Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Nejhorší věci, které můžete udělat, než ráno opustíte dům

Miluje přírodu, psy a občas si s nepořádným manželem dopřeje dobré červené víno. Jejím největším snem je vychovat ze svých dvojčat slušné kluky.

Zobrazit další články autorky

11.07.2019 | Zdraví a životní styl

Hned ráno se dá napáchat hodně škody! Které rituály nedělají vašemu tělu ani psychice dobře? Hovoří se i o čištění zubů!

Pokud jste jako většina lidí, tak ráno nestíháte. Dlouhodobé statistiky ukazují, že 30 až 40 procent lidí vůbec nesnídá. Prý není čas! Populace ovšem chyby dělá i jinde. Které patří k těm nejčastějším a co byste si měli odpustit?

Kontrolujete pracovní e-mail

To první, co ráno uděláte, je projetí pracovní pošty?

„Tak to je špatný začátek. Záplava nových zpráv ve vás může vyvolat paniku. Navíc kde kdo v polospánku dělá chyby,“ říká Susan Bartell, psychoterapeutka z amerického New Yorku, která se specializuje na rovnováhu mezi pracovním a soukromým životem.

Její slova potvrzují i nedávná zjištění plynoucí z výzkumu kanadské Univerzity Britské Kolumbie. Podle všeho ti, kdo pracovní poštu řeší až v kanceláři, bývají méně stresovaní.

Odsouváte cvičení na pozdější dobu

Večerní porady se protahují, zácpu také není možné předvídat, stejně jako únavu a další okolnosti. Měnící se plány přes den zasahují do večerního dění, s čím se posouvá i návštěva posilovny. Jakmile vám přijde, že vaše stehna dohání celulitida, nebo začnete cítit bolest v zádech, potřebujete odpovídající pohyb. Věnujte 10 až 15 minut svého ranního času protažení či joggingu. Výmluvy nikomu nepomohou!

Sprchujete se horkou vodou

Kapky horké vody stékající po nahém těle poskytují únavu a relaxaci. Ovšem večer!

„Ranní teplá sprcha říká nervovému systému, že je čas, aby došlo k uvolnění svalů a zpomalení tepové frekvence. Výsledkem je, že cítíte klid a ospalost,“ vysvětluje Jared Heathman, psychiatr se sídlem v americkém Texasu.

Řešením je pochopitelně sprcha vlažná či studená. Nejprve vás podobný rituál trochu naštve, ale následně za něj budete vděční. Uvolní se adrenalin a endorfiny, jenž podpoří dobrou náladu a vitalitu.

Snídáte bez bílkovin

I když ta bageta vypadá lákavě, odpusťte si ji a zařaďte na svůj jídelníček alespoň 20 g bílkovin na budování svalů. Toto množství odpovídá omeletě připravené ze dvou vajec. Váš žaludek bude plnější a spokojenější po delší dobu.

Čistíte si zuby před prvním ranním jídlem

Zuby si samozřejmě vyčistěte, ale až po snídani. Kyselé věci, jako je ovoce nebo káva, narušují zubní sklovinu, a to je nežádoucí.

Potraviny, které zpomalují metabolismus a raději se jim v...

Kuřecí prsa na kaparech

Kuřecí prsa na kaparech

13 hlasů
30min 790 kJ 85 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Losos na bílém víně

12 hlasů
50min 878kJ 381 Kč

Recept na přípravu zdravého lososa je jednoduchý. poku...

Polévka z brokolice se sýrem

16 hlasů
35min 244kJ 85 Kč

Sytá, vynikající krémová polévka.

Poradny

Přiznali mi příspěvek na bydlení 50 Kč, je to správně?

Dobrý den,je pravděpodobné, že přiznaná částka je opravdu částkou za pouhý jeden měsíc a že v pří... Více

Mám žádat o prodloužení nemocenské nebo ID?

Dobrý den,podpůrčí doba - tedy doba, po kterou je vypláceno nemocenské - činí maximálně 380 kalen... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

V zaměstnání přijde vaše velká chvíle. Proto mějte oči na stopkách a nedovolte, aby vám jedinečná příležitost unikla. Nejenom, že se můžete skvěle zviditelnit, ale také se vám podaří získat spoustu cenných zkušeností, které se b...

Více