Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

S čím vším se můžete setkat při hormonální nerovnováze

Miluje přírodu, psy a občas si s nepořádným manželem dopřeje dobré červené víno. Jejím největším snem je vychovat ze svých dvojčat slušné kluky.

Zobrazit další články autorky

12.06.2019 | Zdraví a životní styl

Máte problémy se zažíváním nebo se v noci podivně potíte? Pokud vás navíc deprimuje akné, s největší pravděpodobností se jedná o pořádnou hormonální vzpouru. A s tou si není radno zahrávat! Jak se dá situace napravit?

Hormony. Nevidíte je, nejsou hmatatelné a nevydávají žádný zvuk. Přesto řídí všechno, co se v těle děje. Jsou to nepostradatelní poslové, kteří přenášejí informace od jedné tkáně ke druhé, přičemž využívají krevní oběh jako „transportní linku“. Ovlivňují náladu a tělesnou hmotnost, pod jejich taktovkou jsou i chutě k jídlu, celková výkonnost nebo libido. Jenže co když ty vaše nejsou v úplné harmonii? Pak není nouze o tyhle nepříjemnosti!

Noční pocení jako hodně špatný budíček

Ačkoli nemáte v ložnici tropické klimatické podmínky, během noci se několikrát probudíte s tím, že vás studí propocené pyžamo? Jde o jasný signál, že je něco v nepořádku.

„Noční pocení se neděje jen tak náhodou. Obvykle to bývá důsledek nízké hladiny hormonu estrogenu. U starších žen se většinou jedná o takzvanou perimenopauzu, která nastává zhruba deset let před samotnou menopauzou. Souvisejí s tím i menstruační problémy,“ upozorňuje americká lékařka Alyssa Dweck, která působí na newyorské klinice Mount Kisco Medical. Co dalšího byste neměli brát na lehkou váhu?

Akné a jiné nežádoucí přírůstky. Na ty pozor

Přestože nejste v pubertě už pěkných pár let, občas se při pohledu do zrcadla doslova vracíte v čase? I návštěvnost pupínků lze vnímat jako pěknou „podpásovku“.

„Akné v dospělosti, které se zpravidla objevuje kolem dolní poloviny tváře, signalizuje vysokou hladinu testosteronu. I když se nejedná o život ohrožující problém, může to negativně ovlivnit psychiku. V tomto případě není žádnou výjimkou ani tmavé ochlupení připomínající vousy. Svým pacientkám, jež se s těmito nepříjemnostmi potýkají, vždy navrhuji léky na stabilizaci hormonálních hladin,“ podotýká výše zmíněná expertka.

I zácpa je jistým varováním

Porucha zažívání nechvalně známá jako zácpa dokáže jednomu pěkně „zatopit“. Sporadické vylučování, bolesti břicha, únava i pocit letargie - tohle všechno dobré náladě opravdu moc nepřidá. Jste přesvědčení o tom, že příčinou téhle šlamastyky je vždy nedostatečný příjem vlákniny nebo chabý pitný režim? Pak vám musíme sdělit, že se pletete na celé čáře. Strůjcem zácpy může být i užívání některých léků, stres či hormonální nerovnováha. Tedy alespoň takový názor zastává Alyssa Dweck, která při obtížích radí jediné – konzultaci s odborníkem.

Fakta o čištění zubů: Kazy se nedědí a jeden kartáček na ...

Hovězí plátky s fazolemi

Hovězí plátky s fazolemi

9 hlasů
35min 465 kJ 210 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Kuskus s mrkví

8 hlasů
30min 609kJ 45 Kč

Rychlý a zdravý recept na přípravu dobrého kuskusu s m...

Kachní prsa s rebarborou

7 hlasů
55min 519kJ 180 Kč

Restovaná kachní prsa s rebarborovým kompotem.

Poradny

Dávám výpověď, na jak dlouhou dovolenou mám nárok?

Dobrý den,protože pro zaměstnavatele neodpracujete celý kalendářní rok, máte nárok na tzv. poměrn... Více

Jsem nemocná, kdy mi skončí výpovědní doba?

Dobrý den,nemocenská může prodloužit trvání pracovního poměru pouze v případě výpovědi ze strany ... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Vzbudíte touhu u osob opačného pohlaví. Tento týden také oplýváte šarmem, jaký se jen tak nevidí! Soustřeďte se především na své priority a neplýtvejte energií na ty, kteří za to nestojí. Nezadaní, mějte oči na stopk&aacu...

Více