Ty správné esenciální oleje pro ženské zdraví

Éterické oleje se pro fyzické zdraví a psychickou pohodu používají již po staletí. Které krotí bolestivou menstruaci, pozvedají milostnou touhu a zklidňují napětí? Pokud jste žena, tak tyhle rozhodně musíte mít!

Esenciální oleje neboli silice mohou vznikat ve všech částech rostlin od květů po kořeny. Jsou vhodné do aromalampy, difuzéru a s rostlinnými oleji k masáži. A některé z nich dělají dobře zvlášť ženám.

Zázvor

Zázvor se dlouho používá jako přírodní lék na žaludeční potíže. Nelze mu odepřít terapeutické vlastnosti, dobré působení na trávení, ranní nevolnosti v těhotenství a bolavé klouby. Mnoho žen jej využívá i při menstruaci doprovázené křečemi.

Šalvěj muškátová

Jedná se o olej s přirozenými antibakteriálními a protizánětlivými účinky. Bývá prospěšný pro celou řadu zdravotních problémů žen, včetně nízkého libida. Působí jako antidepresivum zklidňující výkyvy nálad a krotící nepohodlí během menstruace. (Smíchejte ho s nějakým nosným olejem, kupříkladu olivovým, a masírujte jím břicho.)

Citron

Citron v esenciální podobě rozzáří váš den, zlepší náladu, osvěží, zbaví stresu, zapůsobí proti bakteriím a posílí imunitu. I to prapůvodní obyvatelky Venuše potřebují!

Levandule

Levandule je u něžnějšího pohlaví nesmírně oblíbená, hlavně pro svoji opojnou vůni. Zklidňuje napětí, pomáhá se spánkem a krotí kožní problémy. Pokud nakapete pár kapiček oleje do koupele, dočkáte se báječné relaxace po náročném dni.

Geranium (pelargonie vonná)

O pelargonii se dá říct, že luxusně voní. Jenže tím to nekončí. Je také prospěšná pro podporu zdraví pokožky. Běžně se používá v kosmetických přípravcích, včetně produktů pro zralou pleť. Vyrovnává množství olejů v pokožce, zklidňuje podráždění a tonizuje. Z tohoto důvodu přidejte kapku do vašeho obličejového nebo tělového mléka, vlasového šamponu či kondicionéru.

Bazalka

Bazalka je velmi všestranný olej, který má mnoho terapeutických vlastností. Krotí bolesti hlavy a migrény, pozitivně ovlivňuje paměť. Pokud vám její vůně není příjemná, zkuste bazalku vyměnit za oregano, další silný bylinkový olej se silnými antibakteriálními, antivirovými a protiplísňovými vlastnostmi.

Kadidlo

Kadidlo v posledních několika letech rozšířilo svoji fanouškovskou základnu. A není divu. Zlepšuje náladu, bojuje se zánětem a řeší léčbu podrážděné a poraněné kůže, zároveň působí jako afrodiziakum, ačkoli je jeho vůně pro některé jedince poměrně těžká.


Zdarma produkt k testování!

Staň se testerkou!

Reklama


Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

Odsuňte tento týden svůj společenský život na jeho druhou polovinu a v té první se soustřeďte na rodinu. Zkuste zkrátka tento týden trávit více času se svými blízkými – pomůže vám to předejít případnému nedorozumění, které poslední dobou hrozilo a které by mohlo nepříjemně poznamenat váš vztah. Nebojte se na tomto poli ani ráznějších kroků ke zm... Více

Vybrat znamení

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Diskuze

11 Příspěvků
Poslední příspěvek 14:05
130 Příspěvků
Poslední příspěvek 11:59
135 Příspěvků
Poslední příspěvek 11:04
Bety.cz

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat