Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Pohled na vodní hladinu uklidňuje mysl

Pořád ještě nechápe, že je z ní máma...A ani si nemyslí, že ji ten pocit opustí :) Ujídá malé Lucince a pak láteří nad váhou. Nadšeně testuje všechny dobroty, co do redakce dorazí.

Zobrazit další články autorky

02.07.2020 | Zdraví a životní styl

Letos to místo písčité pláže Jadranu vidíte na stanový kemp někde na Mácháči, Lipně nebo Slapech? Není důvod ke stížnostem. Skvěle se tam vyspíte, uklidníte od stresu a podpoříte kreativní myšlení!

Kvůli pandemii koronaviru řada lidí na plánovanou dovolenou k moři nevyrazí. Patříte mezi ně také? Je pravda, že před cestováním do zahraničí epidemiologové dost důrazně varují, ovšem prázdniny si přece můžete užít i v Čechách. A že tím chtě nechtě musíte vzít zavděk, protože vám vlastně nic jiného nezbývá? Dívejte se na to z jiného úhlu. On má totiž výlet k rybníku či jezeru nesporné výhody pro zdraví.

Když je voda terapeutem

Poznatky studie zveřejněné v akademickém magazínu Journal of Environmental Psychology sdělují, že blízkost vody má na lidské podvědomí nevýslovně uklidňující vliv. Je v podstatě jedno, zda se na mokrý přírodní útvar budete jen dívat, potápět se v něm nebo plavat. Jeho terapeutické schopnosti zaregistrujete v plné síle prakticky okamžitě.

„Všechno je to v hlavě. Lidský mozek začíná poměrně rychle reagovat na životní prostředí. Proto se cítíte uvolnění, šťastní a nabití novou energií. Tento zajímavý efekt nazýváme modrou myslí,“ vysvětluje spoluautor zmíněné studie J. Aaron Hipp, který jako psycholog působí na Washingtonské univerzitě. Podobně to vidí i další odborník na slovo vzatý.

Chybí vám inspirace? Smočte si nohy

„Když jste u vody, snadno se dostanete do mírně meditativního stavu. Tak se zbavíte stresu, přičemž vaši mysl doslova zaplaví pocity štěstí, harmonie a relaxace. Rovněž tak můžete inspirovat svou kreativní tvořivost a stabilizovat si tepovou frekvenci,“ domnívá se uznávaný americký mořský biolog Wallace J. Nichols, který na toto téma vydal úspěšnou knihu. Pohled na vlnky ledabyle tančící ve větru vám však dokáže pomoci i s nespavostí.

Zapomeňte na prášky, ustelte si ve stanu

„Již mnoho výzkumů prokázalo, že lidé, kteří pobývají v přírodě, mají mnohem lepší spánkové cykly. Stačí se jen na chvíli zastavit a naplno vnímat všechny zvuky, vůně a barvy,“ doporučuje americký neurolog a specialista na spánek Christopher Winter. No vida, teď už se na dovolenou v našich českých končinách možná konečně začnete těšit…

Dietní praktiky hollywoodských hvězd

Guláš z králíka

Guláš z králíka

18 hlasů
1h a 15min 718 kJ 105 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Candát s kdoulovou omáčkou

13 hlasů
45min 555kJ 145 Kč

Candát má skvělé maso. Jak ho připravit tak, aby bylo ...

Čočková polévka se sýrem

11 hlasů
40min 502kJ 125 Kč

Velmi sytá polévka, kterou podávejte jako hlavní chod.

Poradny

Musím být kvůli příspěvku na bydlení v evidenci ZP?

Dobrý den,evidence na úřadě práce není podmínkou výplaty příspěveku na bydlení, evidence na ÚP s ... Více

Nezapočítali mi dobu studia pro nárok na PPM, co dělat?

Dobrý den, Terezo,podle § 32 odst. 4 zákona o nemocenském pojištění se do doby účasti na pojištěn... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Vše, co tento týden učiníte, uděláte ve prospěch svých blízkých. Zapomenete na vlastní sobecké zájmy a budete se snažit, aby se lidé, kteří jsou pro vás důležití, měli co nejlépe. A podaří se vám to. Buďte si jistí, že se...

Více