Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Problémové partie mluví za vaše tělo

Propadla zumbě a harémovým kalhotám. Kdyby mohla, celý den by jedla čokoládu. Vysněná dovolená je v Mexiku po boku přítele Marka. Jako malá chtěla být baletkou.

Zobrazit další články autorky

4. 2. 2020 | Zdraví a životní styl

Každá žena má na svém těle něco, s čím není právě úplně spokojená. Řeč je o takzvaných problémových partiích. Víte ale, že každá problémová zóna může něco prozradit i o vašem zdraví?

Zatímco některá bojuje s pneumatikou na břichu, jiná má zase airbagy na zadečku a třetí má povislou kůži na stehnech. To, co máme společné, je, že se v našich tělech necítíme úplně dobře. A ačkoli ve skutečnosti nemusejí být problémové zóny skutečný problém, že o nás dokážou vypovědět mnohem více, jste dosud určitě nevěděly.

Nadbytek tuku po celém těle

Máte pocit, že jste poslední dobou přibraly na více místech na těle? Pak je to zřejmě způsobeno přebytečnými kaloriemi. Tady pomůže jen jedno – změňte svůj jídelníček a dávejte si pozor, co a v jakém množství jíte. Dejte si také pozor na sůl. Pokud hodně solíte, pak se může ve vašem těle ukládat voda a celkově budete vypadat oteklí. V našem těle všechno souvisí se vším, takže to, co sníme, nás ovlivňuje i hormonálně a emocionálně.

Tuk na zadečku a stehnech

Problémy s ukládáním tuku na zadečku a stehnech mají spíše ženy než muži. Je totiž většinou spojeno s hormonální nerovnováhou nebo s používáním antikoncepce na bázi estrogenu. Pokud ho má vaše tělo příliš, může to znamenat, že začne ukládat tuk na podbřišku nebo zadržovat vodu.

Problémová zóna na břichu

Cítíte se často po jídle nacpaná k prasknutí? Máte pocit plnosti a břicho se vám zvětší, jako byste byla těhotná? Ale po pár hodinách jídlo strávíte a je místo na nové… Znamená to, že jíte více, než skutečně vaše tělo potřebuje. K tomu máte málo pohybu a najednou zjistíte, že se vám na břiše začíná dělat záchranný kruh. Často stačí jen malá změna v běžném denním režimu. Místo jízdy výtahem schody raději vyběhněte. Vystupte klidně o zastávku dříve a zbytek dojděte pěšky. Jezte pomaleji, tak abyste dříve mohly rozpoznat, kdy jste syté. Zbavíte se tak nepříjemných pocitů po přejídání a časem i zvětšujícího se břicha.

Problém s převislým podbřiškem

V tomto případě musíme opět pohlédnout pravdě do očí – tuk v podbřišku je vždy následek nezdravé životosprávy. Jídla s vysokým obsahem cukru a tuku jsou doslova předurčená k tomu, aby je tělo uložilo v podbřišku. Stresem uvolňuje naše tělo hormon kortizol, který je zase zodpovědný za náhlé pocity hladu, a především chutě na sladké nebo slané. Co ale mnozí z nás nevědí je, že tuk v podbřišku představuje velké zdravotní riziko v podobě vysokého krevního tlaku a cukrovky, které mohou vést až k srdečnímu infarktu nebo mozkové mrtvici.

Ukládání tuku v dolní části těla

Ukládání tuku na nohách může poukazovat na poruchy s krevním oběhem. Pomoci by mohly cvičení nohou, procházky, běh nebo jogging. Tedy všechny druhy pohybu, které podpoří prokrvení nohou a zbaví vás tuku.

Obecně tedy platí, že za tuk na našich problémových partiích si vlastně můžeme sami. Ať už přejídáním, špatnou stravou nebo nedostatkem pohybu, všechno špatné, co vlastnímu tělu provádíme, se nám někde „vrátí“. Zdravotní potíže jsou až následkem. Važme si tedy těla a alespoň čas od času mu dopřejte dostatek pohybu a něco dobrého v podobě zdravé stravy.

Neobvyklé detoxy známých osobností

Kuřecí prsa plněná pestem

Kuřecí prsa plněná pestem

14 hlasů
60min 513 kJ 120 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Kuřecí játra na česneku

7 hlasů
30min 689kJ 60 Kč

Recept na rychlou přípravu kuřecích jater.

Gratinované brambory

10 hlasů
1h a 10min 432kJ 65 Kč

Nemáte čas, ani chuť na dlouhé vaření-připravte k oběd...

Poradny

Stihnu nastoupit na mateřskou v ochranné lhůtě?

Dobrý den,jestliže jste otěhotněla v předchozím zaměstnání, uběhlo do doby nástupu do dalšího zam... Více

Po konci zaměstnání jsem opět pracovala, dostanu PPM?

Dobrý den,situaci, na kterou se ptáte, upravuje § 15 odst. 2 zákona o nemocenském pojištění. Ten ... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Volný čas věnujete především rodině. Uvědomujete si, že jste ji v poslední době poněkud zanedbávali, a rozhodnete se to napravit. Užijete si tak příjemný týden v pohodové atmosféře. Hádky se vám vyhnou obloukem a blízcí budou naprosto spokojen&iacut...

Více