Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Konzumace syrové cibule a syrového česneku může snížit riziko rakoviny prsu

Se zarděním přiznává, že ulítá na "Růžovce" a Ulici. Nesnáší přetvářku a faleš. Potají ujídá redakční bonbóny.

Zobrazit další články autorky

12. 10. 2019 | Zdraví a životní styl

Každodenní konzumace syrové cibule a česneku dodá tělu velmi silné antioxidanty, které ochrání ženu před rakovinou prsu. Podle onkologů z New Yorku každodenní konzumace této zeleniny v syrovém stavu sníží riziko rakoviny prsu o sedmašedesát procent. Ovšem obě cibuloviny musejí být pozřeny syrové, i krátkou tepelnou úpravou o svou účinnost přicházejí.

Vědci z University of Buffalo spolupracovali s kolegy z Portorika, kde ženy často konzumují syrovou cibuli a česnek v různých typech pokrmů. Srovnání jídelníčku Portoričanek a míry onemocnění rakovinou prsu odhalilo, že ženy konzumující denně syrovou cibuli a česnek onemocní tímto zhoubným typem nádoru o sedmašedesát procent méně.

Experimenty s nádorovými buňkami přitom naznačují, že dialyl disulfidy a s-alylmerkaptocystein obsažené v cibulovinách dokážou omezovat dělení nádorových buněk prsu, a dokonce vyvolávat jejich samovolnou smrt. Tyto látky jsou však silně těkavé a varem se ničí. Kvercetin z cibule potlačuje růst nádorových buněk prsu a alicin z česneku rovněž omezuje nekontrolované dělení těchto buněk.

Česnek jako univerzální lék

Léčivé účinky česneku však byly známy i ve starověkém Egyptě, u Řeků, Římanů i Babyloňanů. Zkuste se jimi inspirovat, pokud vás něco trápí. Česnek konzumujte syrový a čerstvý (takový má nejvyšší obsah chemické látky zvané allicin), nebo vezměte zavděk i tepelnou úpravou. Udává se, že již šest stroužků v jídle vás může vyléčit za pouhých 24 hodin. Extrakt z česneku snižuje nachlazení a chřipku a zdravotní potíže všeho druhu léčí mnohem rychleji než nějaká tabletky z lékárny. Není tedy na co čekat.

Hloubková očista

Zhruba po šesti až deseti hodinách po první konzumaci pracuje česnek na úrovni buněk. (Antibakteriální vlastnosti tohoto zázraku putují krevním řečištěm a začínají odstraňovat škodlivé bakterie, které způsobují řadu nemocí.)

Po 10 až 24 hodinách již můžete čerpat „česnekové benefity“. Došlo totiž k hluboké očistě. Imunita je posílená, došlo ke snížení cholesterolu a posílení životní síly. Takže, co si dnes dáte?

Jasné důkazy, že lékaři jsou od pacientů zvyklí na všechno

Ústřice s česnekem

Ústřice s česnekem

12 hlasů
15min 319 kJ 300 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Hovězí maso s olivami

11 hlasů
1h a 25min 698kJ 160 Kč

Dušené hovězí maso s olivami a chilli papričkou.

Kuře s rajčaty

11 hlasů
1h a 10min 230kJ 130 Kč

Tento klasický italský pokrm je plný rajčat, hub a pap...

Poradny

Dostanu PPM, když skončím v práci ve zkušební době?

Dobrý den,do potřebné doby nemocenského pojištění (270 kalendářních dní během posledních dvou let... Více

Je možné zaslat dotaz e-mailem?

Dobrý den, Katko,omlouvám se, ale svoji e-mailovou adresu zveřejňovat nebudu. Dotaz můžete vložit... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Zrozence tohoto znamení čeká týden plný modrého nebe bez mráčků (tedy obrazně řečeno). Využijte toho, odhoďte nedůležité starosti a žijte naplno! Pokud do svých plánů navíc zahrnete milovaného člověka, vyhnete se potenciálním problémům, které...

Více