Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Nejhorší věci, které můžete udělat, než ráno opustíte dům

Miluje přírodu, psy a občas si s nepořádným manželem dopřeje dobré červené víno. Jejím největším snem je vychovat ze svých dvojčat slušné kluky.

Zobrazit další články autorky

11.07.2019 | Zdraví a životní styl

Hned ráno se dá napáchat hodně škody! Které rituály nedělají vašemu tělu ani psychice dobře? Hovoří se i o čištění zubů!

Pokud jste jako většina lidí, tak ráno nestíháte. Dlouhodobé statistiky ukazují, že 30 až 40 procent lidí vůbec nesnídá. Prý není čas! Populace ovšem chyby dělá i jinde. Které patří k těm nejčastějším a co byste si měli odpustit?

Kontrolujete pracovní e-mail

To první, co ráno uděláte, je projetí pracovní pošty?

„Tak to je špatný začátek. Záplava nových zpráv ve vás může vyvolat paniku. Navíc kde kdo v polospánku dělá chyby,“ říká Susan Bartell, psychoterapeutka z amerického New Yorku, která se specializuje na rovnováhu mezi pracovním a soukromým životem.

Její slova potvrzují i nedávná zjištění plynoucí z výzkumu kanadské Univerzity Britské Kolumbie. Podle všeho ti, kdo pracovní poštu řeší až v kanceláři, bývají méně stresovaní.

Odsouváte cvičení na pozdější dobu

Večerní porady se protahují, zácpu také není možné předvídat, stejně jako únavu a další okolnosti. Měnící se plány přes den zasahují do večerního dění, s čím se posouvá i návštěva posilovny. Jakmile vám přijde, že vaše stehna dohání celulitida, nebo začnete cítit bolest v zádech, potřebujete odpovídající pohyb. Věnujte 10 až 15 minut svého ranního času protažení či joggingu. Výmluvy nikomu nepomohou!

Sprchujete se horkou vodou

Kapky horké vody stékající po nahém těle poskytují únavu a relaxaci. Ovšem večer!

„Ranní teplá sprcha říká nervovému systému, že je čas, aby došlo k uvolnění svalů a zpomalení tepové frekvence. Výsledkem je, že cítíte klid a ospalost,“ vysvětluje Jared Heathman, psychiatr se sídlem v americkém Texasu.

Řešením je pochopitelně sprcha vlažná či studená. Nejprve vás podobný rituál trochu naštve, ale následně za něj budete vděční. Uvolní se adrenalin a endorfiny, jenž podpoří dobrou náladu a vitalitu.

Snídáte bez bílkovin

I když ta bageta vypadá lákavě, odpusťte si ji a zařaďte na svůj jídelníček alespoň 20 g bílkovin na budování svalů. Toto množství odpovídá omeletě připravené ze dvou vajec. Váš žaludek bude plnější a spokojenější po delší dobu.

Čistíte si zuby před prvním ranním jídlem

Zuby si samozřejmě vyčistěte, ale až po snídani. Kyselé věci, jako je ovoce nebo káva, narušují zubní sklovinu, a to je nežádoucí.

Ty nejlepší tipy, jak podpořit imunitu

Tuňák s rozinkami

Tuňák s rozinkami

9 hlasů
30min 1133 kJ 200 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Cuketový salát

7 hlasů
25min 494kJ 55 Kč

Cuketový salát s celerem jako příloha nebo samostatný ...

Pórková polévka s křupavými krutony

4 hlasy
60min 461kJ 130 Kč

Vydatná polévka s křupavými krutony a sýrem.

Poradny

Jak vymoci mzdu při ústně sjednané pracovní smlouvě?

Dobrý den,zákoník práce sice vyžaduje písemnou formu pracovní smlouvy, ale pokud je pracovní smlo... Více

Mám při práci na DPČ nárok na náhradu mzdy?

Dobrý den,odpověď na Váš dotaz záleží na tom, zda dohoda o pracovní činnosti (DPČ) byla ukončena ... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Zrozence tohoto znamení čeká týden plný modrého nebe bez mráčků (tedy obrazně řečeno). Využijte toho, odhoďte nedůležité starosti a žijte naplno! Pokud do svých plánů navíc zahrnete milovaného člověka, vyhnete se potenciálním problémům, které...

Více