Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Trápí vás lupénka: Zkuste se vyhnout některým potravinám

Ano, to jsme MY ŽENY v redakci Bety.cz. Jsme jedinečné, tak jako každá z vás! Jsme jako puzzle, kde je na první pohled každý kousek jiný, ale když je dáte dohromady, perfektně to sedí!

Zobrazit další články autorky

08.06.2019 | Zdraví a životní styl

Příznaky lupénky může zhoršovat mnoho faktorů. Jedním z nich je také strava. Nezřídka je s celou chorobou spojena právě špatná skladba jídelníčku. Existují dokonce tací, kteří se této nepříjemné choroby dokázali zbavit právě jeho radikální obměnou. Kterým potravinám byste se měli vyhnout?

Zredukujte tuky

A to jak ty v jídelníčku, tak i ty ve svém těle. Lupénka totiž často postihuje lidi s nadváhou a obézní. V první řadě vynechte smažená a tučná jídla, které vašemu tělu ničím neprospívají a mohou lupénku skutečně zhoršovat. Lékaři apelují na pozitiva redukce váhy, ačkoli není přímá souvislost odborně prokázána, zkušenost je taková, že s kily navíc zmizí i podstatná část projevů této nepříjemné choroby.

Pozor si však dejte i na opačný extrém, než je nadměrný příjem nezdravé stravy, a to striktní omezení jídelníčku. Taková změna může být v neprospěch nejen v ohledu léčení této chronické nemoci, ale i celému vašemu organismu.

Červená znamená „STOP“

Řada lékařů a výživových poradců upozorňuje také na nevhodnost konzumace rajčat, paprik, ředkviček, jahod apod., které napomáhají vyplavování vápníku z těla a mohou příznaky lupenky zhoršovat. Týká se to ale také všech lilkovitých plodů, exotického ovoce, čerstvých klíčků nebo kořeněných jídel.

Pročistěte střeva

Původ lupénky je často spojován se zhoršeným stavem střev a trávicího traktu. Střevní stěny se v některých oblastech ztenčí natolik, že se stanou propustnějšími, k čemuž se navíc přidává špatná koordinace vylučovacího systému. Jedovaté látky, které mají procházet střevy a pak být vylučovány, pronikají ztenčenými stěnami do lymfatického systému a pak se dostávají do krevního oběhu.

Je tedy nutné zdraví vašich střev co nejvíce podporovat. Zásadní je dostatečný přísun tekutin a také konzumace mléčných výrobků s živými kulturami, které udržují mikroflóru vašich střev v rovnováze. Ideální je také konzumace obilovin, které zajistí dostatečný příjem vlákniny, a navíc vás zasytí na delší dobu, čímž se stávají vhodným doplňkem jídelníčku při redukčních dietách.

Nestresujte se

Mnoha klinickými studiemi je také prokázáno, že se lupénka zhoršuje na základě špatného emočního rozpoložení. Při stresových situacích dochází k rozproudění znečištěné krve po našem těle, čímž se kožní projevy mohou výrazně zhoršovat. Lékaři tedy radí, aby se pacienti snažili vyhýbat takovým situacím.

Fakta o čištění zubů: Kazy se nedědí a jeden kartáček na ...

Grilovaní pstruzi

Grilovaní pstruzi

13 hlasů
50min 430 kJ 240 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Hovězí sekaná s klobásou

15 hlasů
1h a 20min 794kJ 140 Kč

Fazole v rajčatové omáčce v kombinaci s mletým hovězím...

Chřestový krém

2 hlasy
55min 102kJ 110 Kč

Velmi chutný francouzský chřestový krém.

Poradny

Dávám výpověď, na jak dlouhou dovolenou mám nárok?

Dobrý den,protože pro zaměstnavatele neodpracujete celý kalendářní rok, máte nárok na tzv. poměrn... Více

Jsem nemocná, kdy mi skončí výpovědní doba?

Dobrý den,nemocenská může prodloužit trvání pracovního poměru pouze v případě výpovědi ze strany ... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Vzbudíte touhu u osob opačného pohlaví. Tento týden také oplýváte šarmem, jaký se jen tak nevidí! Soustřeďte se především na své priority a neplýtvejte energií na ty, kteří za to nestojí. Nezadaní, mějte oči na stopk&aacu...

Více