Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Přitažlivé výhody červeného vína

Pořád ještě nechápe, že je z ní máma...A ani si nemyslí, že ji ten pocit opustí :) Ujídá malé Lucince a pak láteří nad váhou. Nadšeně testuje všechny dobroty, co do redakce dorazí.

Zobrazit další články autorky

15.08.2020 | Zdraví a životní styl

Za určitých okolností je konzumace alkoholu, konkrétně tedy vína, organismu prospěšná. Ale kterého vlastně? Jsou mezi nabízenými druhy nějaké „zdravotní rozdíly“? Vlastně ano. A může za to slupka z hroznů!

Za předpokladu umírněné spotřeby může bílé i červené víno nabídnout celou řadu přitažlivých výhod, uvádí poznatky vědeckých výzkumů. Když se tedy budeme držet toho, že jsou tyto alkoholické nápoje prospěšné, přímo nabízí se otázka, který z nich je zdravější. Jak to tedy je a co všechno při jejich srovnání musíme zohlednit?

Klíčem k odpovědi je výroba

Jak již název napovídá, základní surovinou při výrobě vína je vinná réva. Její zralost a barva udává, jak bude samotný nápoj vypadat a samozřejmě i chutnat. Hrozny se nejprve sklidí a rozdrtí, aby se extrahovala šťáva, která se následně fermentuje. A právě proces kvašení je důležitým aspektem. Výrobci bílého vína před jeho zahájením slupku z hroznů odstraňují, tvůrci červeného moku ji naopak nechávají svému osudu. Je to dobře, nebo špatně?

Na obalu záleží

Dle závěrů mnoha a mnoha studií obsahuje hroznové víno vysokou koncentraci polyfenolů a flavonoidů, tedy sloučenin s velice silnými antioxidačními vlastnostmi. Jejich největší podíl se ale ukrývá právě ve slupce, což bílé víno poněkud ochuzuje o jejich blahodárné působení. Z tohoto pohledu se tedy jeví jako to „méně zdravější“. Připomeňme si, proč jsou antioxidanty tolik důležité a co všechno dokážou ovlivnit. Není toho totiž málo…

Prevence všeho, čeho se bojíte

Tyto látky jsou schopné neutralizovat přebytečné volné radikály, proto hrají klíčovou roli při prevenci vzniku některých chronických nemocí, jako jsou například kardiovaskulární obtíže, mrtvice, rakovina, Alzheimerova choroba anebo šedý zákal. Dále zpomalují stárnutí buněk, podporují mozkové funkce, opravují poškozené molekuly a zvyšují přirozenou obranyschopnost. Nápomocné jsou ovšem i při hubnutí. Dáte si dnes dvojku červeného, když má těch antioxidantů o trochu víc?

Nicnedělání vyžaduje každodenní trénink

Losos s mangem

Losos s mangem

10 hlasů
55min 800 kJ 180 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Domácí hamburger s chilli papričkami

20 hlasů
40min 823kJ 125 Kč

Pikantní hamburgery s grilovanými chilli papričkami js...

Sýrová polévka s květákem

16 hlasů
1h a 10min 298kJ 160 Kč

Krémová polévka ze zeleniny se sýrem.

Poradny

Jsem půl roku v PN, na jak dlouhou dovolenou mám nárok?

Dobrý den,pokud byste pro zaměstnavatele odpracovala v letošním roce alespoň 60 dní, vznikl by Vá... Více

Zaměstnavatel mě neuvolní na asistovaný styk, co dělat?

Dobrý den,chápu, že tato situace je pro Vás obtížná. Zákonk práce jednoznačně vymezuje situace, v... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Zrozence tohoto znamení čeká týden plný modrého nebe bez mráčků (tedy obrazně řečeno). Využijte toho, odhoďte nedůležité starosti a žijte naplno! Pokud do svých plánů navíc zahrnete milovaného člověka, vyhnete se potenciálním problémům, které...

Více