Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Potraviny, které podporují zdraví plic

Pořád ještě nechápe, že je z ní máma...A ani si nemyslí, že ji ten pocit opustí :) Ujídá malé Lucince a pak láteří nad váhou. Nadšeně testuje všechny dobroty, co do redakce dorazí.

Zobrazit další články autorky

28.03.2020 | Zdraví a životní styl

O plicích se v posledních týdnech mluví zejména v souvislosti se zákeřným koronavirem. Co děláte pro ty svoje, aby byly zdravější a odolnější? Můžete jíst třeba listovou zeleninu, tučné ryby nebo lněná semínka.

Plíce mají velice důležitou úlohu. Dodávají tělu kyslík a odstraňují škodlivé toxiny, proto bychom jejich kondici měli podporovat, jak to jenom jde. Co lze v tomto směru udělat? Kromě toho, že se vzdáte cigaret, je jistou možností také častější konzumace potravin, které zlepšují zdraví celé dýchací soustavy. Jsou to třeba tyhle!

Listová zelenina jako zelený doping

Listovou zeleninu můžete považovat za vítaného spojence. A to v mnoha směrech! Bez ohledu na konkrétní druh z každého jejího sousta načerpáte kromě vitaminů, minerálů a antioxidantů prospěšných pro pokožku, kosti i krevní oběh také unikátní rostlinný chlorofyl. Ten přispívá k detoxikačním procesům, zatímco podstatně snižuje riziko rakoviny plic.

I tučné ryby mají k tématu co říct

Tučné ryby, jako jsou například sardinky, makrela nebo losos, nabízí neskromné množství protizánětlivých omega-3 mastných kyselin. O těchto sloučeninách je díky četným studiím známo, že brání vzniku některých zánětlivých a infekčních onemocnění dýchacích cest. Vítané jsou ovšem i z jiných důvodů. Tyto zdravé tuky urychlují metabolické funkce, příznivě ovlivňují činnost mozku a omezují pravděpodobnost diabetu. Klíčové jsou také pro optimistické psychické rozpoložení. A to se teď jenom hodí…

Lněná semínka. Velké dobro v malém balení

K bohatým zdrojům výše zmíněných omega-3 mastných kyselin patří i lněná semínka, která navíc obsahují spoustu hořčíku. Proto má jejich pravidelná konzumace příznivý vliv na svaly kolem průdušek. Zároveň předchází poškození horních i dolních cest dýchacích, přičemž tlumí symptomy alergií i astmatu. Pokud je zahrnete do jídelníčku, můžete se dočkat i dalších benefitů v podobě pružnější pokožky, vylepšeného trávení nebo ustálené hladiny hormonů.

Posílení imunity na pracovišti

Grilované vepřové kotlety

Grilované vepřové kotlety

2 hlasy
55min 982 kJ 150 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Krůtí rolády se špenátem

15 hlasů
55min 891kJ 155 Kč

Recept na dietní krůtí rolády se špenátem.

Kuřecí polévka s estragonem

12 hlasů
55min 313kJ 85 Kč

Kuřecí vývar s estragonem.

Poradny

Když dá syn souhlas s adopcí, musí dál platit výživné?

Dobrý den,jestliže Váš syn udělí souhlas s adopcí a jeho dceru (Vaši vnučku) adoptuje současný ma... Více

Jsem na ÚP po výpovědi a čekám dítě, dostanu PPM?

Pěkný den i Vám, Lucie,pro nárok na peněžitrou pomoc v mateřství (PPM neboli mateřskou) je zapotř... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Volný čas věnujete především rodině. Uvědomujete si, že jste ji v poslední době poněkud zanedbávali, a rozhodnete se to napravit. Užijete si tak příjemný týden v pohodové atmosféře. Hádky se vám vyhnou obloukem a blízcí budou naprosto spokojen&iacut...

Více