Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Talíř tropického ovoce dokáže zvednout náladu

Pořád ještě nechápe, že je z ní máma...A ani si nemyslí, že ji ten pocit opustí :) Ujídá malé Lucince a pak láteří nad váhou. Nadšeně testuje všechny dobroty, co do redakce dorazí.

Zobrazit další články autorky

30.07.2020 | Zdraví a životní styl

Máte už dost českých třešní a jablek? Potěšte své chuťové buňky papájou nebo mangem. Zlepší se vám nálada, funkce ledvin i imunita.

O exotické dovolené si řada lidí letos může nechat leda tak zdát. Podle všeho koronavirus ještě neřekl své poslední slovo, takže jsou možnosti cestování značně omezené. Také vám momentální situace zhatila plány? Když za exotikou nemůžete vy, nechte ji, aby přišla ona za vámi. Co si takhle zpestřit prázdninovou atmosféru cizokrajnými plody? Že je to jen chabá útěcha za pokaženou dovolenou? To neříkejte. Konzumace manga, papáji, banánů, kiwi, avokáda i granátových jablek má famózní účinky na zdraví. Kterým se bránit určitě nebudete?

Omezení zánětů

Velkou předností uvedených přírodních darů je jejich nutriční profil. V něm není nouze o enzymy se silným protizánětlivým působením, které navíc podporují i bezproblémový chod trávení. Samozřejmě nikdo neříká, že jedním soustem toho či onoho dlouhotrvající zánět zlikvidujete, ale určitě je to dobrý začátek.

Zlepšení nálady

Jste smutní z toho, že ty nové plavky nesmočíte v tyrkysovém oceánu, ale zeleném českém rybníce? I tohle je důvod k tomu, abyste vyrazili do obchodu pro cizokrajné ovoce. Drtivá většina druhů obsahuje nemalé množství vitaminu B6. Hned z několika nezávislých studií vyplynulo, že lidé, kteří mají dostatek „bé šestky“, jsou mnohem spokojenější a optimističtější.

Snížené riziko rakoviny prsu

Sladké plodiny, které se dovážejí z dalekých zemí, mají další zajímavou vlastnost. Dokážou totiž regulovat hladiny hormonů, zejména estrogenu. Jeho zvýšená hladina vytváří příhodné podmínky pro rozvoj rakoviny prsu. Jde tedy o šťavnatou prevenci jednoho z nejčastějších a nejobávanějších nádorových onemocnění.

Péče o ledviny

Funkce ledvin jsou skutečně rozmanité. Tento orgán uložený v břišní dutině čistí krev, zasahuje do regulace tlaku, pomáhá vstřebávat živiny a zodpovídá za tvorbu moči. Proč se mu za tuhle těžkou práci neodvděčit? A skvělou příležitostí je právě zvýšená spotřeba exotického ovoce, které dle názoru odborníků zlepšuje ledvinové funkce.

Dietní praktiky hollywoodských hvězd

Kuřecí stehna s brusinkami

Kuřecí stehna s brusinkami

6 hlasů
1h a 15min 569 kJ 145 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Kuskus s mrkví

8 hlasů
30min 639kJ 45 Kč

Rychlý a zdravý recept na přípravu dobrého kuskusu s m...

Čočková polévka s karamelizovanou cibulkou

16 hlasů
60min 550kJ 75 Kč

Sytá čočková polévka.

Poradny

Musím být kvůli příspěvku na bydlení v evidenci ZP?

Dobrý den,evidence na úřadě práce není podmínkou výplaty příspěveku na bydlení, evidence na ÚP s ... Více

Nezapočítali mi dobu studia pro nárok na PPM, co dělat?

Dobrý den, Terezo,podle § 32 odst. 4 zákona o nemocenském pojištění se do doby účasti na pojištěn... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Vše, co tento týden učiníte, uděláte ve prospěch svých blízkých. Zapomenete na vlastní sobecké zájmy a budete se snažit, aby se lidé, kteří jsou pro vás důležití, měli co nejlépe. A podaří se vám to. Buďte si jistí, že se...

Více