Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Pití vody s citronem příznivě ovlivní zdraví už po sedmi dnech

Pořád ještě nechápe, že je z ní máma...A ani si nemyslí, že ji ten pocit opustí :) Ujídá malé Lucince a pak láteří nad váhou. Nadšeně testuje všechny dobroty, co do redakce dorazí.

Zobrazit další články autorky

18.05.2020 | Zdraví a životní styl

Co můžeš udělat dnes, neodkládej na zítřek, praví jedno známé úsloví. A když jde o konzumaci citronové vody, platí to ne dvojnásob, ale trojnásob!

Citronovou vodu prosazují nejen lékaři a výživoví poradci, ale i hollywoodské celebrity. A důvod je jasný! Nápoj, který by měl obsahovat šťávu nejméně z poloviny citronu, má nesporné účinky pro zdraví. A že s jejich rychlostí je to jako s během na dlouhé trati? To právě ne. Podle studie uveřejněné v magazínu Journal of Molecular Medicine se famózních výsledků můžete dočkat už po sedmi dnech každodenní konzumace!

O něco lepší kondice srdce

Připomínat, že citron patří k bohatým zdrojům vitaminu C, je zřejmě zbytečné. Znáte ale všechny funkce tohoto silného antioxidantu? Jistě si teď říkáte, že představuje prevenci nachlazení a zkracuje dobu zotavení při viróze. Samozřejmě máte pravdu, nicméně vitamin C chrání také buňky před poškozením a přispívá k normalizaci tlaku, čímž podstatně snižuje riziko kardiovaskulárních chorob.

Svěží dech, kterým nic neotřese

Přemýšleli jste někdy nad tím, proč se složky zmíněného kyselého plodu nacházejí v celé řadě běžných čisticích prostředků? Existuje pro to moc dobrý důvod – dokážou totiž báječně neutralizovat jakýkoli zápach. Na stejném principu funguje i voda s citronem, která osvěžuje dech a zároveň bývá zkázou pro škodlivé bakterie vyskytujících se v ústech.

Podpora při shazování kil

Chuť uvedeného nápoje potlačuje touhu po sladkých a tučných potravinách, myslí si vědci. Ti rovněž připouštějí, že obsažené polyfenoly a další živinné „součástky“ omezují váhový přírůstek, regulují cholesterol, zlepšují rezistenci na inzulin, navozují pocit sytosti a detoxikují tělo. Suma sumárum zvyšují vaše šance na to, že ty menší plavky letos prostě oblečete.

Vzorné zažívání. To přece chcete

Dalším bonusem citronové vody je, že předchází zácpě, neboť působí jako šetrné projímadlo. Každá sklenka ke všemu podporuje zažívání i tím, že stabilizuje produkci kyseliny chlorovodíkové v žaludku a zabraňuje vředům. Tak na co ještě čekáte?

Nefiltrované pivo je silné probiotikum

Rýže s borůvkami

Rýže s borůvkami

12 hlasů
50min 766 kJ 55 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Lasagne s tuňákem a houbami

10 hlasů
1h a 20min 820kJ 210 Kč

Recept na přípravu lasagni s tuňákem.

Srnčí ragú s houbami a brusinkami

10 hlasů
1h a 45min 348kJ 350 Kč

Srnčí maso s mrkví, houbami a brusinkami.

Poradny

Jak mám ukončit pracovní poměr na mateřské dovolené?

Pěkný den i Vám,během mateřské dovolené pro Vás ohledně ukončení pracovního poměru neplatí žádná ... Více

Dokládají se příjmy z brigády při žádosti o dávky?

Dobrý den,podle zákona o státní sociální podpoře, který upravuje výplatu příspěvku na bydlení a p... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Volný čas věnujete především rodině. Uvědomujete si, že jste ji v poslední době poněkud zanedbávali, a rozhodnete se to napravit. Užijete si tak příjemný týden v pohodové atmosféře. Hádky se vám vyhnou obloukem a blízcí budou naprosto spokojen&iacut...

Více