Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Nedostatek spánku způsobuje nadváhu a oslabuje imunitu

Pořád ještě nechápe, že je z ní máma...A ani si nemyslí, že ji ten pocit opustí :) Ujídá malé Lucince a pak láteří nad váhou. Nadšeně testuje všechny dobroty, co do redakce dorazí.

Zobrazit další články autorky

14.02.2020 | Zdraví a životní styl

Ještě o půlnoci bloumáte po bytě a hledáte v ledničce něco na zub? To se vám může vymstít v podobě kardiovaskulárních chorob, špatné paměti nebo hodně slabé imunity. Na co dalšího si zaděláváte, když pravidelně ponocujete?

Ačkoli drtivá většina lidí doporučení ohledně osmi prospaných hodin bezpečně zná, jen málokdo si ho bere k srdci. Jak jste na tom vy? Pokud máte ve zvyku ponocovat, asi byste se měli seznámit se všemi riziky, kterým pozdní bdělostí hrajete do karet. S čím by každá noční sova měla tak trochu počítat?

Paměť, jež má pořádné mezery

Během pyžamového odpočinku je sice mozek v klidovém režimu, nicméně to pořád ještě neznamená, že jen nečinně přihlíží. Snaží se totiž formulovat nová spojení mezi různými nervovými buňkami, jež pomáhají udržovat paměť v optimální kondici. Když mu je tento důležitý úkol znemožněn kupříkladu sledováním televize či doděláváním pracovních restů, zpravidla se hodně brzy „ozývají“ potíže s uchováváním informací, učením i koncentrací, přičemž dochází ke snížené reflexní aktivitě. Vážně tomu chcete jít naproti? Hrozeb je tu však víc…

Slabá imunita, která se jen stěží ubrání

Jeden týden. To je doba, která stačí k poškození imunitního systému, pokud každý den ulehnete na méně než šest hodin. Toto tvrzení pochází od britských vědců, kteří se domnívají, že spánková deprivace dokáže pozměnit složení buněk v organismu, kvůli čemuž se značně omezuje bojeschopnost s viry, bakteriemi a dalšími škodlivými patogeny. Také se podstatně prodlužuje rekonvalescence a zotavování se z nemocí, což také není žádná hitparáda.

Nadváha. Tu si zřejmě nepřejete

V případě, že trávíte v peřinách málo času, si zahráváte také s nechtěným nárůstem hmotnosti, jelikož pozdní aktivita může řádně rozbouřit hladinu hormonů. Mezi nimi jsou i leptin a ghrelin, jež ovlivňují apetit, stejně jako pocity hladu a samotného nasycení. Co myslíte, nevysvětluje tohle vaše půlnoční mlsání?

Trable se srdcem. Bez legrace

Věděli jste, že během noční relaxace v lůžkovinách tělo opravuje jeho „poškozené součástky“, jako jsou například cévy a tepny? To znamená, že zůstáváte-li pravidelně vzhůru do pozdních hodin, riskujete mimo jiné i kardiovaskulární choroby.

Koupání v horké vaně může být lékem na vysoký tlak

Mexická polévka

Mexická polévka

11 hlasů
60min 338 kJ 125 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Okurková polévka

4 hlasy
35min 253kJ 55 Kč

Italská, teplá okurková polévka.

Hovězí svíčková s brokolicí

0 hlasů
55min 749kJ 400 Kč

Restované nudličky z hovězího masa s vařenou brokolicí.

Poradny

Podal jsem pozdě žádost o ošetřovné, co mám dělat?

Dobrý den,podle výzvy zveřejěné na webových stránkách MPO bylo možné žádosti o ošetřovné za měsíc... Více

Musím být kvůli příspěvku na bydlení v evidenci ZP?

Dobrý den,evidence na úřadě práce není podmínkou výplaty příspěveku na bydlení, evidence na ÚP s ... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Vše, co tento týden učiníte, uděláte ve prospěch svých blízkých. Zapomenete na vlastní sobecké zájmy a budete se snažit, aby se lidé, kteří jsou pro vás důležití, měli co nejlépe. A podaří se vám to. Buďte si jistí, že se...

Více