Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Problémové partie mluví za vaše tělo

Propadla zumbě a harémovým kalhotám. Kdyby mohla, celý den by jedla čokoládu. Vysněná dovolená je v Mexiku po boku přítele Marka. Jako malá chtěla být baletkou.

Zobrazit další články autorky

4. 2. 2020 | Zdraví a životní styl

Každá žena má na svém těle něco, s čím není právě úplně spokojená. Řeč je o takzvaných problémových partiích. Víte ale, že každá problémová zóna může něco prozradit i o vašem zdraví?

Zatímco některá bojuje s pneumatikou na břichu, jiná má zase airbagy na zadečku a třetí má povislou kůži na stehnech. To, co máme společné, je, že se v našich tělech necítíme úplně dobře. A ačkoli ve skutečnosti nemusejí být problémové zóny skutečný problém, že o nás dokážou vypovědět mnohem více, jste dosud určitě nevěděly.

Nadbytek tuku po celém těle

Máte pocit, že jste poslední dobou přibraly na více místech na těle? Pak je to zřejmě způsobeno přebytečnými kaloriemi. Tady pomůže jen jedno – změňte svůj jídelníček a dávejte si pozor, co a v jakém množství jíte. Dejte si také pozor na sůl. Pokud hodně solíte, pak se může ve vašem těle ukládat voda a celkově budete vypadat oteklí. V našem těle všechno souvisí se vším, takže to, co sníme, nás ovlivňuje i hormonálně a emocionálně.

Tuk na zadečku a stehnech

Problémy s ukládáním tuku na zadečku a stehnech mají spíše ženy než muži. Je totiž většinou spojeno s hormonální nerovnováhou nebo s používáním antikoncepce na bázi estrogenu. Pokud ho má vaše tělo příliš, může to znamenat, že začne ukládat tuk na podbřišku nebo zadržovat vodu.

Problémová zóna na břichu

Cítíte se často po jídle nacpaná k prasknutí? Máte pocit plnosti a břicho se vám zvětší, jako byste byla těhotná? Ale po pár hodinách jídlo strávíte a je místo na nové… Znamená to, že jíte více, než skutečně vaše tělo potřebuje. K tomu máte málo pohybu a najednou zjistíte, že se vám na břiše začíná dělat záchranný kruh. Často stačí jen malá změna v běžném denním režimu. Místo jízdy výtahem schody raději vyběhněte. Vystupte klidně o zastávku dříve a zbytek dojděte pěšky. Jezte pomaleji, tak abyste dříve mohly rozpoznat, kdy jste syté. Zbavíte se tak nepříjemných pocitů po přejídání a časem i zvětšujícího se břicha.

Problém s převislým podbřiškem

V tomto případě musíme opět pohlédnout pravdě do očí – tuk v podbřišku je vždy následek nezdravé životosprávy. Jídla s vysokým obsahem cukru a tuku jsou doslova předurčená k tomu, aby je tělo uložilo v podbřišku. Stresem uvolňuje naše tělo hormon kortizol, který je zase zodpovědný za náhlé pocity hladu, a především chutě na sladké nebo slané. Co ale mnozí z nás nevědí je, že tuk v podbřišku představuje velké zdravotní riziko v podobě vysokého krevního tlaku a cukrovky, které mohou vést až k srdečnímu infarktu nebo mozkové mrtvici.

Ukládání tuku v dolní části těla

Ukládání tuku na nohách může poukazovat na poruchy s krevním oběhem. Pomoci by mohly cvičení nohou, procházky, běh nebo jogging. Tedy všechny druhy pohybu, které podpoří prokrvení nohou a zbaví vás tuku.

Obecně tedy platí, že za tuk na našich problémových partiích si vlastně můžeme sami. Ať už přejídáním, špatnou stravou nebo nedostatkem pohybu, všechno špatné, co vlastnímu tělu provádíme, se nám někde „vrátí“. Zdravotní potíže jsou až následkem. Važme si tedy těla a alespoň čas od času mu dopřejte dostatek pohybu a něco dobrého v podobě zdravé stravy.

Mírná konzumace červeného vína prospívá zdraví

Hovězí dušené s paprikou

Hovězí dušené s paprikou

11 hlasů
2h a 45min 574 kJ 179 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Salát Caesar podle Zdeňka Pohlreicha

213 hlasů
25min 620kJ 232 Kč

Salát Caesar se řadí mezi jeden ze 100 nejslavnějších ...

Krémová, smetanová polévka z topinambur

4 hlasy
55min 283kJ 85 Kč

V hlízách topinamburu je obsažen kvalitní olej, vláknina,...

Poradny

Má trvalý pobyt vliv na daňovou slevu na dítě?

Dobrý den,výše peněžité pomoci v mateřství (PPM neboli mateřské) činí 70% redukovaného denního vy... Více

Mám nárok na přídavky na děti za práci ve Skotsku?

Dobrý den, paní Glížová, z Vašeho dotazu bohužel nevyplývá, co konrkétně Vás zajímá. Pokud si chc... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Obrníte se proti neúspěchu a budete raději počítat s tím nejhorším. V koutku duše ale pořád doufáte, že by vaše sny a touhy mohly vyjít. Pokud tomu budete věřit i nadále a přistupovat ke svým snahám pozitivně a s nadhledem, žádná skeps...

Více