Gen štíhlosti neexistuje

Gen štíhlosti neexistuje. Přesto někteří lidé mohou konzumovat téměř jakékoli množství potravy, aniž přiberou. Je to proto, že jim chybí určitý gen, který naopak způsobuje u jiných obezitu. Tímto genem je sekvence DNA vědci označovaná podle proteinu, který kóduje, tedy gen ALK. Háček spočívá v tom, že asi jedno procento populace tento gen vůbec nemá.

To nahrává genetickému způsobu léčby obezity. Když se totiž podaří gen pro ALK vypnout, lidé by mohli být štíhlí a zdraví, i když se budou přejídat.

„Vypnutí genu by jednoho dne mohlo být základem léčby obezity u lidí,“ míní profesor Josef Penninger z University of British Columbia.

Nejlepší je prevence

Každopádně nejlepší prevencí obezity je střídmá konzumace pestré a vyvážené stravy a dostatek pohybu. Spoléhat na genetickou léčbu je trvale neudržitelné. Přejídání totiž tvoří další problém, jak uživit osm miliard lidí na planetě s omezenými zdroji v době globální krize klimatu. Nicméně jedno procento populace skutečně může téměř jíst cokoli a nepřibere.

„Mohou jíst cokoli chtějí a metabolicky jsou stále zdraví a štíhlí. Jedí opravdu hodně, moc necvičí a stejně nepřiberou. Všichni dnes studují obezitu a její genetiku. My jsme si řekli, pojďme na to opačně a začněme studovat hubenost,“ dodal profesor Penninger.


Zdarma produkt k testování!

Staň se testerkou!

Reklama


Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

Tento týden budete mít tendenci věnovat veškerou svou pozornost své práci a kariéře obecně. Jenže to se nesetká s přílišným pochopením ze strany vašich nejbližších, kteří se budou cítit, jako byste je zanedbávali. Vy naopak budete bojovat s pocitem, že se vaši pozornost snaží odpoutat od něčeho, co je pro vás aktuálně velmi důležité, a tak příle... Více

Vybrat znamení

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Diskuze

144 Příspěvků
Poslední příspěvek 13:04
6 Příspěvků
Poslední příspěvek 22.1.
9 Příspěvků
Poslední příspěvek 22.1.

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat