Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Kocovinu může mít každý. I ten, kdo vůbec nepije

Ano, to jsme MY ŽENY v redakci Bety.cz. Jsme jedinečné, tak jako každá z vás! Jsme jako puzzle, kde je na první pohled každý kousek jiný, ale když je dáte dohromady, perfektně to sedí!

Zobrazit další články autorky

25. 8. 2019 | Zdraví a životní styl

Napadlo vás někdy, že kocoviny lze dosáhnou i jinak, než nezřízeným pitím na večírku? Tenhle velmi nepříjemný pocit můžete totiž zažívat i tehdy, kdy se vaše tělo bude potýkat s jakýmkoli nedostatkem, ale také ve chvíli, kdy bude mít něčeho příliš.

Kocovina z nevyspání

Pokud se vaše tělo potýká s nedostatkem spánku, mohou se následné pocity projevovat stejně, jako u běžné kocoviny. Potýkáte se s bolestmi hlavy, únavou, křečemi ve svalech a také s neukojitelným hladem a chutí na sladké. Často se přidružují i potíže s rovnováhou, soustředěním a schopností koncentrace. Kdo už jednou kocovinu z nevyspání zažil, jistě potvrdí, že od té poalkoholové se téměř ničím neliší.

Kocovina z jídla

Máte dojem, že nedostatek nebo naopak nadbytek jídla nemůže mít na svědomí něco tak protivného, jako je kocovina? Jste na omylu. Hladoví-li člověk delší dobu, dříve či později se to projeví na celkovém stavu jeho těla. Od nepříjemných bolestí hlavy a žaludku, až po celkové vyčerpání.

Kocovina z jídla může mít ale i opačnou příčinu, a tou je přejídání. Jestliže s přecpete jídlem, které je plné cukrů, tuků nebo kofeinu, na malou chvíli se zvýší hladina cukru v krvi, což vede k rychlému nárůstu energie. Jak rychle ale stoupne, tak rychle i klesne pod únosnou normu a v takovou chvíli se začneme cítit unavení a bolaví.

Kocovina z těhotenství

Některé ženy nemají v těhotenství žádné výraznější potíže. Jiné trápí ranní nevolnosti a pocity, které lze přirovnat ke kocovině. Tyto potíže mívají maminky zejména v prvním trimestru těhotenství, kdy často ještě netuší, že vůbec těhotné jsou. Pokud potíže nedoprovází tolik typické zvracení, nezřídka si neuvědomují, že by mohla ranní kocovina souviset s nově vznikajícím člověkem v jejich břiše.

Pravdou ale zůstává, že potíže spojené s těhotenstvím mohou být skutečně rozmanité a bolest hlavy, svalů, kloubů, žaludku, pálení žáhy nebo pocit suchosti v ústech nejsou žádnou výjimkou. Přicházejí-li ale současně, leckterou maminku po ránu překvapí.

Červené víno podporuje střevní mikroflóru, bílé víno a pi...

Bramborový salát s rybou

Bramborový salát s rybou

7 hlasů
1h a 20min 493 kJ 85 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Pečené kuře s meruňkami

8 hlasů
1h a 5min 578kJ 180 Kč

Kuřecí maso s meruňkami je skvělá kombinace.

Zelná polévka s mrkví

11 hlasů
50min 311kJ 80 Kč

Polévka z bílého zelí a mrkve.

Poradny

Při péči o malé dítě za mě platí pojištění stát?

Dobrý den,během péče o dítě do čtyř lět věku za Vás sociální pojištění není přímo hrazeno, ale do... Více

V říjnu mi končí RD, můžu už teď podat výpověď?

Dobrý den,rodičovská dovolená je poskytována nejdéle do tří let věku dítěte. Pokud se po jejím sk... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Zrozence tohoto znamení čeká týden plný modrého nebe bez mráčků (tedy obrazně řečeno). Využijte toho, odhoďte nedůležité starosti a žijte naplno! Pokud do svých plánů navíc zahrnete milovaného člověka, vyhnete se potenciálním problémům, které...

Více