

V říjnu mi končí RD, můžu už teď podat výpověď?

Dobrý den,rodičovská dovolená je poskytována nejdéle do tří let věku dítěte. Pokud se po jejím sk... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Zrozence tohoto znamení čeká týden plný modrého nebe bez mráčků (tedy obrazně řečeno). Využijte toho, odhoďte nedůležité starosti a žijte naplno! Pokud do svých plánů navíc zahrnete milovaného člověka, vyhnete se potenciálním problémům, které...

Více