Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Koupání v horké vaně může být lékem na vysoký tlak

Pořád ještě nechápe, že je z ní máma...A ani si nemyslí, že ji ten pocit opustí :) Ujídá malé Lucince a pak láteří nad váhou. Nadšeně testuje všechny dobroty, co do redakce dorazí.

Zobrazit další články autorky

04.08.2020 | Zdraví a životní styl

Je více způsobů, jak zkrotit arteriální hypertenzi. Mluví se třeba o vhodné stravě, pravidelné fyzické aktivitě nebo užívání alternativních přírodních prostředků. Teď se k tomu všemu přidalo i koupání ve vaně! Opravdu může něco takového pomoci?

Někdo má rád sprchu, zatímco jiný si svou existenci neumí představit bez vany. Jak to máte vy? Tak jistě, momentální tropické teploty nabádají spíše ke studenému sprchování, ale co když zdraví více prospěje teplá lázeň? Ono se totiž ukázalo, že kdo se do ní noří často, tomu se vyhýbají srdeční neduhy.

Pramen dobra skrytý v koupelně

Mít doma vanu, to je pořádná výhoda. Tedy alespoň podle vědců, kteří poukazují na skutečnost, že pobyt v ní má nesmírně pozitivní vliv na lidskou psychiku. Účinky „domácích lázní“ jsou prý natolik slibné, že mohou směle konkurovat léčivům na předpis, jež mají předcházet úzkostným stavům. Pokud si jeden do vody přidá ještě esenciální oleje či některé druhy bylinek, dočká se i blahodárného restartu kognitivních funkcí, kvalitnějšího spánku, útlumu bolestí, detoxikace pokožky nebo zprůchodnění dýchacích cest. To je ale jen začátek, přátelé.

Mokrá záruka dlouhověkosti? Zřejmě ano

Poznatky jisté japonské studie, které uveřejnil britský akademický žurnál s názvem Heart, naznačují, že koupání ve vaně snižuje riziko kardiovaskulárních onemocnění až o 26 procent. Čím pravidelněji si ho člověk dopřeje, tím nižší je údajně pravděpodobnost, že předčasně skoná na infarkt, angínu pectoris i ischemickou chorobu srdeční.

Jak je tohle možné? A teď přijde ta největší perlička. I když vědci o schopnostech „vanování“ ani v nejmenším nepochybují, nedokážou přesně vysvětlit záhadu jeho léčivého působení. Pouze se domnívají, že expozice tepla pomáhá normalizovat krevní tlak, což významně omezuje rozvoj všemožných srdečních obtíží. Experti sami připouští, že je potřeba provést ještě mnoho výzkumů, které situaci snad více objasní. Co naplat, na rozlousknutí tohoto oříšku si tedy budeme muset ještě nějakou dobu počkat…

Správná inhalační technika zvyšuje účinnost léčby dýchací...

Ryby s pažitkovým drobením

Ryby s pažitkovým drobením

0 hlasů
1h a 15min 763 kJ 280 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Kuře Marengo

21 hlasů
50min 481kJ 150 Kč

Recept na kuře s ananasem a rajčaty.

Salát ze zelí s pomerančem

9 hlasů
1h a 20min 362kJ 50 Kč

Výborný recept na přípravu salátu z červeného zelí.

Poradny

Mohu požádat o výjimku kvůli výplatě dávek v poukázkách

Dobrý den,pokud během posledního roku pobíráte příspěvěk na živobytí déle než 6 měsíců, úřad prác... Více

Musím doložit příjmy přítele bez trvalého bydliště?

Dobrý den,samotná změna bytu nemusí být problém, záleží samozřejmě na tom, jak se oproti původním... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Zrozence tohoto znamení čeká týden plný modrého nebe bez mráčků (tedy obrazně řečeno). Využijte toho, odhoďte nedůležité starosti a žijte naplno! Pokud do svých plánů navíc zahrnete milovaného člověka, vyhnete se potenciálním problémům, které...

Více