Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Osvěžující meloun je zdravou alternativou mlsání

Propadla zumbě a harémovým kalhotám. Kdyby mohla, celý den by jedla čokoládu. Vysněná dovolená je v Mexiku po boku přítele Marka. Jako malá chtěla být baletkou.

Zobrazit další články autorky

08.07.2020 | Zdraví a životní styl

Kousek melounu není jen neskutečně dobrý a osvěžující. Existují totiž další čtyři důvody, proč si ho hned budete chtít koupit.

Jakmile začnou stoupat teploty na teploměru, změní se automaticky i naše chutě. Místo vydatných jídel si raději dáme lehká, která nás zároveň i osvěží a nebudou dlouho ležet v žaludku. Ještě že sezona melounů je od května do září! A nejenže vás melouny v horkém dni příjemně ochladí, dokážou navíc nastartovat i rychlejší spalování.

Proč jsou melouny tak zdravé?

Tak nejdříve – meloun je druh zeleniny (ne ovoce), čímž se vlastně vysvětluje, proč jsou zdravé. Patří do stejné skupiny jako dýně a pochází původně z Afriky. Ale jsou ještě další specifické důvody, proč jsou zdravou a chutnou svačinkou.

Mají málo kalorií, ale dokážou vás zasytit

Zatímco samy o sobě váží několik kilo, co do počtu kalorií spadají spíše do lehké váhy. Na 100 gramů připadá jen 38 kalorií, 1 gram bílkovin, 8 gramů sacharidů a žádný tuk. A jak už je z názvu vodního melounu patrné, skládá se z 90 procent z vody. 

Boduje na poli zdravých tekutin

Vysoký podíl vody vás dokáže velmi dobře zásobit tekutinami. A právě v létě, kdy je příjem tekutin tak důležitý, jsou melouny vynikající svačinou. Dokážou nejen zasytit, ale i uspokojit potřebu vody při stoupajících teplotách. Zároveň jejich močopudný účinek umí očistit ledviny, takže povzbuzuje i vaši látkovou výměnu. A to potřebujete, abyste spálili přebytečný tuk. Má to jen jeden háček – o svém močovém měchýři budete vědět častěji.

Dokážou spalovat tuky

Vodní melouny jako účinný spalovač tuku svému věhlasu vděčí především aminokyselině citrulinu. Ta se nepřímo stará o to, aby se v těle neukládal žádný nový tuk a zároveň povzbuzuje spalování už uložených tuků. Díky této aminokyselině se také roztahují cévy, takže jsou všechny orgány lépe zásobeny výživnými látkami. A kromě toho vědci ještě zjistili, že citrulin snižuje bolest svalů.

Zajišťuje lepší pojivost tkáně a krásnou pleť

S každým kouskem melounu porážíte první vrásky a celulitidu. Kromě vody obsahují totiž celou řadu zdravých látek. Ovšem v porovnání s ostatními druhy melounů, jich má vodní meloun nejméně. Platí pravidlo, že čím menší odrůda, tím více vitaminů a výživných látek obsahuje. Nejvíce obsahuje vitaminu C, který nepodporuje jen imunitní systém, ale posiluje také pojivost tkání a tím zajišťuje vyhlazenou pleť bez vrásek. Antioxidant lykopin chrání buňky před škodlivými volnými radikály, a zpomaluje tak stárnutí kůže. Komě toho dodává meloun tělu vitamin A, vitamin B6 a draslík.

Přitažlivé výhody červeného vína

Masové kuličky plněné sýrem

Masové kuličky plněné sýrem

13 hlasů
1h a 5min 921 kJ 150 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Mrkvový krém

28 hlasů
25min 234kJ 30 Kč

Vydatná a zdravá polévka.

Kuřecí prsa se zeleninou julien

11 hlasů
45min 458kJ 99 Kč

Dietní kuřecí prsa se zeleninou připravenou v páře.

Poradny

Loni jsem dostala výpověď, co dělat pro nárok na PPM?

Dobrý den,pokud na mateřskou dovolenou můžete nastoupit nejdříve 22.1.2021, pak bude rozhodným ob... Více

Začínám pracovat na DPČ, mám nárok na PPM?

Dobrý den,jestliže jste otěhotněla až po ukončení posledního pracovního poměru (HPP), pak se na V... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Dlouhodobé plány, které se týkají přestavby vašeho obydlí, se vám podaří zrealizovat v rekordně krátkém čase! Když chcete, umíte být plní energie a elánu, o jakém se vašemu okolí ani nesní. Jen dejte pozor na př&ia...

Více