Jojo efekt se zadku a nohám vyhne

Konečně se nám podaří zhubnout a pak už nechceme nabrat ani kilo zpátky. Jojo efekt je ale bohužel častým jevem, a bránit se mu je mnohdy pořádná makačka. 

Zásady, které bychom měly dodržovat

Hubnutí je v podstatě jednoduchý proces. A někdy nad ním zbytečně moc přemýšlíme. Velice často se u některých žen, které nemají dostatečné informace v takových případech dostaví nezvaný host – jojo efekt. Znamená, že to, co jsi zhubla, znovu nabereš a možná toho nabereš ještě více! Zabránit tomu, aby jojo efekt nastal, ale jde, jen musíš vědět, jak na to.

Pomalé hubnutí

Tohle je asi nejdůležitější a nejčastější chyba – CHCEME VŠECHNO HNED, bohužel to ale takhle nefunguje ani v životě a u hubnutí už vůbec ne. Čím rychlejší hubnutí, tím větší šance, že přijde jojo efekt a vrátí se původní váha, dokonce ještě nějaké kilo navíc! Předejít tomu zajisté lze. Hubni pomalu. Klidně déle, ale hlavně v klidu. Drastická dieta o vodě s citronem ještě nikdy nikoho nespasila.

Pravidelnost ve stravě

Vyhnout se hladu pomůže zejména, když budeš jíst pravidelně, tedy alespoň čtyřikrát denně, a snaž se každý den dodržovat přibližně stejné časy. Pokud potřebuješ poradit s jídelním plánem, neváhej si o něj napsat naší Sabče, která umí vytvořit opravdu nadupaný plán, který ti pomůže zhubnout, nebo naopak nabrat svalovou hmotu. 

Dostatečný a kvalitní spánek

Každý hovoří o vyvážené stravě, která je samozřejmě alfou omegou celého hubnoucího procesu. Podstatnou věcí pro zabránění jojo efektu, je ale i dostatek kvalitního spánku. Podle odborníků je nejdůležitější spát minimálně šest až osm hodin denně. Pokud si příliš spánku nedopřeješ, mohou nastat momenty vlčího hladu. Navíc tvoje tělo nebude mít energii na pořádné spalování a bude strádat. Než si tedy pustíš v 11 hodin večer další díl seriálu, zamysli se nad tím, že tě to může stát nějaké to kilo navíc a radši se vyspi. 

Poučte se ze svých chyb

Pokud už máte pár (neúspěšných) pokusů o zhubnutí za sebou, možná tušíte, co na vaše tělo platí a co vám naopak nesvědčí. Zkuste zapátrat v paměti. Co mohlo minule způsobit to, že jste začali znovu přibírat? Už víte, kde je vaše slabé místo?

Hlavně žádný stres

Není nic důležitějšího, než být psychicky v pohodě. Jojo efekt se totiž prokazatelně vrací frustrovaným lidem, kteří se tím pádem stávají ještě frustrovanějšími. V takhle začarovaném kruhu se ale určitě nechceš octnout. Pokud se ti vrátí jen pár kilo navíc, není důvod vyšilovat. Cesta je cíl! 


Zdarma produkt k testování!

Staň se testerkou!

Reklama

Tip na večeři

Více tipů

Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

Tento týden budete řešit poměrně závažný problém, jenže navzdory své obvyklé rozhodnosti se ocitnete v koncích – jako byste měli v hlavě dva hlasy, které vám oba radí dobře, jenže oba úplně opačně. Na něco takového nejste zvyklí, většinou máte své priority jasně dané. A tak vám nezbude nic jiného, než ve svém nitru najít kompromis, nebo si necha... Více

Vybrat znamení

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Diskuze

24 Příspěvků
Poslední příspěvek 12:51
30 Příspěvků
Poslední příspěvek včera

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat