Gen štíhlosti neexistuje

Gen štíhlosti neexistuje. Přesto někteří lidé mohou konzumovat téměř jakékoli množství potravy, aniž přiberou. Je to proto, že jim chybí určitý gen, který naopak způsobuje u jiných obezitu. Tímto genem je sekvence DNA vědci označovaná podle proteinu, který kóduje, tedy gen ALK. Háček spočívá v tom, že asi jedno procento populace tento gen vůbec nemá.

To nahrává genetickému způsobu léčby obezity. Když se totiž podaří gen pro ALK vypnout, lidé by mohli být štíhlí a zdraví, i když se budou přejídat.

„Vypnutí genu by jednoho dne mohlo být základem léčby obezity u lidí,“ míní profesor Josef Penninger z University of British Columbia.

Nejlepší je prevence

Každopádně nejlepší prevencí obezity je střídmá konzumace pestré a vyvážené stravy a dostatek pohybu. Spoléhat na genetickou léčbu je trvale neudržitelné. Přejídání totiž tvoří další problém, jak uživit osm miliard lidí na planetě s omezenými zdroji v době globální krize klimatu. Nicméně jedno procento populace skutečně může téměř jíst cokoli a nepřibere.

„Mohou jíst cokoli chtějí a metabolicky jsou stále zdraví a štíhlí. Jedí opravdu hodně, moc necvičí a stejně nepřiberou. Všichni dnes studují obezitu a její genetiku. My jsme si řekli, pojďme na to opačně a začněme studovat hubenost,“ dodal profesor Penninger.


Zdarma produkt k testování!

Staň se testerkou!

Reklama


Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

Tento týden budete řešit poměrně závažný problém, jenže navzdory své obvyklé rozhodnosti se ocitnete v koncích – jako byste měli v hlavě dva hlasy, které vám oba radí dobře, jenže oba úplně opačně. Na něco takového nejste zvyklí, většinou máte své priority jasně dané. A tak vám nezbude nic jiného, než ve svém nitru najít kompromis, nebo si necha... Více

Vybrat znamení

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Diskuze

2 Příspěvků
Poslední příspěvek 12:09
23 Příspěvků
Poslední příspěvek včera
24 Příspěvků
Poslední příspěvek včera

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat