Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Nedostatek spánku způsobuje nadváhu a oslabuje imunitu

Pořád ještě nechápe, že je z ní máma...A ani si nemyslí, že ji ten pocit opustí :) Ujídá malé Lucince a pak láteří nad váhou. Nadšeně testuje všechny dobroty, co do redakce dorazí.

Zobrazit další články autorky

14. 2. 2020 | Zdraví a životní styl

Ještě o půlnoci bloumáte po bytě a hledáte v ledničce něco na zub? To se vám může vymstít v podobě kardiovaskulárních chorob, špatné paměti nebo hodně slabé imunity. Na co dalšího si zaděláváte, když pravidelně ponocujete?

Ačkoli drtivá většina lidí doporučení ohledně osmi prospaných hodin bezpečně zná, jen málokdo si ho bere k srdci. Jak jste na tom vy? Pokud máte ve zvyku ponocovat, asi byste se měli seznámit se všemi riziky, kterým pozdní bdělostí hrajete do karet. S čím by každá noční sova měla tak trochu počítat?

Paměť, jež má pořádné mezery

Během pyžamového odpočinku je sice mozek v klidovém režimu, nicméně to pořád ještě neznamená, že jen nečinně přihlíží. Snaží se totiž formulovat nová spojení mezi různými nervovými buňkami, jež pomáhají udržovat paměť v optimální kondici. Když mu je tento důležitý úkol znemožněn kupříkladu sledováním televize či doděláváním pracovních restů, zpravidla se hodně brzy „ozývají“ potíže s uchováváním informací, učením i koncentrací, přičemž dochází ke snížené reflexní aktivitě. Vážně tomu chcete jít naproti? Hrozeb je tu však víc…

Slabá imunita, která se jen stěží ubrání

Jeden týden. To je doba, která stačí k poškození imunitního systému, pokud každý den ulehnete na méně než šest hodin. Toto tvrzení pochází od britských vědců, kteří se domnívají, že spánková deprivace dokáže pozměnit složení buněk v organismu, kvůli čemuž se značně omezuje bojeschopnost s viry, bakteriemi a dalšími škodlivými patogeny. Také se podstatně prodlužuje rekonvalescence a zotavování se z nemocí, což také není žádná hitparáda.

Nadváha. Tu si zřejmě nepřejete

V případě, že trávíte v peřinách málo času, si zahráváte také s nechtěným nárůstem hmotnosti, jelikož pozdní aktivita může řádně rozbouřit hladinu hormonů. Mezi nimi jsou i leptin a ghrelin, jež ovlivňují apetit, stejně jako pocity hladu a samotného nasycení. Co myslíte, nevysvětluje tohle vaše půlnoční mlsání?

Trable se srdcem. Bez legrace

Věděli jste, že během noční relaxace v lůžkovinách tělo opravuje jeho „poškozené součástky“, jako jsou například cévy a tepny? To znamená, že zůstáváte-li pravidelně vzhůru do pozdních hodin, riskujete mimo jiné i kardiovaskulární choroby.

Mírná konzumace červeného vína prospívá zdraví

Hovězí maso s rajskou omáčkou

Hovězí maso s rajskou omáčkou

29 hlasů
1h a 15min 1058 kJ 133 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Salát Caesar podle Zdeňka Pohlreicha

213 hlasů
25min 620kJ 232 Kč

Salát Caesar se řadí mezi jeden ze 100 nejslavnějších ...

Krémová, smetanová polévka z topinambur

4 hlasy
55min 283kJ 85 Kč

V hlízách topinamburu je obsažen kvalitní olej, vláknina,...

Poradny

Má trvalý pobyt vliv na daňovou slevu na dítě?

Dobrý den,výše peněžité pomoci v mateřství (PPM neboli mateřské) činí 70% redukovaného denního vy... Více

Mám nárok na přídavky na děti za práci ve Skotsku?

Dobrý den, paní Glížová, z Vašeho dotazu bohužel nevyplývá, co konrkétně Vás zajímá. Pokud si chc... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Obrníte se proti neúspěchu a budete raději počítat s tím nejhorším. V koutku duše ale pořád doufáte, že by vaše sny a touhy mohly vyjít. Pokud tomu budete věřit i nadále a přistupovat ke svým snahám pozitivně a s nadhledem, žádná skeps...

Více