Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Správnou stravou proti nedostatku energie

Propadla zumbě a harémovým kalhotám. Kdyby mohla, celý den by jedla čokoládu. Vysněná dovolená je v Mexiku po boku přítele Marka. Jako malá chtěla být baletkou.

Zobrazit další články autorky

18. 2. 2020 | Zdraví a životní styl

Jaké jídlo nám dodá energii? Z dlouholetých výzkumů vyplývá, že především to, které obsahuje sacharidy. Poznejte tedy pravidla energetické stravy.

Jídlo je naším největším dodavatelem energie. Nejdůležitější pro tělo jsou sacharidy – cukr, fruktóza, cereálie, potraviny s vysokým obsahem škrobu jako jsou brambory, kukuřice a rýže a mléčné výrobky. Zvyšují koncentraci, výkonnost a sílu a přispívají k tomu, že se celkově cítíme dobře.

Špatná strava bere sílu

Naopak špatná strava vás může o sílu okrádat. Například typický poobědový útlum nevzniká jen proto, že jste toho k obědu snědli příliš mnoho, ale také proto, že jste při tom smíchali různé druhy sacharidů. Tím se vyplaví do těla příliš mnoho inzulinu a tělo upadá do stresu – energie putuje do tukových buněk a vy budete chtít spíš jen lenošit. Z toho důvodu se nedoporučují kombinace jako chléb s máslem, ovocný jogurt a müsli nebo pizza se sýrem. Lepší je vzít si chléb s tvrdým sýrem, vejce nebo šunku, müsli bez ovoce s mandlovým mlékem nebo tvarohem nebo pizza s mozzarelou. Ke kávě si místo dortíku dejte raději čokoládu nebo ovoce.

Jak vznikají alergie?

Bolesti břicha, křeče nebo bolesti hlavy jsou typické příznaky intolerance na jídlo. A třeba intolerance na fruktózu je stále častější. To proto, že se do potravin při jejich výrobě přidává vysoce koncentrovaná fruktóza, která je levnější, a navíc prodlužuje trvanlivost potravin. Hodně lidí se tak mylně domnívá, že trpí alergií na lepek. Na základě výzkumu také vyplynulo, že existuje zvýšené riziko srdečních onemocnění, pokud budete jíst bezlepkové alternativy, aniž byste museli.

Pravidlo jednoho sacharidu

U jídla je důležité si položit otázku: Co mi dodává energii? Jak se po jídle cítím? Pokud vyzkoušíte stravování podle pravidla jednoho sacharidu, bude pro vás snadné určit, co vám dělá dobře a co ne. Zkuste třeba sníst jen suché pečivo bez něčeho dalšího a po dvou hodinách uvidíte, jak vaše tělo reaguje.

Óda na čokoládu

Když má tělo na něco chuť, mělo by to i dostat. Znamená to totiž, že to potřebuje. Pokud trpíte na hypoglykemii, jste hubení a je vám často špatně, je pro vás třeba čokoláda nenahraditelná. Ale kousek čokolády, lžičku medu nebo kostku cukru si mohou dát všichni, kdo potřebují rychlý přísun energie. Samozřejmě hodně záleží na množství cukru, ale jeho úplným zavržením ničeho nedosáhnete. Navíc největší nebezpečí je ve skrytém cukru. Proto si raději dejte čokoládu a odpusťte si sladké nápoje nebo kečup.

Receptem na šťastný život je častý pobyt v přírodě

Bramborové taštičky

Bramborové taštičky

19 hlasů
60min 434 kJ 60 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Mléčná polévka s vejci

20 hlasů
20min 259kJ 50 Kč

Recept na jednoduchou mléčnou polévku s vejcem.

Rychlý salát z čínského zelí a krevet

14 hlasů
35min 303kJ 99 Kč

Opravdu velmi rychle připravený salát.

Poradny

Jak ukončit dohodu o provedení práce?

Dobrý den,to, že nejste dočasně schopná pracovat, nemusí nutně znamenat, že Váš zaměstnavatel neb... Více

Mám trvalý pobyt jinde než bydlím, dostanu příspěvek?

Dobrý den,na příspěvek na bydlení máte nárok tehdy, jste-li vlastníkem či nájemcem bytu/domu, ve ... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Tento týden přeje hlavně kamarádským vazbám! Proto se snažte naslouchat svým přátelům a ubezpečte je, že jste tu vždy pro ně. Uvidíte, že vám oplatí stejnou mincí. Díky nim se budete cítit velice sebejistě a v pohodě. Jen těžko vás něco rozhodí!

Více