Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Kocovinu může mít každý. I ten, kdo vůbec nepije

Ano, to jsme MY ŽENY v redakci Bety.cz. Jsme jedinečné, tak jako každá z vás! Jsme jako puzzle, kde je na první pohled každý kousek jiný, ale když je dáte dohromady, perfektně to sedí!

Zobrazit další články autorky

25. 8. 2019 | Zdraví a životní styl

Napadlo vás někdy, že kocoviny lze dosáhnou i jinak, než nezřízeným pitím na večírku? Tenhle velmi nepříjemný pocit můžete totiž zažívat i tehdy, kdy se vaše tělo bude potýkat s jakýmkoli nedostatkem, ale také ve chvíli, kdy bude mít něčeho příliš.

Kocovina z nevyspání

Pokud se vaše tělo potýká s nedostatkem spánku, mohou se následné pocity projevovat stejně, jako u běžné kocoviny. Potýkáte se s bolestmi hlavy, únavou, křečemi ve svalech a také s neukojitelným hladem a chutí na sladké. Často se přidružují i potíže s rovnováhou, soustředěním a schopností koncentrace. Kdo už jednou kocovinu z nevyspání zažil, jistě potvrdí, že od té poalkoholové se téměř ničím neliší.

Kocovina z jídla

Máte dojem, že nedostatek nebo naopak nadbytek jídla nemůže mít na svědomí něco tak protivného, jako je kocovina? Jste na omylu. Hladoví-li člověk delší dobu, dříve či později se to projeví na celkovém stavu jeho těla. Od nepříjemných bolestí hlavy a žaludku, až po celkové vyčerpání.

Kocovina z jídla může mít ale i opačnou příčinu, a tou je přejídání. Jestliže s přecpete jídlem, které je plné cukrů, tuků nebo kofeinu, na malou chvíli se zvýší hladina cukru v krvi, což vede k rychlému nárůstu energie. Jak rychle ale stoupne, tak rychle i klesne pod únosnou normu a v takovou chvíli se začneme cítit unavení a bolaví.

Kocovina z těhotenství

Některé ženy nemají v těhotenství žádné výraznější potíže. Jiné trápí ranní nevolnosti a pocity, které lze přirovnat ke kocovině. Tyto potíže mívají maminky zejména v prvním trimestru těhotenství, kdy často ještě netuší, že vůbec těhotné jsou. Pokud potíže nedoprovází tolik typické zvracení, nezřídka si neuvědomují, že by mohla ranní kocovina souviset s nově vznikajícím člověkem v jejich břiše.

Pravdou ale zůstává, že potíže spojené s těhotenstvím mohou být skutečně rozmanité a bolest hlavy, svalů, kloubů, žaludku, pálení žáhy nebo pocit suchosti v ústech nejsou žádnou výjimkou. Přicházejí-li ale současně, leckterou maminku po ránu překvapí.

Stres podporuje rychlý nástup šedin

Hovězí s fazolemi

Hovězí s fazolemi

8 hlasů
1h a 40min 542 kJ 211 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Šalotková polévka

11 hlasů
40min 476kJ 65 Kč

Jemná smetanová polévka ze šalotek.

Kořeněné hovězí maso

5 hlasů
1h a 25min 466kJ 215 Kč

Restované hovězí maso s dýní.

Poradny

Má trvalý pobyt vliv na daňovou slevu na dítě?

Dobrý den,výše peněžité pomoci v mateřství (PPM neboli mateřské) činí 70% redukovaného denního vy... Více

Mám nárok na přídavky na děti za práci ve Skotsku?

Dobrý den, paní Glížová, z Vašeho dotazu bohužel nevyplývá, co konrkétně Vás zajímá. Pokud si chc... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Obrníte se proti neúspěchu a budete raději počítat s tím nejhorším. V koutku duše ale pořád doufáte, že by vaše sny a touhy mohly vyjít. Pokud tomu budete věřit i nadále a přistupovat ke svým snahám pozitivně a s nadhledem, žádná skeps...

Více