Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Potraviny na podporu plodnosti ženy

Propadla zumbě a harémovým kalhotám. Kdyby mohla, celý den by jedla čokoládu. Vysněná dovolená je v Mexiku po boku přítele Marka. Jako malá chtěla být baletkou.

Zobrazit další články autorky

10.07.2020 | Zdraví a životní styl

Kdo touží po dítěti, měl by věnovat větší pozornost tomu, jaké potraviny jí. V první řadě je třeba se stravovat především zdravě. Ale existují i potraviny, kterým je přisuzován pozitivní vliv na zvýšení plodnosti.

Touha po miminku se bohužel pro někoho nevyplní tak rychle, jako je mávnutí kouzelného proutku. Důvodem může být celá řada faktorů, které hrají významnou roli při rozhodování, jak rychle se splní vaše přání stát se rodiči.

Sice není možné změnit genetické předpoklady nebo zdravotní okolnosti, ale v zásadě platí, že zdravá životospráva je v souvislosti s touhou o početí dítěte velmi žádoucí. A k tomu patří i zdravá strava. Následujícím potraviny jsou údajně nejlepší na podporu plodnosti ženy.

Celozrnné potraviny

Místo bílého chleba si dejte raději ten celozrnný. Výrobky z bílé mouky zvyšují hladinu cukru a inzulinu v krvi a to může mít vliv na hormony a ovulační cyklus. U celozrnného pečiva se tento jev neobjevuje.

Libové maso

Železo je důležitá výživná látka, pokud jde o plodnost. Chutný způsob, jak si zajistit dostatečný přísun železa, je jíst libové maso. Je jedno, jestli si ho ogrilujete nebo uvaříte. Studie prokázaly, že ženy s vyšším příjmem železa jsou plodnější než ženy, které trpí jeho nedostatkem. Vegetariáni mohou tento cenný minerál doplnit konzumací luštěnin nebo vitaminovými přípravky.

Ryby

Losos, sardinky, sledě a jiné druhy tučných ryb dodávají tělu prospěšné omega-3-mastné kyseliny. Ty mají pozitivní vliv na plodnost, protože podporují krevní oběh, z čehož profituje nakonec celé tělo. Kdo nejí ryby, může získat omega-3-mastné kyseliny z mandlí, vlašských ořechů, dýňových nebo lněných semínek.

Mléčné výrobky

Mléko, jogurty, sýry a další mléčné výrobky nejsou dobré jen na kosti – svoji důležitou roli hrají i svým vlivem na plodnost. Studie dokládají, že ženy, které denně sní alespoň jeden mléčný výrobek, trpí méně potížemi s ovulací.

Maliny a borůvky

Všechny druhy ovoce a zeleniny jsou zdravé, ale maliny a borůvky ještě pozitivně ovlivňují vaši plodnost. Jsou plné antioxidantů, které chrání tělo před poškozením a stárnutím buněk. A tento efekt mají i na rozmnožovací orgány. 

Přitažlivé výhody červeného vína

Grilovaná žlutá cuketa

Grilovaná žlutá cuketa

13 hlasů
30min 792 kJ 55 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Kuskus s mrkví

6 hlasů
25min 783kJ 55 Kč

Kuskus je velmi výživný a s mrkví je to dobrá kombinac...

Těstoviny se sýrem gouda

5 hlasů
1h a 20min 822kJ 90 Kč

Klasické zapečené těstoviny se sýrem.

Poradny

Loni jsem dostala výpověď, co dělat pro nárok na PPM?

Dobrý den,pokud na mateřskou dovolenou můžete nastoupit nejdříve 22.1.2021, pak bude rozhodným ob... Více

Začínám pracovat na DPČ, mám nárok na PPM?

Dobrý den,jestliže jste otěhotněla až po ukončení posledního pracovního poměru (HPP), pak se na V... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Dlouhodobé plány, které se týkají přestavby vašeho obydlí, se vám podaří zrealizovat v rekordně krátkém čase! Když chcete, umíte být plní energie a elánu, o jakém se vašemu okolí ani nesní. Jen dejte pozor na př&ia...

Více