Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Báječný koníček, který nahrazuje antidepresiva

Pořád ještě nechápe, že je z ní máma...A ani si nemyslí, že ji ten pocit opustí :) Ujídá malé Lucince a pak láteří nad váhou. Nadšeně testuje všechny dobroty, co do redakce dorazí.

Zobrazit další články autorky

02.01.2020 | Zdraví a životní styl

Starší generace jsou v mnohém inspirací. Vezměte si mustr i od svých předků a začněte se věnovat jedné ruční práci, díky které se v moderním světě začnete cítit o dost lépe! Vše potřebné seženete v galanterii!

Vaše babička buď luští křížovky, nebo háčkuje? Obojí jí svědčí. Křížovky posilují paměť a duševní aktivitu, jak dokládá studie německých psychologů z Institutu Maxe Plancka pro demografické výzkumy. Háčkování jí zase udržuje aktivní, navíc celkově chrání mozek před stárnutím a zlepšuje jeho kognitivní funkce (podobně jako ostatní ruční práce). Jestli vám to přijde jako krok zpátky, tedy takové retro, patrně ještě nevíte o další výhodě hrátek s oky a přízí. Háčkování totiž může způsobit, že se i vy budete cítit šťastnější!

Vypětí, tlak i povinnosti

Statistiky jsou velmi smutné. Podle Světové zdravotnické organizace (WHO) trpí depresemi zhruba 615 milionů lidí, přičemž celosvětová léčba ročně vyjde na 1 bilion dolarů. A rok od roku je to čím dál horší. Úzkosti a různá duševní onemocnění si vybírají daň například v podobě sebevražd. I když nikdo neříká, že háčkování všechno spasí, dá se říct, že uvedená činnost přispívá k psychické pohodě a pocitu vyrovnanosti, na což přišlo duo výzkumnic z australské univerzity sídlící ve Wollongongu, oblasti 80 kilometrů jižně od Sydney.

Zvýšená odolnost vůči negativním vlivům

Pippa Burns a Rosemary Van Der Mer sledovaly duševní stav tisícovky žen. 90 procent dobrovolnic při háčkování cítí vnitřní klid a považuje ho za koníček způsobující radost.  Některé dámy si zároveň nemohou vynachválit zlepšení paměti a rozvinutí kreativity. „Když si uvědomíte, co všechno pozitivního vám takové háčkování může přinést, máte motivaci víc o sebe pečovat a být aspoň na chvíli mimo hektické dění  a starosti všedního dne,“ nechala se slyšet Pippa Burns s tím, že při háčkování musíte věnovat pozornost počtu stehů, aktivitě háčku a dokonce i dechu.

Nech mne, tvořím!

Právě dýchání totiž umožňuje soustředit se na to, co se aktuálně děje. Neexistuje minulost a možná ani budoucnost. Starosti? Co to je? Když navíc vytvoříte něco, nad čím se ostatní rozplývají, ochutnáte obohacující pocit, který vám poskytne dávku uznání a uspokojení.

Zajímavé je, že jakmile se výsledky tohoto pozorování dostaly do médií, začaly se výše uvedeným lékařkám hlásit další ženy – nadšené pro háčkování. Právě ony postavily základnu pro slušnou fanouškovskou komunitu, pro kterou je háčkování levnější a mnohem přínosnější než návštěvy psychoterapeuta či užívání antidepresiv. Tak co, už si berete háček do ruky?

Ochrana očí při běhání

Okurková polévka

Okurková polévka

4 hlasy
35min 253 kJ 55 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Mexické fazole

28 hlasů
40min 341kJ 137 Kč

Pokud už neplánujete odejít z domova, připravte si tyt...

Okurkový wasabi salát

10 hlasů
25min 299kJ 55 Kč

Recept na pikantní okurkový salát s wasabi pastou.

Poradny

Můžeme si naúčtovat náklady na vývoz jímky?

Dobrý den, Jojo,v této poradně jsou zodpovídány především dotazy z oblasti sociálního zabezpečení... Více

Počítají se do zameškaných směn i státní svátky?

Dobrý den,nárok na dovolenou se Vám krátí o 1/12 za prvních 100 zameškaných směn a o další 1/12 z... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

V zaměstnání přijde vaše velká chvíle. Proto mějte oči na stopkách a nedovolte, aby vám jedinečná příležitost unikla. Nejenom, že se můžete skvěle zviditelnit, ale také se vám podaří získat spoustu cenných zkušeností, které se b...

Více