Civění do mobilu přispívá k epidemii obezity

Lidé, kteří civí do mobilu pět a více hodin denně, patří mezi ty, kteří se velmi málo pohybují. Jsou to navíc lidé, kteří u aktivit souvisejících s používáním mobilu častěji konzumují sladkosti, pamlsky a slazené perlivé nápoje. Právě tyto souvislosti s užíváním přístroje zvyšují riziko obezity o více než čtyřicet procent.

Obezita přitom zvyšuje riziko onemocnění srdce, diabetu typu 2, rakoviny a předčasného úmrtí na nejrůznější příčiny.

Mobil nepřítelem postavy

„Tito vědci mají naprostou pravdu. Uživatelé telefonu si podle všeho tohle ani vůbec neuvědomují,“ uvedl Tam Fry z britského Národního fóra pro obezitu.

Vědci z Univerzity Simóna Bolívara sledovali studenty ve věku devatenáct až dvacet let. Ti, kteří používali mobil pět a více hodin denně, byli o třiačtyřicet procent častěji obézní. A to proto, že dvakrát méně cvičili a také častěji pojídali sladkosti, fast food a limonády.

Technologie jako pomocníci i zabijáci

Podle odborníků je důležité, aby široká veřejnost věděla, že ačkoli jsou mobilní technologie velmi atraktivní, měly by být používány tak, aby zlepšovaly zdravotní stav a chování ovlivňující zdraví.

„Trávení příliš velkého množství času před chytrým telefonem podporuje sedavé chování, zkracuje čas, který člověk tráví fyzickými aktivitami, což vede k vyššímu riziku předčasné smrti,“ tvrdí doktorka Mirary Mantill-Morrón z Univerzity Simóna Bolívara.


Zdarma produkt k testování!

Staň se testerkou!

Reklama


Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

Ačkoli jste poslední týdny neměli v práci tak úplně nadosah úspěch, po němž už dlouho toužíte, rozhodně se nevzdávejte! Snažte se ignorovat požadavky a nároky ostatních a soustřeďte se na své naděje a sny. Mělo by vám to usnadnit cestu. Nebojte se požádat o pomoc ty, o nichž víte, že vám ji poskytnou bez vedlejších úmyslů. Mají ve vás větší víru... Více

Vybrat znamení

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Diskuze

59 Příspěvků
Poslední příspěvek 14:26
40 Příspěvků
Poslední příspěvek 10:13
6 Příspěvků
Poslední příspěvek 14.1.

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat